Svědění v těhotenství

336
6.11.03 23:00

Svědění v těhotenství

Mám dotaz za mojí kamarádku,

je v 23 tt a má strašně svědění po celém těle už několik týdnů, na bříšku i prsou se to dá vysvětlit růstem a napínáním kůže, to jsem měla taky při obouch těhotenstvích, ale jí svědí všechno, pokožku má suchou i když jí pořád maže (neparfémovaným krémem). Dokonce to zašlo tak daleko, že se rozškrábala až měla nějkou vyrážku.

četla jsem v chytré knize, že příčina může být změněná funkce jater, ale až ke konci těhotenśtví a jí to svědí už od půlky!!!

Máte s tím někdo zkušenosti??? Co se dá dělat!!!

Děkuji Nikol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
6.11.03 23:44

Svědění v těhotenství

Ahoj Nikol,

pozdravuj kamarádku a pověz jí o mé zkušenosti. Já se sice osypala až na konci těhotenství, ale snad jí mohu pomoci aspoň tím, že se dozví, že to není tak mimořádný jev. Bylo to cca 10 dní před porodem a ležela jsem preventivně v nemocnici, a najednou se mi udělaly růžové suché děsně svědivé fleky (? spíš jsem zrůžověla celá) na nohou - lýtkách, stehnech, začalo to lézt i na zadeček, všude tam, kde se kůže intenzivně dotýkala lůžkovin. Lékaři mi vy:,–(ili lék, který jsem brala (Gynipral), a jinak se mnou nic nedělali. Sestřičky se mnou přemýšlely, že to může být i alergická reakce na prací prášky, ve kterých se vyvářejí lůžkoviny, nebo na silně chlorovanou vodu, a vzpomínaly na nějakou paní, která podobně reagovala na ten Gynipral. Zmizelo to během několika dnů samo, předchozí pokusy o namazání čímkoli nehrály moc velkou roli. Co bych poradila: 1) nebere kamarádka nějaké léky? Poradit se s doktorem, mohou v tom být i zcela neškodné vitamíny. 2) v čem pere? Máchá prádlo dostatečně? 3) nepřehání to s osobní hygienou? Já byla ve sprše opravdu každou chvíli, protože bylo vedro. Je to divná rada, ale ať se zkusí den dva nemýt, nebo mýt jen vodou, a čím chladnější, tím lepší, napařování v horné vodě kůži hrozně namáhá. 4) ničím nemazat a pozorovat, co to dělá. Ať si kůže odpočine a pomůže si sama. 5) pokud to v noci nesnesitelně svědí a nutí ke škrábání, pořádně před spaním vyvětrat a snížit teplotu v místnosti, a když ucítí, že už se zase začíná v polospánku drbat, donutit se probudit, vstát a přivést do takového stavu bdělosti, že se dokáže vůlí ovládnout. Jít se projít do chládku, třeba na chodbu, a pak se jí i lépe usne. Snad to nezní jako snůška babských rad. Já osobně si myslím, že nejvíc mi pomohlo právě to, že jsem s tím nedělala nic a přestala na to myslet jako na problém, a pak mytí bez mýdla ve studené vodě. Přeju klidnou nesvědivou noc (vím, že je to naprosto k zešílení, nedrbat se ze spaní). Ahoj Mína

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.11.03 23:51

Svědění v těhotenství

A zapomněla jsem ještě 6): zkusit vyčistit tělo „zevnitř“- popíjet soustavně čistou pitnou vodu bez bublinek, tolik litrů denně, co to jde, aby jí nebylo z toho zle, a vyloučit z jídla všechno, co jen trochu zavání možnými alergiemi, a věci tučné, mastné, těžko stravitelné atd. To by bylo, aby aspoň něco nezabralo. Držím palce! Mína

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.11.03 21:14

Svědění v těhotenství

Ahoj, jsem v 18tt a také mě více svědí kůže, hlavně na zádech. Měla jsem to i u prvního těhotenství a jaterní testy byly v pořádku. Možná je to i zimním obdobím, kdy je v bytech přetopeno. Řeším to mazáním a mazáním obyčejnou indulonou.

• Nahlásit
  • Citovat
6762
4.7.14 16:28

Hezky den, potrebuju radu, co na svedeni okolo pochvy, beru Penicilin, jsem v 15tt a doposud jsem s tim problem nemela, prikladam to opravdu atb. Jim probiotika a koupila jsem si lactacyd penu, zatim nepocituju zmenu, beru 2dny s antibiotiky. Jeste mam pred sebou 5dni atb., tak mam hruzu, jak to vydrzim nez se to pak zase srovna. Prosim o rady, tipy co by mi tam dole pomohlo pro tehulky :kytka:. Dost se o to prte bojim, jelikoz mam po ZT v 15tt v prosinci.
Vytok nemam. Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
4.7.14 16:35

Já se párkrát přistihla, že mě svědí prsní dvorce… myslím že to je v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
13.3.15 21:05

Ahoj všem,
brala jsem Augmentin (do včerejška), probiotika si dávám v šumáku od začátku braní antibiotik, ale svědí mě spodek. Má vyčkat (srovná se to?) nebo si koupit něco i na zavádění dolů? A co můžu? Jsem 18.tt?
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
13.3.15 21:38

Mě strašně svědí lýtka a prsa :nevim:, jsem 12.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
13.3.15 21:43
@Aries6 píše:
Ahoj všem,
brala jsem Augmentin (do včerejška), probiotika si dávám v šumáku od začátku braní antibiotik, ale svědí mě spodek. Má vyčkat (srovná se to?) nebo si koupit něco i na zavádění dolů? A co můžu? Jsem 18.tt?
Děkuji :kytka:

Ahoj, jsem také v 18 tt a brala jsem na svědění clotrymazol. Je vlně dostupný v lékárně a může se i v těhotenství. Tak ať je ti líp :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
13.3.15 21:47

@pichovak To jsou čípky? Já znám jen mast. Už jsem psala email i doktorce. Já vím, že někdy se s tím popere tělo samo, ale v těhotenství nevim nevim…
Každopádně dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
13.3.15 22:50

@Aries6 ja jsem mela Augmentin a to jsem nebyla tehotna a rozhazena jsem byla nadobro na X let :-( Urcite bych brala i nejake globule dovnitr, ale at radeji poradi doktorka. Drzim palce :hug: Jestli mas zdroj syrovatky nebo aspon susenou, tak si nasad na podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
14.3.15 09:22

@AniNevim Děkuji. Mě to normálně nic nedělá, ale zdá se mi to lepší. Vím, že někdy se tělo popere samo. Teď čekám na odpověĎ od doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama