Svědění v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 06.11.03 23:00
Svědění v těhotenství

Mám dotaz za mojí kamarádku,

je v 23 tt a má strašně svědění po celém těle už několik týdnů, na bříšku i prsou se to dá vysvětlit růstem a napínáním kůže, to jsem měla taky při obouch těhotenstvích, ale jí svědí všechno, pokožku má suchou i když jí pořád maže (neparfémovaným krémem). Dokonce to zašlo tak daleko, že se rozškrábala až měla nějkou vyrážku.

četla jsem v chytré knize, že příčina může být změněná funkce jater, ale až ke konci těhotenśtví a jí to svědí už od půlky!!!

Máte s tím někdo zkušenosti??? Co se dá dělat!!!

Děkuji Nikol

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  06.11.03 23:44
Svědění v těhotenství

Ahoj Nikol,

pozdravuj kamarádku a pověz jí o mé zkušenosti. Já se sice osypala až na konci těhotenství, ale snad jí mohu pomoci aspoň tím, že se dozví, že to není tak mimořádný jev. Bylo to cca 10 dní před porodem a ležela jsem preventivně v nemocnici, a najednou se mi udělaly růžové suché děsně svědivé fleky (? spíš jsem zrůžověla celá) na nohou - lýtkách, stehnech, začalo to lézt i na zadeček, všude tam, kde se kůže intenzivně dotýkala lůžkovin. Lékaři mi vy:,–(ili lék, který jsem brala (Gynipral), a jinak se mnou nic nedělali. Sestřičky se mnou přemýšlely, že to může být i alergická reakce na prací prášky, ve kterých se vyvářejí lůžkoviny, nebo na silně chlorovanou vodu, a vzpomínaly na nějakou paní, která podobně reagovala na ten Gynipral. Zmizelo to během několika dnů samo, předchozí pokusy o namazání čímkoli nehrály moc velkou roli. Co bych poradila: 1) nebere kamarádka nějaké léky? Poradit se s doktorem, mohou v tom být i zcela neškodné vitamíny. 2) v čem pere? Máchá prádlo dostatečně? 3) nepřehání to s osobní hygienou? Já byla ve sprše opravdu každou chvíli, protože bylo vedro. Je to divná rada, ale ať se zkusí den dva nemýt, nebo mýt jen vodou, a čím chladnější, tím lepší, napařování v horné vodě kůži hrozně namáhá. 4) ničím nemazat a pozorovat, co to dělá. Ať si kůže odpočine a pomůže si sama. 5) pokud to v noci nesnesitelně svědí a nutí ke škrábání, pořádně před spaním vyvětrat a snížit teplotu v místnosti, a když ucítí, že už se zase začíná v polospánku drbat, donutit se probudit, vstát a přivést do takového stavu bdělosti, že se dokáže vůlí ovládnout. Jít se projít do chládku, třeba na chodbu, a pak se jí i lépe usne. Snad to nezní jako snůška babských rad. Já osobně si myslím, že nejvíc mi pomohlo právě to, že jsem s tím nedělala nic a přestala na to myslet jako na problém, a pak mytí bez mýdla ve studené vodě. Přeju klidnou nesvědivou noc (vím, že je to naprosto k zešílení, nedrbat se ze spaní). Ahoj Mína

Anonymni  06.11.03 23:51
Svědění v těhotenství

A zapomněla jsem ještě 6): zkusit vyčistit tělo „zevnitř“- popíjet soustavně čistou pitnou vodu bez bublinek, tolik litrů denně, co to jde, aby jí nebylo z toho zle, a vyloučit z jídla všechno, co jen trochu zavání možnými alergiemi, a věci tučné, mastné, těžko stravitelné atd. To by bylo, aby aspoň něco nezabralo. Držím palce! Mína

Anonymni  11.11.03 21:14
Svědění v těhotenství

Ahoj, jsem v 18tt a také mě více svědí kůže, hlavně na zádech. Měla jsem to i u prvního těhotenství a jaterní testy byly v pořádku. Možná je to i zimním obdobím, kdy je v bytech přetopeno. Řeším to mazáním a mazáním obyčejnou indulonou.

Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 04.07.14 16:28

Hezky den, potrebuju radu, co na svedeni okolo pochvy, beru Penicilin, jsem v 15tt a doposud jsem s tim problem nemela, prikladam to opravdu atb. Jim probiotika a koupila jsem si lactacyd penu, zatim nepocituju zmenu, beru 2dny s antibiotiky. Jeste mam pred sebou 5dni atb., tak mam hruzu, jak to vydrzim nez se to pak zase srovna. Prosim o rady, tipy co by mi tam dole pomohlo pro tehulky :kytka:. Dost se o to prte bojim, jelikoz mam po ZT v 15tt v prosinci.
Vytok nemam. Diky moc.

Halibar
Kelišová 6301 příspěvků 04.07.14 16:35

Já se párkrát přistihla, že mě svědí prsní dvorce… myslím že to je v pohodě :)

Aries6
Neúnavná pisatelka 19344 příspěvků 2 inzeráty 13.03.15 21:05

Ahoj všem,
brala jsem Augmentin (do včerejška), probiotika si dávám v šumáku od začátku braní antibiotik, ale svědí mě spodek. Má vyčkat (srovná se to?) nebo si koupit něco i na zavádění dolů? A co můžu? Jsem 18.tt?
Děkuji :kytka:

veronika67
Závislačka 3098 příspěvků 13.03.15 21:38

Mě strašně svědí lýtka a prsa :nevim:, jsem 12.tt

pichovak
Kecalka 443 příspěvků 13.03.15 21:43
@Aries6 píše:
Ahoj všem,
brala jsem Augmentin (do včerejška), probiotika si dávám v šumáku od začátku braní antibiotik, ale svědí mě spodek. Má vyčkat (srovná se to?) nebo si koupit něco i na zavádění dolů? A co můžu? Jsem 18.tt?
Děkuji :kytka:

Ahoj, jsem také v 18 tt a brala jsem na svědění clotrymazol. Je vlně dostupný v lékárně a může se i v těhotenství. Tak ať je ti líp :)

Aries6
Neúnavná pisatelka 19344 příspěvků 2 inzeráty 13.03.15 21:47

@pichovak To jsou čípky? Já znám jen mast. Už jsem psala email i doktorce. Já vím, že někdy se s tím popere tělo samo, ale v těhotenství nevim nevim…
Každopádně dík.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16999 příspěvků 13.03.15 22:50

@Aries6 ja jsem mela Augmentin a to jsem nebyla tehotna a rozhazena jsem byla nadobro na X let :-( Urcite bych brala i nejake globule dovnitr, ale at radeji poradi doktorka. Drzim palce :hug: Jestli mas zdroj syrovatky nebo aspon susenou, tak si nasad na podporu.

Aries6
Neúnavná pisatelka 19344 příspěvků 2 inzeráty 14.03.15 09:22

@AniNevim Děkuji. Mě to normálně nic nedělá, ale zdá se mi to lepší. Vím, že někdy se tělo popere samo. Teď čekám na odpověĎ od doktorky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama