Covid test z lékárny

Anonymní
2.3.21 22:24

Covid test z lékárny

Hezký večer, má prosím někdo zkušenost s testem na Covid z lékárny?
Dcera přišla do styku s nakaženou osobou, v pondělí jde na Pcr test, mně zaměstnavatel nechá pár dní doma, ale chce po mně jen test z lékárny. Já tomu moc nevěřím, máte někdo zkušenost?
Několik dní jsme byli v práci s kolegyní která měla včera zvýšenou teplotu a nevolnost, včera jela na test a na výsledek čeká.
Nám řekli, že máme nosit respirátor. Jinak nic. Dělám v kuchyni.
Ještě byl naštvaný, když jsem to oznámila. Byli by nejradši, kdyby jsme snad chodili do práce i pozitivní :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27851
2.3.21 22:31

Tak s objednej zatim aspon na antigenní test na nejake oficialni misto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 22:36
@Anonymní píše:
Hezký večer, má prosím někdo zkušenost s testem na Covid z lékárny?
Dcera přišla do styku s nakaženou osobou, v pondělí jde na Pcr test, mně zaměstnavatel nechá pár dní doma, ale chce po mně jen test z lékárny. Já tomu moc nevěřím, máte někdo zkušenost?
Několik dní jsme byli v práci s kolegyní která měla včera zvýšenou teplotu a nevolnost, včera jela na test a na výsledek čeká.
Nám řekli, že máme nosit respirátor. Jinak nic. Dělám v kuchyni.
Ještě byl naštvaný, když jsem to oznámila. Byli by nejradši, kdyby jsme snad chodili do práce i pozitivní :?

Zdravím, ano je spolehlivý. Kupovala jsem vyterovy test z nosu v Dr. Max( 5ks za 899Kc). Jinak jsem měla příznaky já a pak zbytek rodiny, všem nám vyšel pozitivní tak jsme šli na PCR pro ověření a byly pozitivní. Jinak takové testy si musíme dělat vždy v práci a vycházejí přesně, takže bych neměla obavy, že by nefungovaly. Záleží však asi na kvalitě a jak si člověk test správně udělá. Jinak dneska jsou antigenni testy zdarma, skoro v každé nemocnici, tak se zkus podívat kde v okolí nabízí takovou službu.

• Citovat
  • Nahlásit
729
2.3.21 22:43

D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 22:49
@vokishka píše:
Tak s objednej zatim aspon na antigenní test na nejake oficialni misto.

A jaký je mezi těmi testy rozdíl? Ja se v tom nevyznám. Děkuji Na stejném místě se tedy může jít dříve? Jde mi o to, jestli půjdu budu mít test negativní a pak třeba dcera pozitivní a co pak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 22:50
@Anonymní píše:
Zdravím, ano je spolehlivý. Kupovala jsem vyterovy test z nosu v Dr. Max( 5ks za 899Kc). Jinak jsem měla příznaky já a pak zbytek rodiny, všem nám vyšel pozitivní tak jsme šli na PCR pro ověření a byly pozitivní. Jinak takové testy si musíme dělat vždy v práci a vycházejí přesně, takže bych neměla obavy, že by nefungovaly. Záleží však asi na kvalitě a jak si člověk test správně udělá. Jinak dneska jsou antigenni testy zdarma, skoro v každé nemocnici, tak se zkus podívat kde v okolí nabízí takovou službu.

Aha on měl nějaký plivací. Já si právě sama snad ani nedokážu strčit něco tak hluboko do nosu. Ještě nikdy jsem nebyla na testu.. u nás to dělají venku před fabrikou a myslela jsem že bez dr se platí.

• Citovat
  • Nahlásit
4130
2.3.21 23:13

Antigenní test máš zdarma. Proplácí to zdr. pojišťovna, opakovat ho můžeš každé 3 dny.
V případě, že budeš negativní a dcera bude na testu PCR pozitivní, tak si zavolej obvodnímu a ten ti vypíše žádanku na PCR test. Jdi na něj až tak 8.den od pozitivního testu dcery, dřív nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 23:18
@Whitedog píše:
Antigenní test máš zdarma. Proplácí to zdr. pojišťovna, opakovat ho můžeš každé 3 dny.
V případě, že budeš negativní a dcera bude na testu PCR pozitivní, tak si zavolej obvodnímu a ten ti vypíše žádanku na PCR test. Jdi na něj až tak 8.den od pozitivního testu dcery, dřív nechoď.

Dobře děkuji, takže pokud se na něj dostanu dříve, tak můžeme normálně chodit do práce, když půjdeme s přítelem stejně, než bude mít výsledky dcera? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 23:22
@Whitedog píše:

Mně to u nás ukazuje na stránkách antigenní test samoplatci, ale není to nemocnice. Nevíte jestli je to všude? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
178
2.3.21 23:32
@Anonymní píše:
Aha on měl nějaký plivací. Já si právě sama snad ani nedokážu strčit něco tak hluboko do nosu. Ještě nikdy jsem nebyla na testu.. u nás to dělají venku před fabrikou a myslela jsem že bez dr se platí.

Sama si to do nosohltanu nestrkej. Ten test, který tady zmiňovala anonymní slunečnice, se dá udělat stěrem z přední části nosu (1-2 cm). Ale počkala bych na výsledek dcery. Pokud bude pozitivní, zavolej praktikovi, ten ti vypíše žádanku na PCR test. Na ten běž nejdřív za 5 dní. I když bys byla negativní, musíš dodržet karanténu. Pokud bude dcera negativní, bude v karanténě ona, ty ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 23:36
@Kvestorka píše:
Sama si to do nosohltanu nestrkej. Ten test, který tady zmiňovala anonymní slunečnice, se dá udělat stěrem z přední části nosu (1-2 cm). Ale počkala bych na výsledek dcery. Pokud bude pozitivní, zavolej praktikovi, ten ti vypíše žádanku na PCR test. Na ten běž nejdřív za 5 dní. I když bys byla negativní, musíš dodržet karanténu. Pokud bude dcera negativní, bude v karanténě ona, ty ne.

Děkuji. Já mám právě blbý pocit jak tlačí z práce ale nechci nic zanedbat, přeci jen dělám s potravinami a jezdím vlakem přes 30 km. Potkám se s dost lidmi.
Tak nevím jestli mám jít na antigenní nebo Pcr jestli to mám vůbec říkat dr. Abych to zbytečně neprodlužovala. V práci by byl nejradši kdybych šla o víkendu do práce :?

• Citovat
  • Nahlásit
178
2.3.21 23:36
@Anonymní píše:
Mně to u nás ukazuje na stránkách antigenní test samoplatci, ale není to nemocnice. Nevíte jestli je to všude? Děkuji

Antigenní testy proplácí pojišťovna jednou za 3 dny, tam nic neplatíš. PCR taky neplatíš, pokud ti žádanku vystaví doktor nebo hygiena. Podívej se na stránky vaší nemocnice, mělo by to tam být rozepsané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 23:40
@Kvestorka píše:
Antigenní testy proplácí pojišťovna jednou za 3 dny, tam nic neplatíš. PCR taky neplatíš, pokud ti žádanku vystaví doktor nebo hygiena. Podívej se na stránky vaší nemocnice, mělo by to tam být rozepsané.

Děkuji, právě to není v nemocnici, je to menší mesto a dělají to venku před fabrikou. Nemocnice je v jiném městě a nevím kdo by mě tam vezl, nemám auto. :roll: našla jsem cenu necelé 400 to je ok, ráno tam zavolám, spíš mi jde o to, že objednání na Pcr až v pondělí tak jestli antigenni může být dříve. :?

• Citovat
  • Nahlásit
178
2.3.21 23:41
@Anonymní píše:
Děkuji. Já mám právě blbý pocit jak tlačí z práce ale nechci nic zanedbat, přeci jen dělám s potravinami a jezdím vlakem přes 30 km. Potkám se s dost lidmi.
Tak nevím jestli mám jít na antigenní nebo Pcr jestli to mám vůbec říkat dr. Abych to zbytečně neprodlužovala. V práci by byl nejradši kdybych šla o víkendu do práce :?

Zatím nemá cenu doktorovi volat, až podle výsledků dcery. Pokud bude mít covid, stejně ti test dřív než za těch 5 dní neudělají, nemusel by být průkazný. Karanténa by se ti počítala od jejího pozitivního testu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 23:44
@Kvestorka píše:
Zatím nemá cenu doktorovi volat, až podle výsledků dcery. Pokud bude mít covid, stejně ti test dřív než za těch 5 dní neudělají, nemusel by být průkazný. Karanténa by se ti počítala od jejího pozitivního testu

Aha tak já nevím, myslela jsem, že jdeme automaticky do karantény když jsme v jedné domácnosti. Já naštěstí zatím nemám zkušenost ani s jedním případem z okolí, takže se opravdu nevyznám. A v práci mi řekl ať si udělám ten z lékárny pozítří :nevim: a pak můžu do práce když bude ok.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat