Svědění očí - alergie

LuMiTa
18.7.13 10:41

svědění očí- alergie

Krásný den,

chtěla jsem se zeptat, při střední škole jsem chodila na alergologii na vakcíny pak jsem přestala protože už jsem nestíhala dojíždět. Nikdy jsem neměla problémy je to cca 4 roky, a tento rok spíš až ted v létě se mi objevilo nejdříve kýchání, svědění nosu a včera mě začali svědět i oči, ted to nemá cenu chodit na alergologii, ale chtěla jsem se zeptat, máte zkušenosti s očníma kapkama proti svědění při alergii? mám doma lilii a nevím jestli to není z toho, můžu jí dát i s květináčem ven? :kytka:

Díky za rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

207
18.7.13 10:47

Naše doktorka píše Allergocrom a lidi jsou spokojení, ale může ho napsat jen alergolog nebo očař. Zkuste se zeptat v lékárně. Existuje i Allergocrom combi a ten obsahuje jak oční kapky, tak sprej do nosu. Taky super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5886
18.7.13 10:51

Jestli to máš z lilie ti nepovím, musíš sama vědět (když jsi chodila na alergologii), jestli máš na ni alergii. Spíš to budou aktuální pyly (nejhorší jsou asi trávy). Mně stačí brát Zyrtec, kapky do očí (Spersalerg) si některou sezónu nechávám předepsat (je to s nimi lepší), někdy ne. Bez Zyrtecu bych asi zdechla :jazyk: Já mám alergii v kuse červen - září… to už ta mrcha zase mizí. Nicméně oční kapky ti nepomůžou na sennou rýmu, to musíš brát tablety. Já na alergologii nechodím už dlouho, léky mi předepisuje můj „praktik“. V lékárně ti prodají malé balení antihistaminik (do 10 tbl), ale vyjde to draho. Lepší je, je předepsat. Já dostávám vždy velké balení - 90 tbl.

Příspěvek upraven 18.07.13 v 10:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuMiTa
18.7.13 10:51
@romči píše:
Naše doktorka píše Allergocrom a lidi jsou spokojení, ale může ho napsat jen alergolog nebo očař. Zkuste se zeptat v lékárně. Existuje i Allergocrom combi a ten obsahuje jak oční kapky, tak sprej do nosu. Taky super.

moc dík, vůbec to neznám a začínám být zoufala, kor když v práci musím „nějak“ vypadat a maluju se :cert:

jste hodná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
LuMiTa
18.7.13 10:53
@bartsch píše:
Jestli to máš z lilie ti nepovím, musíš sama vědět (když jsi chodila na alergologii), jestli máš na ni alergii. Spíš to budou aktuální pyly (nejhorší jsou asi trávy). Mně stačí brát Zyrtec, kapky do očí si některou sezónu nechávám předepsat (je to s nimi lepší), někdy ne. Bez Zyrtecu bych asi zdechla :jazyk: Já mám alergii v kuse červen - září… to už ta mrcha zase mizí. Nicméně oční kapky ti nepomůžou na sennou rýmu, to musíš brát tablety. Já na alergologii nechodím už dlouho, léky mi předepisuje můj „praktik“. V lékárně ti prodají malé balení antihistaminik (do 10 tbl), ale vyjde to draho. Lepší je je předepsat. Já dostávám vždy velké balení - 90 tbl.

já mám zodak to jo, ale ted mě týrá to svědění očí, a mám alergii na pyly ale na jaké to už si nepamatuju jen mám na seno, a břízu to vím jistě :-D

Zkusím s optat v lékárně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
5886
18.7.13 10:55
@LuMiTa píše:
já mám zodak to jo, ale ted mě týrá to svědění očí, a mám alergii na pyly ale na jaké to už si nepamatuju jen mám na seno, a břízu to vím jistě :-DZkusím s optat v lékárně :palec:

Zodac je Zyrtec - mně zabírá jen tableta, ale musím brát pravidelně každý den, ne nárazově. Mudr mi říkal, že je nutné udržet „hladinu“ v těle bez výkyvů. Když ho beru, tak kýchání, rýma a spojivky zlobí minimáně. Jinak na slunko jen se slunečními brýlemi, jinak spojivky podráždím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9959
18.7.13 11:43

Mám problém jako ty. Zjištěná alergie na vzdušné plísně (prach) a pomáhá mi půl zyrtecu při obtížích. Pokud mě začnou svědit oči tak si půlku vezmu a mám zas na dlouho klid ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22866
18.7.13 11:44

Mě na oči pomáhá perfektně sanorin analergin, je to sice celkem utrejch, ale zabírají tak do tří minut ;) jsou bez předpisu, okolo 70,–Kč.
Léky ani vakcíny mi nikdy nepomohly, takže já tu třítýdenní pakárnu přežívám o analerginu, dá se i do nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5886
18.7.13 11:50

Mně vakcíny taky nepomohly :nevim: A v té cca 3 měsíční sezóně, kterou mám každý rok v létě (nejsilnější mám alergii na pyly trav a ty kvetou celé léto :zed: ), mi účinek jedné tablety Zyrtecu vystačí cca 24 hodin - já ho beru na noc. Když jsem ho brala ráno, už jsem nemohla dospat, jak jsem kýchala a smrkala. Ale už jsem se s alergií naučila za ty roky žít - mám ji od 8 let :nevim: a naštěstí jsou to ty pyly trav, nic jiného. Jen nějaké slabounké podružné (roztoči, nikotin), ale na ty není třeba brát léky, nemám žádné potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
18.7.13 12:17

Na oči Livostin a sprej do nosu Awamys ten je dobrej, protože zabírá většinou na všechny symptomy co popisuješ - kýchání, svědění nosu i očí - stačí 1× denně stříknout do nosu, zatím se takto držím bez braní léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama