Studovat při mateřské?

Anonymní
9.9.20 13:31

Studovat při mateřské?

Ahoj holky,

téma zakládám pro zajímavost a snad nějaké „pošoupnutí“či motivaci zda do toho jít či nikoliv.

Je to některá z Vás, která začala studovat při mateřství (pěti měsíční dítě) a zvládla to, bylo to náročné, jak jste zvolili systém pro samostudium?

Já jdu dnes první den do školy, nástavbové studium na dva roky, do školy pouze jednou týdně na šest hodin. A teď přemýšlím, zda to zvládnu, hlídání mám domluvené, ale teď nevím jak zvládnu samostudium, dítě, běžné povinnosti i ty radosti..

Prosím, podpořte mě, holky, je vás spousta co udělala i VS, jak jste to zvládly? Strašně se to ve mě pere, na jednu stranu si říkám, kdy jindy to zvládnout, když ne při dětech, pak jak budu mít práci, tak rozvrhnout čas dítěti, práci a běžným povinnostem je snad ještě náročnější a na druhou stranu si říkám, že už jsem dlouho ze školy, ani nevím jestli se zvládnu toho tolik ještě naučit a jestli to nevzdám.

Jinak mám maximální podporu v partnerovi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1238
9.9.20 13:35

Musis mit zarizeno hlidani, urcite ne jen na ten jeden den v tydnu, aspon dva nebo tri, at se muzes prubezne pripravovat a ucit. S podporou rodiny to urcite jde :), ale clovek nesmi byt moc stresar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 13:36

Při dítěti nevím, ale rok jsem dodělávala VŠ při plném úvazku - Pátky jsem jezdila do školy a ve zbylých čtyřech dnech jsem musela stihnout všechnu práci. Lehké to nebylo, ale dalo se to, jen jsem musela upozadit spoustu svých koníčků a aktivit navíc.

• Citovat
  • Nahlásit
1623
9.9.20 13:39

Já dělala atestaci, když bylo mladšímu dítěti 5 měsíců. Ještě jsem do toho chodila na 4h týdně do práce. Učila jsem se, když děti spaly :lol: Vaření a uklízení obstarával manžel. Dalo se to zvládnout 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 13:55

@kalie Hlídání mám to do školy a potom každý dva dny v týdnu na učení (partner), stresar jsem :lol: :lol: :lol: :lol: děkuji za příspěvek do diskuze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 13:58

@dickys Jste dobrá :potlesk:! Díky. Takže se to zvládnou dá, jak často jste se učila? Já mám tedy jednu velkou výhodu a to, že se budu učit pouze předměty ze kterých budu maturovat, ale ve škole nám kladli na srdce jak náročný to bude, až mě tím vyděsili.

• Citovat
  • Nahlásit
6830
9.9.20 13:59
@Anonymní píše:
@kalie Hlídání mám to do školy a potom každý dva dny v týdnu na učení (partner), stresar jsem :lol: :lol: :lol: :lol: děkuji za příspěvek do diskuze.

Hlídání máš spoustu a jsou to jen ty 2 roky. Klasika je učit se/pracovat po večerech a po nocích. Samozřejmě se to dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
9.9.20 15:40
@Anonymní píše:
@dickys Jste dobrá :potlesk:! Díky. Takže se to zvládnou dá, jak často jste se učila? Já mám tedy jednu velkou výhodu a to, že se budu učit pouze předměty ze kterých budu maturovat, ale ve škole nám kladli na srdce jak náročný to bude, až mě tím vyděsili.

Učila jsem se každý den :lol: Cca půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
9.9.20 21:33

Já taky mám ty stejné obavy, jsem na dálkové a mám rodit v únoru. Bojím se jak to pak bude, tak chci teď co nejvíce našprtat, když to nepůjde tak se nezlázním no, dám přerušení aspoň na to 2.pololetí nebo na rok. Ale myslím, že to půjde, jen učivo je těžší než jsem čekala :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama