Sumatriptan ve 3.trimestru

Anonymní
20.10.19 20:00

Sumatriptan ve 3.trimestru

Ahoj jsem ve 34tt a už pár let trpím na migreny. Nezabere mi nic jiného než je Sumatriptan. Pokud si ho nevezmu včas tak zvracím a jsem v bolestech třeba tři dny. Chodím k neurologovi a ten mi napsal Sumatriptany. Behem tohoto měsíce jsem ho užila už asi 5×. Je zde někdo kdo také užíval sumatriptan v těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2925
20.10.19 20:46
@Anonymní píše:
Ahoj jsem ve 34tt a už pár let trpím na migreny. Nezabere mi nic jiného než je Sumatriptan. Pokud si ho nevezmu včas tak zvracím a jsem v bolestech třeba tři dny. Chodím k neurologovi a ten mi napsal Sumatriptany. Behem tohoto měsíce jsem ho užila už asi 5×. Je zde někdo kdo také užíval sumatriptan v těhotenství?

Ano, já. Hned na začátku v 1. trimestru. Doktor mi říkal, že triptany se testovaly i v těhotenství a nebyl pro plod pozorován vyskyt VVV ani jinych potizi u narozenych dětí. Nekompenzované migreny jsou podle něj i mě mnohem vetsi riziko pro plod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 20:53

@sediza to mi také neurolog říkal.. Ted ve třetím trimestru prý neví. Je to prý na moje uvážení ale když si ten prášek nevezmu tak to prostě nezvladam. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 20:57

Taky jsem uzivala. Nejvetsi zachvaty jsem paradoxne mela v druhem trimestru a bez triptanu jsem nefungovala.. Taky jsem mela obavy, ale bolesti byly tak silene, ze s pouze povolenym paralenem bych skocila pod vlak. Malej je v poradku a zdravej jak ripa..

• Nahlásit
  • Citovat
2925
20.10.19 21:05
@Anonymní píše:
@sediza to mi také neurolog říkal.. Ted ve třetím trimestru prý neví. Je to prý na moje uvážení ale když si ten prášek nevezmu tak to prostě nezvladam. :zed:

Nedělejte si výčitky. Bude to dobrý! Kdo nezažil, nepochopí…Snad se Vám to po porodu zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 22:22

@sediza záchvaty teď mívám hodně často a vždy musím užít ten sumatriptan. Někde sem četla že se nemá užívat ve 3.trimestru že může způsobit odloučení placenty, nízkou porodní váhu miminka atd.. ale jak píšu nejde to bez něj..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama