Sváča pro 20 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markii2
Stálice 86 příspěvků 09.05.19 20:33
Sváča pro 20 měsíční dítě

Holky obracím se na vás s prosbou o typy na sváču pro malou. Nějak už jsem v koncích, s jídlem máme problémy od začátku. Více než rok jsem plně kojila než vzala na milost nějaké jídlo. Teď už papá snídaně, obědy a večeře krásně, ale ty sváčiny jsou hrozné!! Snažím se dopoledne dát nějaké ovoce - jí ale jenom banány. Přesnídavky nechce vubec. No a odpoledne jsem taky v koncích. Jogurty nechce, sem tam sní kousek nějaké buchty no a teď jsem ji dala tvaroháček, ten teda s chutí zblajzla, ale to mi moc sympatické není :). Co dáváte vy? Budu vděčná za jakýkoliv nápad ;)

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4479 příspěvků 09.05.19 20:38

Lipanek, někdy domácí někdy kupovaný dávám tak 1*týdně. Ovoce, kousek pečiva s máslem, sýrem nebo třeba jen suché(mléčná houska a pod.) Když jí uděláš domácí Lipanek, můžeš dosladit něčím,, lepším ", než je cukr. Nebo smíchat s ovocem. Syn mi už přesnídávka taky nechde.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10161 příspěvků 09.05.19 20:45

Udělej domácí pribinak třeba. Nebo nějakou kaši. To ti nechce vůbec žádné ovoce? Syn třeba jabka apod taky nemusí, zato třeba jahody, maliny, meloun sní ve velkém…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 20:54

Muj syn v tehle dobe svacival nejcasteji Matyldu a byla jsem za ni rada, protoze to byl a stale je nejedlik. Ted uz odmita veskery mlecny vyrobky. Jsem rada, ze obcas sni platek syra, neji maso ani vajicka, je to s nim cim dal horsi. Bud rada za tvarohacka, protoze muze byt i hur

Markii2
Stálice 86 příspěvků 09.05.19 20:58

Vidite, domaci pribinak…
To me nenapadlo :palec:, hned jdu hledat recept!!! Jinak s tim ovocem je to bida no. Spoleham na leto az bude domaci, chutna prece jenom lepe. Mela rada jeste pomerance, ale ted uz ne, uprimne ted nechutnaji ani me :)

Uživatel je onlineK92
Kecalka 322 příspěvků 09.05.19 21:03

A co třeba hroznové víno? To děti milují. Nebo borůvky, maliny, hodně zralá hruška…

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 09.05.19 21:10

Co nejaky svaci do ruky… Ja treba delam mrkvanky, mrkev mouka maslo udelat kolecka a do vnitr nastrouhany jablicko :-) nebo se da delat spousty susenek domacich. Ja ted delala buchticku oslazenou jen bananem. Staci vyslehat bilky s bananovym pyre, musi teda byt to pyre hodne mixle az tak ze i to pyre bylo naslehane. Udela to krasne snih, pak prislehat zloutek a olej a nakonec lehce vmichat mouku. Muzou se do toho prsknout treba boruvky. :) jinak je i domaci termix ten je taky mnamka. :)

awesomeone
Kecalka 201 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 21:11

@Markii2 často dávám maliny nebo hr.vino… a pak taky mix - vymackat pomeranč/mandarinku, najemno nastrouhat jablko, rozmackat banán. Malej si taky vybírá, co bude jist, tohle ale chutná, hlavně vychlazene! Jednou jsem místo mandarinky dala půl citronu, ale bylo to dost kyselý i přes ten banán, tak to spravilo par rozlamanych piskotu. Dá se to různě kombinovat. Pak taky muže různý buchty a suchý palačinky, ale to máme spis na snídani.

Markii2
Stálice 86 příspěvků 09.05.19 21:17

@awesomeone a kde kupujete maliny? Maji nejakou chut?? Ja vyzkousela boruvky a jahody a ty byly teda bez chuti, tak jsem to vzdala… ona celkove kdyz je to ovoce rozmackane tak se neobtezuje otecrit pusu. Palacinky u nas taky nefunguji, neobtezuje se to ani ochutnat :lol:

awesomeone
Kecalka 201 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 21:32

@Markii2 u místní zelinářky, jsou dobrý, jinak borůvky a jahody u nás taky nefrčí…parkrat jsem to zkusila jinde v krámu nebo na trhu a nejednou jsem musela vyhodit celou krabičku :roll: ale je to jedna z malá věci, co do nej dostanu… a to za nim ještě litam a cpu mu to do pusy :oops: jen aby něco snědl… vetsinou když se mi podaří mu dat první sousto, tak už je to pak lepší. A když je joooo nejhůř (nejčastěji s obědem), tak ho nakrmim u nějakýho videa na PC :oops: co teda miluje, tak rýžový chleby, ten mu nechávám k dispozici cely den na stolicce spolu s pitím

Elessa
Kecalka 160 příspěvků 09.05.19 21:34

Obcas delam ovesne „susenky“ s ovocem. Aby bylo trochu i pro manzela, tak rozmixuju 60g ovesnych vlocek, 1 banan a 1 jablko (podle toho jak moc je chci mit vlacne, ovoce lze dat ruzne - napr. jahody, boruvky, maliny…), na pecicim papiru udelam placicky a pecu na 180° cca 20 minut. Libi se mi i recepty na mamavkuchyni.cz. - vzdy ale vynechavam cukr. Je to vsechno samo o sobe sladke dost :-)

Kajka9
Závislačka 3832 příspěvků 1 inzerát 09.05.19 22:48

Na svačinu třeba chleba se sýrem, chleba se šunkou, domácí lipánek, pudink s ovocem, borůvky, jahody, maliny, banány, pomeranč, hrozny, nektarinky, mandarinky, broskve..to třeba přidám i do jogurtu, dnes jsem třeba pekla bábovku..Malá teda mi jí naprosto vše nedošla jsem ještě na to co by nejedla.. má 20m

pet p
Kecalka 218 příspěvků 11.05.19 13:49

Na svačinu kaše (např. ovesná, kukuřičná, pohanková) smíchaná s půlkou přesnídávky, banán nebo jiné ovoce, jogurt (možno přisypat třeba strouhaný kokos), domácí buchta bez cukru (slazeno jen ovocem, např. jablky, hruškami, datlemi), domácí jablkový štrůdl (těsto bez cukru + strouhaná jablka).

Váš příspěvek
Reklama