Šumperk nebo Jeseník?

Anonymní
25.12.20 23:13

Šumperk nebo Jeseník?

Holky, nemůžeme se a mužem rozhodnout do jakého z těchto měst jít bydlet. Já pocházím z Olomouce on z druhého konce republiky, ale seznámili a dlouho jsme žili v cizině. Teď jsme rok zpět v ČR. Zatím jsme v podnájmu v Olomouci, ale muž bude mít od nového roku práci téměř v polovině cesty těchto dvou měst a chceme se v jednom z těchto měst usadit. V obou případech máme již vyhlídlé bydlení. Oba byty se nám líbí(každý má plus i minus) a jsou pro nás dostupný i cenově. Takže se musíme rozhodnout z jiného pohledu a stále nevíme, které město si vybrat. Kam by jste raději šly bydlet?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
488
25.12.20 23:44

Jeseník :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19443
26.12.20 00:27
@Fifi2 píše:
Jeseník :srdce:

no jo, ale zakladatelka by asi ocenila, kdybys to trochu rozvedla, proč Jeseník, co je tam lepšího než v Šumperku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
26.12.20 00:29

Jeseník, je to čisté město v blízkosti přírody. Pak taky záleží co bys tam dělala ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10032
26.12.20 00:58

Jeseník je lázeňské město, příroda, hory.
Ale daleko hůř přístupné, jedeš přes Červenohorské sedlo. Pokud chceš do „civilizace“, je to dál. Šumperk má podle mě více takové té slabší sociální vrstvy, na druhou stranu je dobře přístupný, kousek do Olomouce i jinam (střední školy, lékaři atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
26.12.20 01:22

@Lucie_Sx Souhlasím s Lucií. Šumperk je dostupnější a lépe vybavený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
26.12.20 05:48

Rozhodně Šumperk. Jeseník je krásný, blízko přírody, ale cestování přes Sedlo v zimě je adrenalin. A pracovní příležitost nic moc. Šumperk je na tom po téhle stránce líp, mám známou, co se kvůli práci stěhoval z Lipové lázně do Šumperka hlavně kvůli práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32846
26.12.20 07:13

Bohužel Šumperk. Jeseník je krásný, má vybavenost, všechno, ale díky sedlu tam klidně zůstaneš razdva odříznutá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
26.12.20 07:20

Za mě Šumperk. Lepší dostupnost do Olomouce, pokud tam máte nějaké vazby. Více pracovních příležitostí, i když to taky není teda nic slavnýho. Jako město se mi i víc líbí. V Jeseníku byl problém s narkomany, jak je to teď nevím :nevim: Všichni mladí, co znám, se odtamtud už dávno odstěhovali :nevim: Kolem Šumperku je taky krásná příroda (městské skály, Kokeš, rozhledna Háj,…), rekreační zařízení (posilovny, krytý bazén a letní koupaliště, hřiště,…). Jezdím tam moc ráda, máme tam rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13283
26.12.20 08:46

Kdybych si vybirala, tak za me Sumperk. Jesenik je nudne lazenske mesto, vsude daleko. Sumperk je blize Olomouci s dobrou dostupnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8468
26.12.20 09:10

No ono to jsou obě pr.dele, kde nic není… Jeseník je úplná ři. ť světa. Všude daleko, práce mizerná.
Co se teda práce týče, tak mizérie i to Šumpersko.
Záleží co teda děláš ty… Ale já bych nešla ani do jednoho z uvedených měst.
Jeseníky jsou sice pěkné, ale to je tak všechno :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
26.12.20 11:24

Miluju Jeseník. Ale - je to malé město za horama. Špatná dostupnost, limitovaná občanská vybavenost, blbá situace co se zaměstnatelnosti týče a vlastní podnikání hodně limituje ta špatná dostupnost. Ale je tam fajn komunita, Školství jde hodně nahoru, byť teda z mizerného levelu. je tam přijatelná nabídka kroužků pro děti.

Šumperk je o trošku větší město před horma - o něco lepší služby, rozumnější trh práce. Méně sevřená komunita, lepší mobilita méně tlačí na to aby se zlepšovaly věci - jako je třeba právě školství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
26.12.20 11:41

Žijeme ve vesnici u Šumperka, přímo v Šumperku bych žít nechtěla, ale kdybych si musela vybrat, tak Šumperk. Jeseník je mé rodné město, kde jsem vyrostla, mám to tam moc ráda, je tam krásně, ale žít bych tam už nechtěla, kvůli důvodům psaným výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
26.12.20 21:21

Bydlela jsem v Šumperku 14 let a nyní 11 let v Jeseníku.

Šumperk - Lepší lidé, víc možností jak pracovních tak využití pro děti, pokud je máš, a celkově víc zábavy, práce, lepší lidé.

Jeseník - Málo pracovních míst, hůře placené, řekla bych, že lidé jsou to trošku jiní, nejsou tolik přátelští, ale za to krásná příroda.

Já bych si, ale vybrala Šumperk. Za přírodou kousek popojedete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
26.12.20 21:40

Já se v Šumperku narodila, teď žiju vedle v Zábřehu. A musím teda říct, že ten prdelákov Zábřeh v mnohém předčí Šumperk. Třeba: za chvíli jsem v Mohelici na dálnici, šlápnu tomu a než mrknu, jsem v Olomouci. Nebo za 2 hodiny vlakem v Praze - je tu hlavní koridor. Zábřeh má fajn starostu, toho šumperského jsem nikdy neviděla, zábřežský je běžně mezi lidma. Taky FB stránky - na těch zábřežských to žije, starosta odpovídá a řeší nářky obyvatel, Šumperk má stránku, kde asi nikdo z úřadu nepáchne. Je to asi blbost, ale mám pocit, že v Zábřehu nás lidi někdo poslouchá a diskutuje. Zábřeh má levnější svoz odpadu, úžasný papírnictví (koupíte tam fakt všechno). Bazén - Šumperk má novej, ceny jako v akvaparku, ale kde nic, tu nic. Jezdím do Mohelice, kde je to super pro mrňousky. Blbý je, že kamarádky, rodinu, plaváníčko pro batolata, herničku, evangelický sbor - to všechno mám v Šumperku. Sice je to blbejch 15 km, ale jezdit to v podstatě denně mě štve (a leze to do peněz). Co se týče práce - třeba v Zábřehu je nové Alzeimer centrum - platí prej solidně. V Šumperku soukromá nemocnice - tam už to pokulhává. Jinak fabriky jako všude jinde. Platy jsou tu spíš nízké (obecně ale na emiminu každý vydělá aspoň 60/měsíčně, takže :cert: ). Porovnala jsem ti úplně jiná města, promiň. Já se to Šumperka budu určitě vracet, právě kvůli tomu všemu, kvůli čemu tam dojíždím. Jen tam sehnat bydlení…a časem snad místo tebe do té Olomouce nebo ještě dál. Jeseník jen krátce - je to malé město v horách, jsou tam lázně, kousek na nákupy do Polska. Je tam zima, blbá dopravní dostupnost.. osobně bych tam nešla, ale někdo, kdo dělá homeoffice nebo tam má třeba ordinaci a miluje přírodu, pro toho asi dobrá volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat