Šumperská porodnice

5229
11.12.07 11:36

Šumperská porodnice

Milé maminky, jsme moc zvědavá na vaše názory a zkušenosti z šumperské porodky. Já tam v těhotenství strávila 2 měsíce na rizikovém a pak jsem tam i rodila. A BYLA JSEM OPRAVDU SPOKOJENÁ!!! Zejména pan doktor Heneman a Hanzl (nevím,jak se píšou :oops: ) mi moooc pomáhali, byli vždy veselí, hodní,… Sestřičky, až na jednu výjimku, byly také výborné… Porodní boxy jsou super, útulné, dobře vybavené,… PA byly veselé, u porodu mi moc pomohly, chválily jak mohly,… :srdce:

Bohužel má tato porodnice (a nemocnice vůbec) špatnou pověst. :( Možná je to tím, že Šumperk je menší město, vše se hned rozkřikne a lidé samozřejmě mluví hlavně o špatných zážitcích… :nevim: Ale také vím, že spousta dobrých doktorů z této nemocnice odešla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.12.07 12:58

Já tam rodila před 8 roky a nemůžu si stěžovat. Teda…až na jednu sestřičku. V den porodu byla hodně naštvaná a nekomunikativní, seřvala mne že jsem znečistila umytý sprchový kout, ale pak na další směně byla fajn. Prostě jenom neměla svůj den, to má občas každá z nás :oops:
Radka-Přerov

• Nahlásit
  • Citovat
5229
28.12.07 21:24

Raduš, teď v porodce není klasický porodní sál, ale mají tam por. boxy s vlastní sprchou a WC…mě trošku pomáhala sprcha od bolestí a já blbka jsem se pořád PA ptala, jestli jim to nevadí, že chci být pořád ve sprše-že jako vypustím hodně vody :lol: :D :roll: A v pohodě, PA se smála, že to je normální :lol:

Jinak jsem ráda za pozitivní ohlas :arrow: mám dojem, že těch tu moc nebude :(

Měj se hezky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.08 19:08

Já jsem rodila v š. porodnici 2×, v roce 2003 a 2007. Loni už byla po rekonstrukci a určitě to bylo lepší. Doktoři i sestry v obou případech byli fajn, ale hodně záleží na tom, kdo má zrovna službu. Vadilo mi loni, že mě sestra nechala na sále samotnou (já jsem partnera u porodu neměla), po nálevu jsem byla na záchodě, cítila hrozný tlak a bylo mi tak blbě, že jsem nevěděla jestli to je ještě tím nálevem nebo už rodím.Vzhledem k tomu, že už jsem neměla žádné mezery mezi kontrakcemi tak už jsem si říkala, že asi rodím a z posledních sil zavolala sestru a doufala, že mě uslyší z vedlejší místnosti. Tak tak jsem došla na lůžko a do 15 min. byla malá na světě. A to mě při příjmu chtěli poslat ještě na oddělení, a já zatím za dvě hodiny od příjmu měla odrozeno. Ale kdybych byla prvorodička tak nevím jestli bych tu situaci zvládla. Jinak ohledně personálu a doktorů nemám žádné výhrady. Doktoři super v obou případech. Poprvé mě odrodil Dr. Krtička a podruhé Dr. Kopecký a oba byli super. Dr. Heneman na ultrazvuku taky super, správný optimista. Jinak je tam spousta mladých doktorů a všichni byli příjemní.
Na oddělení šestinedělí mi vadilo, že jsme byly na pokoji tři a je tam dost málo prostoru a jen jeden přebalovací pult. A taky rady sester ohledně kojení jsou různé, každá má jiný názor a pak si vyberte kdo radí správně. Dalším kamenem úrazu byly návštěvy, když se náhodou sešly tři rodiny najednou jako v našem případě tak se tam nedalo ani pohnout, někteří příbuzní byli opravdu vytrvalí a byli tam třeba celé dopoledne. Vcelku musím říct, že s pověstí jakou má šumperská porodnice to není tak horké. Já jsem byla spokojená a všechno je opravdu o přístupu personálu. Asi jsem měla v obou případech štestí na příjemné lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
5229
20.3.08 15:09

No to je super, dalsi pozitivni hodnoceni :D :wink: :-) Mela jsem podobny zazitek na por. sale, jako ty (anonymni :) )… o porodu jsem toho cetla hodne, ale ze me to po case pri porodu zacne nutit tlacit 8O 8O to mi nikdo nerek! A ja taky zrovna byla na WC, zadne pauzy mezi kontrakcemi… Tak jsem volala sestru, ze asi rodim… ale v techto stavech jsem musela byt jeste hodinu :? Ale sestricky jsou hned za dverma u stolu, nebo vzadu na sesterne a myslim si, ze davaji pozor…teda doufam :wink:

Ted se ale zrekonstruovala porodka ve Sternberku a ta ma mnohem priznivejsi povest…znam tam jednoho doktora a ten je uuuzasnej sympatak :srdce: :-) Spousta znamych tam rodila a myslim, ze priste to zkusim taky tam… Uvidime :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
2.9.10 19:48

Šumperská

Vždycky záleží na situaci. Pokud nejsou komplikace, tak je jedno, kde se rodí. Když však nastanou záleží na tom, kdo má službu a jak se k tomu postaví.
Určitě jsem nebyla spokojená se Šumperskou nemocnicí ani před 7 lety ani před rokem.
Sestřičky jsou hodné a ochotné, s lékaři je to jako na houpačce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisacka1
15.10.10 16:17

Je tu někdo, kdo v poslední době rodil v Šumperku? Mě to čeká co nevidět a rodina mi to vymlouvá, že prý Šternberk je lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
491
22.12.10 15:14

Ahojky, já jsem rodila v Šumperku v červnu 2010 a byla jsem spokojená, porodní asistentka i mladičký pan doktor byli vynikající, neustále po ruce, kdykoliv poradit a pomoct, porod byl bez komlikací, takže nemůžu posoudit, jak by to vypadalo v opačném případě…, horší situace byla na novorozeneckém oddělení, jak vám miminko po porodu předají, tak už pro ně skoro neexistujete a některé sestřičky na novorozeneckém jsou nepříjemné, ale jinak příště budu rodit v Šumperku určitě znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
niceta
5.12.11 11:09

Ahojky. Jsem z Jeseníku a vzhledem k pověsti jesenické nemocnice bych chtěla rodit v Šumperku, ale rodina mi to hodně vymlouvá. Čeká mě to v půlce března…tak jsem zvědavá jak to dopadne… aby mě to nechytlo a neodrodila na Červenohorským sedle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
madla06
26.12.11 14:20

šumperska porodnice

v porodnici jsem byla v roce 2009, jako prvorodicka, porod byl bez komplikaci, porodni asistentka byla vyborna, ale doktor Chalupecky mi moc nesedl. Nastesti u porodu nebyl, akorat me prijal a pak zasil, ale ani jedno neudelal moc profesionalne. Pokud je to dobry doktor, tak by se mel asi trochu naucit jednat s zenami, co rodi na svet lidske bytosti a ne jen dalsi kusy masa. Rodila jsem v noci, coz mu ocividne nebylo po vuli, hnedle na uvitanou se na nas oboril co tu delame, chtel mi dat nejakou pilulku na spani, nevysvetlil k cemu je a jeste vyhrozoval ze po dvanacti hodinach, co se budu kroutit v porodnich bolestech ho jeste budu na kolenou prosit, aby mi dal neco proti bolesti. Nastesti jsem to nespolkla, jelikoz jsem prisla rodit a ne spat, aby mel pan doktor klidnou sichtu. Nejsem zadna alternativni matka, ale rada vim, co se s mym telem deje a proc. Zvlaste pri porodu. Pri zasivani byl taky neprijemny, asi jsem mu byla nesympaticka uz od pohledu. Jinak sestry byly vsechny strasne fajn. Za tri tydny rodim podruhe, asi zase tam. Prostredi je prijemne, skoda pristupu nekterych doktoru, nebot porodni asistenky byly opravdu velice dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
258
12.8.12 08:49

Tak jako nechci pomlouvat, ale ja se sumperskou nemocnici nemam ani jeden dobry zazitek, a to jsem zde i rodila i byla na op se zlucnikem…u zlucniku mi uhnali akutni zanet slinivky brisni, sestry byli extremne neprijemne, kdyz jsem potrebovala na wc, pac den po op jsem nevstala sama, tak byli strasne otravene, ze mi musi jit pomoct…u porodu dokonce sestra vykrikla, ze moje mala nedycha, a pritom byla v poradku, ale me se to srdce malem zastavilo, sestry neprijemny na oddeleni, des uz nikdy sumperska nemocnice, pokud nebudu muset, jedu smer olmik nebo sternberk s druhym porodem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.12 22:16

Do šumperské porodnice jsem přijela před půlnocí a přivítaly nás dvě usměvavé a velice ochotné porodní asistentky. Díky nim bylo narození naší dcery opravdu krásným zážitkem. Stejně tak bych ráda vyzvedla i pobyt na porodnickém oddělení, usměvavý a vždy ochotný personál. Veliký dík patří také celému oddělení novorozeneckému, díky jejich dobrým radám krásně kojím (takové štěstí jsem u prvního dítěte neměla). První dítě jsem rodila v jedné krajské nemocnici, teď po přestěhování jsem měla z menší nemocnice obavy, ale jsem ráda, že jsem rodila v Šumperku. Sama jsem zdravotník, vím, že to není vůbec jednoduchá práce a možná o to více dokážu ocenit nejen moderní vybavení, ale především vysoce profesionální přístup personálu, který při tom všem ještě navíc nezapomíná brát pacienta jako člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama