Svatební fotka

Anonymni
28.4.09 13:43

Svatební fotka

Mám jeden problém nedávno jsem se dozvěděla že fotografka která fotila moji svatbu uveřejnila moji fotku na tabuli pro svoji reklamu do jednoho obchodu ale vubec nevím co ted mám dělat protože se mě vubec nezeptala jestli muže moje foto takto vystavit a po správu asi měla ne??co si o tom myslíte?ja teda vubec s tím to nesouhlasím protože to jsou moje fotky mé soukromí!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

921
28.4.09 13:50

No právo by měla, kdyby se jednalo o novinářskou fotografii, případně umělecké dílo. Nicméně vzhledem k tomu, že se spíš jedná o její prezentaci, rozhodně by se vás měla zeptat! A i kdyby to nebylo protiprávní, tak je to určitě minimálně slušnost, se napřed dovolit. Na druhou stranu, co kdybys zkusila jí normálně zavolat a slušně ji požádat, aby foto stáhla, že je ti to velice nepříjemné. Třeba je jen trochu natvrdlá a neuvědomila si, že ti to může vadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.4.09 13:58

už jsem ji zavolala a arogantně mi řekla že se nikoho ptal nemusí že jako autor má na to právo a že se semnou nebude o tom bavit a že musí končit má hodně práce.tak jsem ji poslala do ......nevydržela jsme to.stejně už na naší svatbě byla hodně nepříjemná muj muž z ní už tekl jak ho pořád komandoval ženichu stoupněte si tak to ne tak!! A jak to máte ty boty dejte je víc k sobě a atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.4.09 14:29

promin-ale je to KR.VA NEBESKA.Takto se jedna se zakazniky?No potes…Petra

• Nahlásit
  • Citovat
8145
28.4.09 14:38

Podívej, VY jste zaplatili za fotky JÍ - ty fotky jsou VÁŠ majetek! Pokud ti to vadí, nenechej se odbýt! Nebo jste jí seděli modelem a ona zaplatila vám? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
28.4.09 15:05

V době, kdy jsem se vdávala ještě nebyly tak běžné digi foťáky, a tak jsme fotky dostali i s negativem. Známá byla taky někde vystavená, ale ptali se, jestli ji to nevadí.

Paní je velmi otrlá. Bránit se moc asi nemáš jak. Újma ti asi nevznikla. Kolik ji to přihodilo kšeftů taky nezjistíš. Tak ani pro případný (a asi i bezvýsledný) soud nemáš nic. Snad by šla žaloba na zdržení se jednání, ale stojí to za to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
28.4.09 15:07

Asi by pomohlo jedině vyhrožovat žalobou a dělat tam ostudu před jejím zákazníkama tak dlouho, až to sundá. Ale právní nárok a jestli by na něj vůbec slyšela, to netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
28.4.09 20:44

Anonymni, nejdriv jsem ti chtela napsat, ze by me to spis potesilo, ale po precteni tveho druheho prispevku bych teda byla pekne vytocena. Fakt bych ji treba vyhrozovala zalobou, kdyz s tebou takto jedna. To si nemuze dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.4.09 08:45

Ahoj, já teda nevím, ale když chce manža (amatérský fotograf) někde vystavovat (třeba na webu) fotky, na kterých jsou vyfoceni lidé, tak od nich má podepsaný nějaký papír se souhlasem o uveřejnění fotografie. Mám pocit, že se to jmenuje „model release“. Myslím, že by se k tomu na netu dalo něco najít.
Podle mého soudu se „vaše“ paní fotografka chová hodně neprofesionálně.

nepřihlášená Kvíťa

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama