Styk s rodičem a opuštění obce

2830
3.3.21 06:54

Styk s rodičem a opuštění obce

Zdravím,
nějak nemůžu dohledat jak se věci mají v případě styku dětí s druhým rodičem, který žije v jiné obci (v jednom okrese).
Co jsem se dočetla, tak mimo obec se smí jen na nákup nebo vlastní rekreační objekt. Zda je v pořádku, aby děti opustily s druhým rodičem obec, to nemůžu dohledat. Nevíte jak se věci mají?
Zajímá mě opravdu věcná informace, o tom jak to je. Jak by se to dalo řešit / neřešit mě moc nezajímá. S otcem dětí jedeme striktně dle pravidel, momentálně není situace, ani nálada ustupku (dohody).Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8941
3.3.21 06:56

@axlpol Člověk má ve všem akorát guláš. Tohle by mě také zajímalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
3.3.21 06:59

Je to ve výjimkách. Může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25183
3.3.21 07:05

Je to péče o blízkého, o děti. Výjimka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
3.3.21 07:13
@andelka83 píše:
Je to péče o blízkého, o děti. Výjimka.
…toto jsem se právě dočetla, když jde o opuštění okresu (jedna z vyjímek) nikoli při opuštění obce :nevim:
„Pokud nejde o zajištění nutné péče nebo nezbytných potřeb, jsou i v rámci okresu krizovým opatřením zakázány také návštěvy příbuzných“
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18057
3.3.21 07:15

Ve výjimkách je jen střídavá péče…jinak to asi bude tak jako když je dáváš k prarodičům…prostě budou na místě 3 týdny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
3.3.21 07:16

@axlpol normálně styk proběhne, sepíšete čestné prohlášení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
3.3.21 07:17
@axlpol píše: …toto jsem se právě dočetla, když jde o opuštění okresu (jedna z vyjímek) nikoli při opuštění obce :nevim:
„Pokud nejde o zajištění nutné péče nebo nezbytných potřeb, jsou i v rámci okresu krizovým opatřením zakázány také návštěvy příbuzných“

Kde o zajištění nutné péče - o dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
3.3.21 07:26
@Monchichik píše:
Ve výjimkách je jen střídavá péče…jinak to asi bude tak jako když je dáváš k prarodičům…prostě budou na místě 3 týdny…

Otec dětí žije na opačném konci republiky a děti jdou právě k prarodičům do jiné obce, kam otec dojede. Takže mě to taky logicky přijde jako „běžná návštěva“. Mě to nepřijde jako nutná péče o blízkého (není to střídavá péče), proto mě zajímá jak to fakt je. No uvidíme. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
3.3.21 08:03

To bylo ve výjmkách okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5089
3.3.21 08:04

Rozsudky platí nadále jak při střídavé péči, tak v režimu styku. V tomto omezení není, po PČR stačí mít s sebou rozsudek. Jde o kontakt v rámci nejužší rodiny, to by už museli děti zamykat v pokoji. Ono to chce taky používat zdravý rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5089
3.3.21 08:06
@axlpol píše:
Otec dětí žije na opačném konci republiky a děti jdou právě k prarodičům do jiné obce, kam otec dojede. Takže mě to taky logicky přijde jako „běžná návštěva“. Mě to nepřijde jako nutná péče o blízkého (není to střídavá péče), proto mě zajímá jak to fakt je. No uvidíme. ;)

nazývat kontakt dítěte s rodičem jako „návštěvu“ je dost ošklivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
3.3.21 08:10

@canaglia …no když je jednou za 2- 3měs. na 24hod… tak to nemůžu nazvat „péči“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
3.3.21 08:10

@martina.se @andelka83 @Cenarius Můžu se Vás taky zeptat - Mám na jeden den domluvenou návštěvu dvou lékařů a potřebuju odvézt dítě k jeho kmotře na ten den na hlídání do vedlejšího kraje, abych ho netahala s sebou (je školkové a nedalo by to). Jsem s ním sama. Můžu? Povezu ho tam ráno a potvrzení od lékaře budu mít až odpoledne. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
3.3.21 08:15
@canaglia píše:
Rozsudky platí nadále jak při střídavé péči, tak v režimu styku. V tomto omezení není, po PČR stačí mít s sebou rozsudek. Jde o kontakt v rámci nejužší rodiny, to by už museli děti zamykat v pokoji. Ono to chce taky používat zdravý rozum.

Právě zdravý rozum to dost zpochybňuje… v rosudku je „otec je oprávněn“ - není povinnen vídat děti, tudíž jej nic nenutí péči vykonávat. Není to nutné, povinné.
O kontakt nejužší rodiny taky nejde, když žije tak daleko s jinou rodinou. Takže tohle mě taky nesedí v době, kdy se maj kontakty omezovat :nevim:… ale o. k. pokud to je ve vyjímkách a opravdu jde i o tento případ, kdy nejde o střídavku, budu zjištovat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat