Svatba

Anonymni
17.5.09 20:52

Svatba

Ahoj, chci se zeptat, zda tu není nějaká dušička, která plánuje ( nebo měla) svatbu po tajnu? Popř. někde v zahraničí? Jak jste takovou svatbu dlouho chystali? Ani jeden s přítelem nejsme rádi středem pozornosti a sešlost tetiček a hromady lidí nás trochu děsí.Proto nás napadlo, že se vezmeme po tajnu a užijeme si to jen mi dva. Jak to u vás přijali příbuzní?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2335
17.5.09 21:05

Ahoj, tak já řeším hodně podobný problém. Vzít se chceme jen nevíme kde, jak a s kým. Muž ze své strany nechce pozvat nikoho a já chci rodiče i babičky. Jen pak nechci žádnou slávu ale z radnice hned odfrčet pryč.
Muž žil pár let v Paříži tak by chtěl tam na naší ambasádě, ale já chci aby mě táta vedl k oltáři a to by pak byla velká pálka.
Zkus se podívat na svatbu na Maledivách nebo tak něco, ale bacha né všude uzavřený sňatek platí i u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
17.5.09 21:11

ahoj
tak my meli tajnou svatbu temer presne pred rokem - jen my dva a svedci, kteri byli take cizi, brali jsme se na zamku v Chudenicich, takze nam za svedka sla kastelanka a nejaky jeji soused
pripravy trvaly asi mesic a pul
bydlime s tchyni v baraku, takze to muselo byt super tajne 8)
rano jsme se sebrali a odjeli na misto urceni - prevlekli jsme se cestou - byla jsem v 7. mesici, takze jsem nemela klasicke svatbeni saty, ale jen halenku a kalhoty, po obradu, ktery trval 8 minut, jsme se sami za pomoci stativu vyfotili v parku a jeli do Plzne na obed, do vecera jsme byli doma :)

na druhy den jsem pak pozvala na obed moji rodinu a tchyni a pri pripitku jim to oznamili, musim priznat, ze jak jsem se ten obed blizil, tak jsem byla dost nervozni a reakce se zacala bat, ale vsichni to vzali naprosto uzasne - tchyne jen rekla - no konecne, konecne jsi nase :)
ale manzel se ji uz asi pul roku pred tim ptal, co by rikala tomu, kdyby se ozenil tajne, takze to nebylo zase tak necekane, navic jeho starsi bracha uz se ozenil a svatba byla velika, takze v rodine bylo vlastne splneno
moje mama se vlastne sama vdavala 3×, takze ta to bere tak, ze v techto vecech mi moc nemuze radit a proste jen mela radost :)
druhy den jsme pak jeste objeli babicky s oznamenim a svatebnimi kolacky a musim rict, ze vsechny byly uzasne, protoze vsechny mely nefalsovanou radost
jediny, kdo to trochu nezkousl, byl prave svagr, kteremu to prislo trapne, ze jsme takhle ochudili nase kamarady o parbu, ale casem to taky zkousl :)

takze u nas vsechno probehlo hladce a ke spokojenosti vsech :)

• Nahlásit
  • Citovat
35464
17.5.09 21:12

Bratranec manžela se oženil potají na úřadě a musím říct, že to jeho rodiče hodně mrzelo … asi nemusítedělat velkou šaškárnu, ale myslím, že rodiče na to tak nějak mají nárok - když už ne, tak by o tom alespoň měli vědět předem, nedozvědět se to dodatečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.09 21:18

To jsem už jsem koukala ale 130tis. zatim nemáme a hlavně se mi moc nezamlouvá v angličtině opakování toho slibu :? Mysleli jsme, že by jsme se vzali u nás a pak hned odjeli na svatební cestu, že by to byl nejmenší problém s papírováním. Nebo jsem koukala na Řecko, ale tam zas nebude asi lehké sehnat fotografa. Jen si pak řikám, jestli mi nebude líto, že mě neuvidí rodiče..ale pak představa těch všech příbuzných. Jak to nejlíp udělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.5.09 21:22

No, já jsem to už trochu doma nadhodila a vlastně by to asi nikomu moc nevadilo, máma je z takových akcí taky hodně nesvá a přítele mamka, zas nemusí přípravy, takže těm by to asi nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
388
17.5.09 22:25

Tak já se vdávala v šestým měsíci, nechtěla jsem šaškárnu. Tak nakonec jsme měli jen moje děti z prvního manželství, moje rodiče a bráchu, manža maminku, nikoho jinýho neměl. Takže malá svatby a spokojená.
Ostatním jsme to řekli potom, udělali jsme to po vzoru mojí mamky a její druhé svatby, taky nechtěla aby jim známí a kamarádi připravili nějakou šaškárnu.

Jinak kámoška měla svatbu doma jen s oddávajícím úředníkem a svědky. Všem včetně rodičů to řekli až pár dní po.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
17.5.09 22:31

nedávno jsem koukala že nějaká cestovka zařizuje jako dovču i s obřadem a se vším.myslím že šlo o tunis a byla to hostina pro 4 -8lidi + k oltáři tě doveze kun nebo velbloud + dort a kytice a cena toho všeho byla 60 tisíc ale tet nevím jestli jen pro jednoho nebo pro všechny.
po obřadu pak byla ještě napsaná jako svatební cesta někam do lázní na celej den ale kde jsem to viděla tet přesně nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
17.5.09 22:40

Jáj sem se vdávala dvakrát:
Poprvé jen rodiče a svědci - jako bych věděla, jak to dopadne… :? Mámina strana to vzala v pohodě, na tátově byl trochu problém( jsou zvyklí vše slavit ve velkým), ale nakonec to vzali - nic jinýho jim taky nezbylo… Naši jsou rozvedení čímž se počet příbuzných násobí, manžel měl 2 sourozence. já tři nevlastní…

Podruhé - opět jen rodiče a svědci, plus naši synové z prvních manželství. Tentokrát to prošlo úplně v pohodě, už se od nás nic jiného neočekávalo.Mmch manžel opět ze tří dětí, navíc neteře a synovci už mají své rodiny, takže to by byla svatba jako řemen. :wink:
Za ušetřený peníz jsme vyrazili do Egypta na Nil, což byl náš sen.

Přeju, ať už svatba dopadne jakkoli, ať je to manželství šťastné a trvanlivé!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23924
17.5.09 22:59

Když nechceš pozvat tetičky a široké příbuzenstvo, tak je jednoduše nezvi ne? My taky měli malou svatbu a bylo to ke spokojenosti všech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
17.5.09 23:35

Ahoj,

my se s manželem vzali tajně skoro před 8 lety. V únoru jsme si zamluvili termín na radnici a v červnu do toho praštili. :) Manžel se ženil podruhé, takže s tajnou svatbou souhlasil, já jsem po ní ve skrytu duše moc toužila. Příčí se mi ty klasické velké, ale i menší svatby. My měli dva svědky - naše kamarády - a bylo. :)

Rodiče mého muže to docela šokovalo, ale myslím, že nám to brzy odpusitli. Moje mamča to vzala celkem dobře, co na to táta, ani moc nevím, jsou dávno rozvedení.

Vím, že to bude znít asi sobecky, ale je to přece čistě naše věc a pokud to někomu z rodiny vadilo, museli se s tím prostě srovnat… Takže asi tak. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
18.5.09 07:19

AHoj,
tak my měli malou svatbu,my,rodiče a sourozenci jako svědci a jsme spokojení.
Kamarádi loni jeli na Mauritius,jen sami dva.Byl to sen nevěsty.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.5.09 07:46

Mauricius je taky můj sen, ale ta cena je hodně vysoká :( k tomu prstýnky, šaty a je to 150tis hned :( Kamčo a nevzpomeneš si co to bylo za cestovku? No já pocházím z poměrně početné rodiny, takže i nejbližší příbuzní z mé a přítele strany je asi 30 lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
12688
18.5.09 08:05

Závidím těm, co vyjde svatba jen se svědky. Vdávat se budu v září a jelikož mi bylo řečeno, že rodiče by to nejspíš nerozdýchali (jeho strana), tak bude nakonec na oběd skoro 20 lidí. Trochu nechápu, proč je povinnost na svatbu zvát rodiče. Každý rodič se musí učit žít s tím, že dítě se osamostatní a bude si dělat věci po svém (moji rodiče to chápou).
Jinak tedy u nás to budou rodiče, svědci a když už musím mít svatbu pro mě s tolika lidmi, tak si pozvu kamarádku :-) Bude to jen obřad a oběd a finito.
Svatby v cizím státě bych se asi trochu bála, mnoho zařizování.
Každopádně přeju, ať svatba vyjde dle tvých představ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
18.5.09 10:55

Brala jsem si cizince a toho papírování… ani raději nevzpomínat… navíc jsme se chtěli vzít v kostele, ale on jako sice křesťan, ale nekatolík, měl trošku problém, takže to bylo papírování navíc… Ale nakonec to vyšlo. Z mojí strany jen rodiče a bráchové, z jeho rodiny nikdo (nedostali víza). Našim jsem to oznámila ve středu, svatba byla v sobotu. Paráda. Naši byli rádi, že nemusejí nic zařizovat. Užili si to, když se brali bráchové - pocházím z vesnice, takže to byly takové ty typické svatby o 150 lidech, spousty cukroví, koláčů, muziky, … a peněz…
Já jsem vždy toužila po veliké svatbě, ale vzhledem k tomu, že se asi brzy budu rozvádět, dodatečně oceňuji, že jsme si ušetřili to šílené divadlo.
Hlavně ať vše vyjde podle vašich představ!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama