Smlouva - zkrácený úvazek?

Anonymní
21.5.20 17:30

smlouva - zkrácený úvazek?

Ahojky. Mám prosbu. Dostala jsem nabídku práce na zkrácený úvazek. Všichni zaměstnanci tam pracují na zkrácený úvazek. Pořád si říkám, co z toho zaměstnavatel má? Odvody jsou přeci stejné jako u plného PP. Myslíte, že se z toho může vyklubat DPP nebo DPČ, když to nazývají zkrácený úvazek? Blbec jsem se nezeptala rovnou. Bylo mi prostě řečeno, že se jedná o zkrácený úvazek a že mzda se skládá z fixní a pohyblivé složky ( to předpokládám, že u DPP nezle. Cca 30 hodin týdně. Jen, jestli s tím máte zkušenost… ať pak nejsme zklamaná. Děkuji moc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13857
21.5.20 17:33

No odpracuješ stejně množství práce v menším čase a za méně peněz. To je základní princip zkrácených úvazků. Zaměstnavatel má samozřejmě nižší odvody, protože ty se počítají z hrubé mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3749
21.5.20 17:34

To mě případně taky nějaký divný, že mají všichni zkrácený úvazek. To se zamestnavateli nemůže vyplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.5.20 17:38

@nozu Děkuji za odpověď. Mě právě přijde, že když se spočítají všechny odvody od všech zaměstnanců nemůže se mu to vyplatit… Každopádně, myslíte, když tvrdí, že se jedná o zkrácený úvazek je to pracovní smlouva? DPP a DPČ bych totiž nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.5.20 17:39

@JancaS84 Děkuji za odpověď. Mě to fakt přijde jako blbost. :mrgreen: Asi mě to nemusí zajímat, pokud to bude pracovní smlouva, ale doufám, že se z toho nevyklube nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13857
21.5.20 17:57

Ale proč by se to nevyplatilo? Pokud mu tu práci zvládnou lidí udělat v rámci zkráceného úvazku, byl by blázen, kdyby je platil na plném a neměl pro ně náplň. A nebo by část lidí propustil. Ale v souhrnu to vyjde finančně nastejno. Možná je tam nějaká práce na směny a lépe se mu to plánuje a rozděluje z těch kratších úvazků. Nevím, o jakou práci jde, takže jen přemýšlím „nahlas“.
DPP to nebude, tam se může odpracovat jen 300 hodin za rok. U DPC to zase může být maximálně poloviční úvazek, což je teď víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
21.5.20 18:02

Ale tak samozřejmě, že se zaměstnavateli více vyplatí zkrácené úvazky. Řekněme, že máte jistou smlouvu na 1/2 úvazku, ale domluvíte se, že není problém pracovat hodiny navíc. Takže v realitě odpracujete celý úvazek. Mzda pro vás v tuto chvíli bude stejná, protože jsou stejná %. Zaměstnavatel vám zaplatí pouze vícehodiny, žádné přesčasy. V případě dovolené, jdou peníze pouze za 4 hodiny. 13 plat, 14 plat jdou také z 1/2 úvazku. Pokud skončíte a půjdete na pracák, tak výpočet je také pouze ze 4h, i když v realitě jste odpracovali každý měsíc 8h denně. Z čeho se platí odstupné? Atd…

Tak co se víc vyplatí? Mít 5 prodavaček na plný úvazek nebo 10 na poloviční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
21.5.20 18:11

Tak není nic jednoduššího než zvednou telefon a zavolat tam, že jsi se zapomněla při pohovoru zeptat ještě na to a to. :nevim:
Hlavně si pak dej případně pozor, aby jsi neměla smluvně zkrácený úvazek a v reálu tolik práce, jako na plný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.5.20 18:18

@Svistice Dekuji. To určitě :slight_smile:. Zeptám se. Jen teď přemýš :mrgreen: lím nahlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.5.20 18:20

@Cidre moc Dekuji za názor. Ještě jsme se s tím nesetkala, tak mi to neslo do hlavy. Je to pravda. Moc Dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.5.20 18:21

@nozu ano to si prave taky říkám, ze to DPP ani DPČ nebude. ;). A jedná se taky o rozdílné pracovní doby a směny. Tak ke to asi proto. Moc Dekuji. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama