Svatba a oddávajicí

31
6.8.15 10:25

Svatba a oddavajici

Ahoj holky… V záři se budeme s přítelem brát, ale nutné shanim oddavajiciho, matrikarku uz by jsme měli… Ja jsem krtena v pravoslavnem kostele a přítel neni krteny vubec, takze nevim, jestli by nas kněz oddal… Ale chci se zeptat jestli náhodou na nějakého oddavajiciho nemáte kontakt, muže to byt klidně i mimo Brno, tak okolí max 20km… Předem diky a přeji pěkný den. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

L92
6.8.15 10:35

Co já vím, tak na pravoslavnou svatbu musíte být oba pravoslavného vyznání, takže křtěni oba. Ale nevím, možná se najde kněz, který vás oddá. Jestli to správně chápu, že chceš mít svatbu v pravoslavném kostele…

• Nahlásit
  • Citovat
31
6.8.15 10:38

@L92 my to pravé v kostele mit nebudeme, bude to na fotbalovém stadionu, ale sháníme toho oddavajiciho, ani vlastně nevim, jestli pravoslavni mohou oddávat mimo kostel… :think: každopádně klidně bychom brali i kněze, jde spis o to, sehnat na někoho kontakt, proto jsem se pravé ptala… :) jsem z toho na nervy :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1060
6.8.15 10:39

Pokud netrváš na tom, že to musí být v pravoslavném kostele, tak moc pěkné svatby děla v Blansku v dřevěném kostelíku, farář Martin Kopecký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.8.15 10:41

@Petrus157 potřebovala bych aby za námi právě ten Oddavajici přijel, dopravu by jsme mu samozřejmě zajistili… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1060
6.8.15 10:42

To by dojel, dělá svatby i v Brně na parníku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
L92
6.8.15 10:43

@Ntally
Tak v tom případě asi někdo z úřadu. Kamarádi měli svatbu na zahradě a oddával je starosta. Každopádně to bude normálně civilní svatba, takže jdi na úřad, kam spadáte a tam se domluv. Buď to bude starosta nebo možná někdo ze zastupitelstva, kdo je k tomu pověřenej, to přesně nevím, ale kněz tě na fotbaláku určitě neoddá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
31
6.8.15 10:43

@Petrus157 fakt? Tak to je super!!! A nemá nějaké zvláštní požadavky? My totiž s přítelem nejsme věřící… Každopádně moc děkuji za doporučení, zkusím se mu ozvat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.8.15 10:45

@L92 No my jsme vcera volali starostovi z Malomericic a ten nam řekl, ze prej uz to nejde aby oddával starosta… Matrikarka musí byt z městské části, kde se svatba koná (královo pole) a Oddavajici to je jedno, ale musí to byt buď kněz nebo někdo z úřadu… Prý je to ted bohužel jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1060
6.8.15 10:46

Ne je v pohodě :-) akorát budete muset chodit na přípravu a třikrát na mši do kostela na ohlášky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
6.8.15 10:48

@Petrus157 Vždyť zadavatelka psala, že to bude na fotbalovém stadionu :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.8.15 10:49

A na někoho z úřadu asi žádná kontakt nemáte, ze? My totiž na mše a takové nemáme čas… Přítel je pořad v praci… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
6.8.15 10:51
@Petrus157 píše:
Ne je v pohodě :-) akorát budete muset chodit na přípravu a třikrát na mši do kostela na ohlášky.

Já bych si tím tak jistá nebyla. Většinou faráři požadují, aby byl minimálně jeden z parnerů věřící. Pokud na rovinu řeknou, že jsou ateisti, ale že jeden z nich je teda křtěný řeckokatolík, asi to faráři stačit nebude.
Ale nasadila jsi mi brouka do hlavy - jestli může římskokatolický farář oddat řeckokatolíky. :lol: Vím, že klasickou mši vést může, ale tím obřadem si jistá nejsem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.8.15 10:53

Ja se z toho zblázním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
6.8.15 10:53

@Ntally A ta matrikářka by o nějakém civilním oddávajícím nevěděla? Vždyť se s nima musí na svatbách vídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama