Ranní svačina pro osmiměsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petya
Stálice 68 příspěvků 20.12.18 19:01
svačina rano

Ahoj! Co davate rano na svačinka-mame skoro 8 mesicu. Otpoledne svačinka davam jenom mlečna kaše a obed maso-zeleninove nebo zeleninove prikrm s 1/4 zloutek. A jak často ma jist, kolik krat denne mliko?

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7106 příspěvků 20.12.18 19:09

Já dávala maximálně trochu presnidavky. Ono v tomhle věku ještě nemusí mít jídlo 5× denně když je ještě kojeny nebo na UM.

Petya
Stálice 68 příspěvků 20.12.18 19:13
@Kriss Tina píše:
Já dávala maximálně trochu presnidavky. Ono v tomhle věku ještě nemusí mít jídlo 5× denně když je ještě kojeny nebo na UM.

Ja spocitam mliko jako jidlo,mame 5 x denne-3 krat mliko a 2 jidlo

Jana206
Nadpozemská drbna 26780 příspěvků 20.12.18 19:16

V tuto dobu jsem rano nakojila a oběd byl brzy,na dvě etapy,jedna menší porce pred dopoledním spaním,druhá az po něm. Jídlo bylo nepravidelné,podle chuti ditete. Kdyz jsme nekam jeli,klidně jsem tem den plně kojila. Nerada jsem ze zacatku davala prikrmy v terenu,k vůli tomu,ze to bylo vsude kolem.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7106 příspěvků 20.12.18 19:18

@Petya aha, malej se většinou eště dorazil mlíkem po každém jídle. A dávala jsem právě dopoledne ovocnou presnidavku, k obědu příkrm a večer kaši.

Aduš8
Závislačka 3049 příspěvků 20.12.18 19:24

Já dávala k snídani kaši, dopoledne kojila, potom oběd, k svačině ovoce a večeři jak kdy. Někdy příkrm, někdy kaši. Když začal v 9 měsících mít kojení,, jen navíc ", dopolední svačinu jsem nedávala. Dneska mu dám do ruky něco na žvýkání, posunu raději oběd dřív.

lucynka25
Echt Kelišová 8321 příspěvků 21.12.18 06:34
@Aduš8 píše:
Já dávala k snídani kaši, dopoledne kojila, potom oběd, k svačině ovoce a večeři jak kdy. Někdy příkrm, někdy kaši. Když začal v 9 měsících mít kojení,, jen navíc ", dopolední svačinu jsem nedávala. Dneska mu dám do ruky něco na žvýkání, posunu raději oběd dřív.

Take jsme tak meli.

pajaja12
Povídálka 34 příspěvků 22.12.18 02:53

@Petya , v osmi měsících jsem to při plném kojení u obou dětí dávala takto: ráno mezi 4 až 7 hodinou ještě spící se s brekem ozvalo, že má hlad - nakojila jsem a spalo v postýlce dál, pak definitivně vstalo kolem 10 dopoledne (obě děti mi tak vstávaly) - nakojila jsem, pak ještě v 11:30 jsem kojila, pak jsem šla ven zase mi usnulo na hodinku, pak jsem dala v 13.30h oběd masozeleninový domácí příkrm, hned na to kojení u kterého usnulo, takže šup do kočárku a zase ven do 18:30h (bylo to v létě), pak hned kojení a mixovala nebo pasírovala jsem jablko, banán, borůvky, ostružiny, jahody (to co jsem třeba koupila nebo sesbírala na zahradě anebo v přírodě v lese nasbírala…pak jsem tam do ovoce zamixovala vždy obyčejné piškoty (cca 6-7piškot na 3dc). Usínal bez problému, zase u kojení anebo v postýlce, pokud se při pokládání do postýlky probudil. Zlom nastal až 11 měsících - 4 krát příkrm. Brzo ráno mléko ode mne, v 10h taky ode mne + 3piškoty-jedl sám pod mým dohledem, v 11h čerstvé vymixované nebo pomačkané ovoce, v 13:30 oběd masozeleninový příkrm vymixovaný (kousky zatím nechce, dáví se s tím), po dvou až třech hodinách procházení po venku dám opět kojení + Lipánek, nebo jogurt, nebo zase trochu ovoce a zamíchám do toho tvaroh 4 kávové lžičky nebo jogurt.....a večer udělám domácí kaši z mléka s pš.krupičkou a špaldovou krupičkou a s ovesnými otrubami…moc to má rád. Pak jsem ho po večeři vždy nechala hodně se pohybovat, aby neměl v noci prdíky, a po koupání opět kojení a spaní. A to dělám i po jednom roku věku stále stejně. Jen u toho kojení už toho moc nevypije jako dříve, asi nemá až tak velkou potřebu. Je fakt, že mi začal pít čaj, který dříve odmítal. Čaj dělám bio zelený s domácím medem, jen ten si oblíbil. Předchozí dítě zase jenom chtělo bylinkový čaj neslazený…každé dítě je originál. Současné dítě je velký jedlík a předchozí dítě v jídle horor něco do něj dostat, zkoušeli jsme všelijaké metody, jídla - no nervy…a přitom dostávali oba podobné jídlo. Co se týká růstu a hmotnosti, tak obě děti podle záznamů od Dr byly na to podobně, což je zajímavé.

Hancue
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 04.01.19 20:05

My to máme takto- kolem sedmé, když je vzhůru 180ml UM, pak kolem 10 bílý jogurt s ovocem a piskotem. Po 13 nacte obed- vařený brambor s mrkvi a masem. Kolem 15-16 h jogurt a ovoce. A pak před spaním kolem 18h 210 ml UM a pak ještě kolem 1 ráno 180ml UM.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >