Svatba - platit ubytování hostům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 09:39
Svatba - platit ubytování hostům ?

Dobrý den,
předem děkuji za zachování anonymu.Je to čerstvé a nerada bych, aby se známé dozvěděly o naší svatbě z diskuze.
Prosím o radu. Uvažujeme že bychom to spáchali na místě kde budeme muset všichni přespat. Má to pro nás samá + (obřad, zahrada, altán, sklípek, dětská herna, pěkné čisté pokoje, dobrá kuchyně)…ale problém je ubytování. Cena je cca 1000,–/ 2 os… je mi jasný, že si řeknete když na to nemáš tak to nedělej :-) Rodičům, prarodičům bychom to určitě zaplatili, ale jak dál? Netuším jak se to řeší, jestli se hostů zeptat jestli chtějí zajistit pokoje, ale že si to musí zaplatit…je to trapas :-/ Nebo to neřešit, zaplatit to všem a doufat, že "nebudou škrti " ;-) Ubytování by dělalo tak 25 tis +- pro někoho nic, pro někoho dost

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11627 příspěvků 27.12.18 09:41

Platili jsme všem, to je snad samozrejme. Vyberes to zpět na darech

a12
Vesmírná mluvilka 33866 příspěvků 27.12.18 09:43

Znama hostum platila, museli dat vedet kdo tam prespi a kdo ne a ze dne svatby na druhy den platili, kdyz nekdo chtel prijet o den driv a prespat uz si to platil sam

Billi
Nadpozemská drbna 25951 příspěvků 27.12.18 09:44

Byla jsem na 2 svatbách, kde se spalo a ani na jedné to novomanželé neplatili všem. Neberu to jako trapas. Prostě jsme dostali upozornění, že tam můžeme přespat a cenu pokoje, kdo bude spát, tak se má uzvat a pokoj bude mít zajištěný. Na obou svatbách se pokoje platili rodičům a svědkům s rodinami.
Na jedné ze svateb byla dokonce možnost postavit si na přilehlé louce stan, což dost lidí využilo.

Alyss1
Závislačka 2968 příspěvků 1 inzerát 27.12.18 09:45

Platili jsme. Nekdo nam prispel o to vice, nekdo ne.

Ale je zcela v pohode napsat do mailu “ubytovani zamluvime, platbu peovedte na recepci, nebo zaplatim predem na ucet nebo tak”. Playili jsme si ubytovani takhle nekolikrat

Moncaq
Kecalka 244 příspěvků 27.12.18 09:45

Ja jsem byla na svatbe bratrovi meho pritele. Delali jsme jim svedky a vsechno organizovali. Museli jsme tam zustat az do konce a v podstate jsme tam museli prespat a to prespani jsme si museli zaplatit sami. Stejne tak, jako ostatni hoste. Prislo mi to strasne divne. Ale ted jsme premysleli nad nasi svatbou a pritelova nejblizsi rodina je docela velka a bydli 300 km daleko. Takze bude potreba domluvit jim ubytovani od patku do nedele a to by financne vyslo na vic penez, nez vsehno ostatni. Takze to taky budeme muset asi resit tak, ze si to zaplati oni. Jinak nevim, jak to udelat.

Uživatel je onlinePeruz
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 27.12.18 09:47

Platili jsme to všem. Vrátilo se to na darech. Většina lidí přidala i na to ubytování. Nebývá to ale vždycky podle toho co vím. Já však byla na svatbách kde to vždy bylo zaplaceno.

Alkata
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 27.12.18 09:48

Samozřejmě platit. Vy si je tam zvete, čekáte od nich dary a jeste je vám zatěžko je ubytovat? Povedena rodinka.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 27.12.18 09:48

Když je to takhle, tak by bych taky platila. Je to takový blbý, chtít dar a ještě ať si zaplatí ubytování. Pro někoho to může být taky velká částka. Nebo… Ať nevozi dary a zaplatí si ubytko. To tu tak taky někdo udělal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 09:50

To jsem nechtěla slyšet :-D nechci redukovat počet osob,aby mě to pak nemrzelo.25 tis je skoro jen rodina a to tam nemám přátele.....Tak to posuneme na konec roku a budu šetřit.....děkuji za názory

Aduš8
Závislačka 3049 příspěvků 27.12.18 09:50

Nepřijde mi hloupé, nechat to širší rodinu zaplatit. Můj bratr se ženil až na východě Slovenska, na svatbě 100 hostů, půlka z nich byla ze západních Čech. Kdyby to měli každému platit (2 noci), tak se nedoplatí. A přišlo mi to úplně logické. :nevim:

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 27.12.18 09:52

Tak já tedy nevidím pravidlo, proč by muselo být nutné na místě přespávat. My takhle jeli na svatbu asi 150 km a v 9 večer jsme to zabalili a jeli zas domů (i když nevěsta platila i ubytování).
Takže pokud se někdo chce zlískat, že už nedá cestu zpět, tak nevidím důvod, proč by si nemohl sám zaplatit ubytování. Do pozvánky bych napsala, že v případě zájmu můžeš dát tipy na okolní ubytování. Nejbližší rodině bych pak ubytování zaplatila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 09:53

Díky všem za názory

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20255 příspěvků 27.12.18 09:55

Tak vzhledem k tomu, že bývá dobrým zvykem svatebčanům platit taxíka domů, tak byste na tom moc „nevydělali“, kdybyste hostům obstarávali odvoz místo přespání. V tomhle případě bych to tedy asi zaplatila, kdybych na to měla dostupné finance :think: Pokud nemáte v rodině škrty, tak se to vrátí v darech, spousta lidí s tím počítá a dar o ubytování navýší tak nějak automaticky).

Ale pokud by to bylo nadrc, a nemáte mezi kamarády a rodinou vysloveně frfňy, tak bych se nebála napsat něco jako @Alyss1 kdo bude chtít přespat, dejte vědět, ubytování zajistíme, platbu prosím proveďte na recepci. V tomhle případě bych asi ale uhradila ubytování rodičům a svědkům.

Příspěvek upraven 27.12.18 v 09:58

levandule23
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.12.18 09:55

Na svatbách jsem spala několikrát a vždycky platili novomanželé. Myslím tu noc po svatbě, kdo tam chtěl spát už den předem, platil si to sám.
Když nekde spíme, tak dáváme více peněz jako svatební dar, myslím, že to tak dělá většina lidí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >