Styk dítěte s prarodičem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 21:18
Styk dítěte s prarodičem

Ahoj všichni, prosím vás potřebuji poradit od někoho kdo má nějakou zkušenost nebo tomu rozumí… Mám skoro půl roční miminko a už 2 měsíce se nevídáme s mou matkou, která hodně ublížila nejen mě, ale i mému budoucímu manželi. Dva měsíce se o syna nezajímala a najednou mi vyhrožuje se soudním vymáháním styku. Je možné, že dosáhne svého když je to ještě malé mimčo a já ani můj přítel ji opravdu vidět nechceme po tom jak se k nám zachovala? Prosím nevíte co v takovém případě dělat a jak se proti tomu bránit? Děkuji všem za odpověď. Vím, že už to tu bylo mockrát, ale nikdy jsem se nedočetla jak je to u miminka. :?

Reakce:
Jedna babička
Závislačka 4224 příspěvků 10.09.18 21:26
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, prosím vás potřebuji poradit od někoho kdo má nějakou zkušenost nebo tomu rozumí… Mám skoro půl roční miminko a už 2 měsíce se nevídáme s mou matkou, která hodně ublížila nejen mě, ale i mému budoucímu manželi. Dva měsíce se o syna nezajímala a najednou mi vyhrožuje se soudním vymáháním styku. Je možné, že dosáhne svého když je to ještě malé mimčo a já ani můj přítel ji opravdu vidět nechceme po tom jak se k nám zachovala? Prosím nevíte co v takovém případě dělat a jak se proti tomu bránit? Děkuji všem za odpověď. Vím, že už to tu bylo mockrát, ale nikdy jsem se nedočetla jak je to u miminka. :?

S mámou bych se snažila domluvit a snažila se soudu vyhnout. Je to obrovský stres pro všechny zúčastněné. Sami se stýkat nemusíte, ale vnuka bych jí neodepírala. Syn je kojený? Pokud ano, nabídla bych jí, ať si ho nějaký den vezme do kočárku od kojení do dalšího kojení na procházku. A uvidíš časem, jak to vše bude pokračovat. A pokud se ptáš, zda je možné, aby máma u soudu uspěla, tak ano, možné to je, ale bere se ohled samozřejmě na potřeby nezletilého (kojení). Známá má takto určený styk s vnučkou asi od jejího 3/4 roku jednou za měsíc od pátku do neděle a nějaké dny o prázdninách a vánocích (kojená už v té době vnučka nebyla). Ale soud rodinu rozdělil ještě více a upřímně si myslím, že tam už se to nikdy do kupy nedá.

Uživatel je onlinelolink
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 10.09.18 21:49

Buhuzel soudne vymahat styk muze. Dosahnout soudne narizeni hodin muze. Neni to poprve, co to ctu a i kamaradka si tim bohuzel prosla. Je mi to lito.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 21:50

@Jedna babička tady jde o to, že ji nevěřím ani slovo a syna ji svěřit bohužel ani nechci a můj partner s tím tuplem nesouhlasí. Syn je na mě navíc dost závislý, má mě chvilku z dohledu pláče a je to s ním k nevydržení. :(

Jedna babička
Závislačka 4224 příspěvků 10.09.18 21:54
@Anonymní píše:
@Jedna babička tady jde o to, že ji nevěřím ani slovo a syna ji svěřit bohužel ani nechci a můj partner s tím tuplem nesouhlasí. Syn je na mě navíc dost závislý, má mě chvilku z dohledu pláče a je to s ním k nevydržení. :(

Já Tě chápu, ale bohužel máma to právo jako babička má. Proto bych se snažila se s ní za každou cenu domluvit. Případně využít nějaké středisko, kde se zabývají rodinnými vztahy a mají své mediátory, kde by si babička mohla pod Tvým dohledem a dohledem další specializované osoby zpočátku s vnukem pohrát a on si na ní postupně zvykal než by s ním byla o samotě. Pokud máma nepije, nedroguje a nežije někde v sociálních podmínkách, má opravdu velkou šanci u soudu uspět.

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 10.09.18 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, prosím vás potřebuji poradit od někoho kdo má nějakou zkušenost nebo tomu rozumí… Mám skoro půl roční miminko a už 2 měsíce se nevídáme s mou matkou, která hodně ublížila nejen mě, ale i mému budoucímu manželi. Dva měsíce se o syna nezajímala a najednou mi vyhrožuje se soudním vymáháním styku. Je možné, že dosáhne svého když je to ještě malé mimčo a já ani můj přítel ji opravdu vidět nechceme po tom jak se k nám zachovala? Prosím nevíte co v takovém případě dělat a jak se proti tomu bránit? Děkuji všem za odpověď. Vím, že už to tu bylo mockrát, ale nikdy jsem se nedočetla jak je to u miminka. :?

Nechci strasit ale muze to vyhrat,kdyz to da k soudu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 22:30

Pila dříve, teď už ne.. Během jednoho měsíce zvládla prostřídat 8 sexuálních partnerů. Nehledě na to, že se opravdu stydím za to jakou mám mámu, protože na takové fotky jaké fotila mužům na sociálních sítích a bohužel se dostali i ke mě musí mít člověk opravdu silný žaludek. Vážhně by jste svěřili své dítě někomu takovému? Opravdu nevím jak z toho ven. :(

tini
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 10.09.18 22:35

Asi bych zkusila udrzet ji stranou kecama jak jste nemocni,jak maly place,nespi cele noci,jen se koji apod.,ze jak se to zlepsi,tak se treba domluvite apod.Jinak cekat,zda ten navrh opravdu poda a pak prokazovat to co pises-alkohol,promiskuita atd. Je to tedy osklive prani spinaveho prava pred cizimi lidmi,neni to prijemne

Jedna babička
Závislačka 4224 příspěvků 10.09.18 22:41
@Anonymní píše:
Pila dříve, teď už ne.. Během jednoho měsíce zvládla prostřídat 8 sexuálních partnerů. Nehledě na to, že se opravdu stydím za to jakou mám mámu, protože na takové fotky jaké fotila mužům na sociálních sítích a bohužel se dostali i ke mě musí mít člověk opravdu silný žaludek. Vážhně by jste svěřili své dítě někomu takovému? Opravdu nevím jak z toho ven. :(

Nějaké rady jsi dostala. Můžeš ještě navštívit nezávisle OSPOD, který by v případě soudního sporu s mámou Tvého syna zastupoval, říci jim o vzniklé situaci a požádat nezávisle o profesní radu. Nemyslím si však, že by sexuální aktivity Tvé mámy v jejím volném čase byly hodnoceny jako ohrožování mravní výchovy dítěte a kvůli tomu by tak nemohla získat soudní styk s vnukem. A jak si uvedla, již nepije.
Jak už jsem výše napsala, snažila bych se soudu vyhnout, je to opravdu ošklivý zásah do rodinných vztahů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 06:57

Dobrý den, není pravda, že by promiskuita a sexuální život její matky nemohly být hodnoceny jako ohrožení jejího syna. Má bývalá žena byla na stejné vlně promiskuity jako tady píše paní. Soudili jsme se o děti a když se její chování dostalo na povrch. Také fotila erotické fotky a posílala je dál a střídala často sexuální partnery a všechny tři děti jsem měl ve své péči já a manželka je mohla vídat jen pod dohledem z ospodu než se dala do pořádku a dnes už mám dvě dospělé děti, které mají samy děti a devítiletého syna, kterého mám stále u sebe a svou matku navštěvuje ob víkend na celý víkend. Podle slov paní soudkyně, která si s mou bývalou ženou opravdu nebrala servítky takový člověk nemůže vychovávat či bez dohledu hlídat dítě.

unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 07:01

Jak tu padlo,zkus se s ni domluvit.Nemusis ji ho nechavat samotneho,a treba ji navsteva jednou za cas uspokoji.To,ze se o vnouce nezajimala dosud,bych prisuzovala sestinedeli,nic vic bych v tom nehledala,vzdyt je to novorozenec ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >