Svědění ve třetím trimestru

Anonymní
23.2.21 01:24

Svědění ve třetím trimestru

Zdravím a předem se omlouvám za anonym, ale jedná se o dost citlivé téma, tedy alespoň pro mě…
Jsem teď ve 34tt a asi už 4 týdny mám dost intimní problém, kterým je svědění intimních partií. U lékaře už jsem byla 2× a vše je prý naprosto ok. :zed: Už jsem z toho opravdu zoufalá, lékař mi poradil, abych používala intimní gel na mytí, ale to absolutně nepomáhá. Přes den tento problém není tak hrozný, kolikrát je vše naprosto bez problémů, ale jakmile delší chvíli sedím, nebo jdu večer spát, tak nemůžu vydržet. Neměla jste náhodou některá podobný problém? Jak jste toto když tak řešily? Už opravdu nevím, co s tím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64264
23.2.21 07:21

Kup si v lékárně mast nebo zaváděcí gel, můžou ho o těhotné. Já bez něj poslední měsíc nemohla být, problém stejný, dle dr vše ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22726
23.2.21 08:06

Nepoužívej na mytí ani intim gel, pouze teplou vodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
23.2.21 08:12

Mám stejný problém. Doktor mi řekl, že je v těhotenství normální, když se objeví kvasinky. Doporučil mi omezit cukr (to je živí), jíst probiotika a koupit si třeba canesten mast. A musím říct, že když jsem to tak zkombinovala, tak je to snesitelné.
Někdy je to prostě hormonální a musíme to přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
23.2.21 08:19

Ahojky, zkus lactacyd, mě pomáhá na všechno. Když ucítím, že mě dole zaštípe nebo zasvědí, opláchnu se a mám klid. Mohou to těhotné (nemusí to být přímo ten pro těhotné), ale zabrat nemusí. Každopádně mě zabírá jenom to. Držím palce, ať se toho co nejdříve zbavíš. Je to nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
23.2.21 10:07

Jojo, jsou to kvasinky. Já je měla u obou těhotenství, pořád se to vracelo. Omývat vlažnou vodou, necpat se sladkým, koupit si v lékárně mastičku a zkus v noci spát bez prádla, mě to pomohlo, že to tam dole trochu luftovalo. Canesten mi moc nezabíral, tak jsem koupila jenamazol a ten byl dobrý.
Po porodu to všechno odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 12:12

Také jsem zkoušela a vůbec to nepomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
39
23.2.21 13:16
@Anonymní píše:
Také jsem zkoušela a vůbec to nepomohlo.

No když už ani to nepomáhá, tak jsem pak měla od doktora předepsané čípky. Uchovávali se v lednici a aplikovali jednou za den. Pak to vytékalo ven a bylo to dost nechutné, ale pomohlo to. Ale to jsem měla až těsně před porodem. Ani jsem je nestihla vybrat všechny. Nebo to kvasinky nejsou. A to pak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat