Sušení plenek v sušičce

nepřihlášená Oskárek
25.2.10 11:10

Sušení plenek v sušičce

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, protože přemýšlím nad pořízením plen Bambino Mio a máme doma sušku, která srazila hafo prckových věcí, zda máte zkušenosti se sušením plenkových kalhotek. Nerada bych pořizovala po prvním vyprání a usušení větší velikost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6093
25.2.10 11:14

Spousta látkařek suší pleny v sušičce - teda kromě PULek a vlňáků.
Asi to bude chtít nějaký cool (mám na mysli chladnější) program

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
25.2.10 15:19

souhlas, jestli ti sušička ničí = hodně sráží prádlo. pak je bud chyba v sušičce a chce opravu nebo v tobě :-) ze ji zapínáš na moc teplý program.

výrobci plenek často sušku nedoporučují, spíše z duvodu, že tvrdí, že se takovým rychlým sušením můžou pleny dřív zničit - možný to je, ale zas za ten komfort by mi to stálo. kamarádky které v sušce suší žádné výrazně rychlejší opotřebení nepozorují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
25.2.10 15:55

sušíme v sušičce a krom bavlněných ponožek (dcera elastan nesnese) mi nic nesráží. :nevim:

Plenky jsem sušila v sušičce i venku (v létě) nesrazili se, nic se jim nestalo. I když tedy BM jsem neměla. :nevim:

Zkus jiný program nebo zavolat opraváře. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
9.2.15 19:55

Obnovím s dotazem na klasické čtverce a sušička… Dnes jsem nakoupila výbavu na látkování, hodila vše do pračky, následně do sušičky a čtvercovky mi jaksi zkrabatěly, udělalo se na nich jakoby žabičkování nebo jak to nazvat. Měkké jsou hezky, ale hrozně zmačkané. Máte někdo zkušenost? Musela jsem vše přežehlit a jsem z toho dost přešlá, protože k látce jsem se dokopala i z toho důvodu, že jsme pořídili sušičku. :( Tak mě zajímá co s tím - sušit na sušáku, žehlit nebo snad dáváte zmačkané? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
9.2.15 19:59

@Kapaz záleží, jaké máš čtverce. Od Kikka se mi zkrabatily vždycky, ale Libštátské vysokogramážní nikdy.. Nemáme teda sušičku..

• Nahlásit
  • Citovat
9027
9.2.15 20:00

@Kapaz Žehlila jsem ze začátku tak každé třetí praní, abych dala plínkám zase trošku tvar. Mnohem víc zkrabatěly nekvalitní, třeba Kikko to dělaly míň. Používala jsem jen jako podložky, bryndák, do kočárku apod., časem jsem to přestala řešit a nežehlila vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PID
725
9.2.15 20:01

@Kapaz Kdyz jsem dala program „na zehleni“, tak to krabateni bylo o neco lepsi, protoze pradlo nebylo presusene. Nicmene ja plenky vzdy zehlim. :nevim:
Jsem zvedava, co poradi jini. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2811

Mám taky klasické ctvercovky a neumím si představit je nezehlit, i lézt nemám susicku. Žehlením se ztenci a lépe se skládají. Navíc si myslím, že aspoň v prvních týdnech by se miminkum mělo zehlit. Zkus je složit třeba do novoskladu a uvidíš, jak to bude vypadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
@Kapaz píše:
Obnovím s dotazem na klasické čtverce a sušička… Dnes jsem nakoupila výbavu na látkování, hodila vše do pračky, následně do sušičky a čtvercovky mi jaksi zkrabatěly, udělalo se na nich jakoby žabičkování nebo jak to nazvat. Měkké jsou hezky, ale hrozně zmačkané. Máte někdo zkušenost? Musela jsem vše přežehlit a jsem z toho dost přešlá, protože k látce jsem se dokopala i z toho důvodu, že jsme pořídili sušičku. :( Tak mě zajímá co s tím - sušit na sušáku, žehlit nebo snad dáváte zmačkané? :think:

Můžu se zeptat které plenky jsi koupila? U některých je to normální i to v popisu píší. Mě nejvíc zkrabatěly Imse Vimse, ale ta série mušelínových plenek, které prodávaly dřív. Ony tím praním a sušením takhle zkrabatí a zhoustnou. Jsou moc příjemné a krabaté i po několika letech. Ale třeba Libštátská tetra plena mi nezkrabatěla nikdy. Podle mě záleží co je to za plenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9027
9.2.15 20:02

@Lizzi
Tak já zrovna píšu, že Kikko v pohodě proti nějakým obrázkovým polským, co jsem dostala. Je fakt, že libštátská tetra osuška vydržela ještě víc než Kikko, ale ty Kikko byly zase ze sušičky mnohem měkčí, takže třeba pod triko na chycení tekoucího mléka mnohem příjemnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19465
9.2.15 20:03

@Kapaz Jo, čtverce mi to v sušičce u tchýně udělaly taky. Jedno jaké (mám 3 druhy - ikea, obyč libštát a kikko d elux). Mám raději vyžehlené, líp se skládají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2811
9.2.15 20:03

A mimo téma, Kikko podle mě nejsou kvalitní, už po prvním vyprani se ze čtverců staly obdelniky a po roce a půl používání je to čím dál horší. Oproti tomu Libstatske se ani nehnuly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
9.2.15 20:09
@ProfZav píše:
A mimo téma, Kikko podle mě nejsou kvalitní, už po prvním vyprani se ze čtverců staly obdelniky a po roce a půl používání je to čím dál horší. Oproti tomu Libstatske se ani nehnuly.

mám stejnou zkušenost..

• Nahlásit
  • Citovat
2811
9.2.15 20:12

@Lizzi byla jsem z toho dost rozladěna, protože stály skoro stejně. Ale tak chybami se člověk učí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama