Svědí nás pindinka

847
6.5.06 22:31

Svědí nás pindinka

Ahojky

dceři jsou 3 roky a asi 14 dní si stěžuje (občas), že jí svědí pindinka. Hygienu dodržuji, ale asi máte zkušenost, že si „jí“ nechtějí holčiny mýt tak jako dospělá ženská…Dneska ráno si stěžovala víc a poslední dny si tam celkem čsto strká ruce a drbe se. Nejhorší je, že na sebe nenechá absolutně sáhnout, tak jsem jí musela násilím roztáhnout nohy a podívat se. Zánět ani výtok tam nebyl, ale bylo tam dost toho mázku, který jsem pořádně odstranila a umyla. Ještě, že jsem nešla na dětskou gyndu, protože by mně doktorka řekla - maminko a mejete jí někdy ? Ale asi víte, že to nejde tak lehko. Nevíte někdo, čím je nejlepší 3letou holčinu mýt nebo popřípadě promazat, aby to zmírnilo občasné svědění ???

Díky a doufám, že mi nevynadáte do špindíry… :?

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
6.5.06 22:48

ahoj, ja bych zkusila lactacyd - myci gel /da se koupit v drogerii nebo v lekarne/… myslim, ze by ji to nemuselo ublizit a funguje jak na svedeni, tak castecne proti zanetu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
6.5.06 23:56

Bubinko , kup si v lekarne specialni myci gel pro holcicky. Vyrabi ho Fytofontana a jmenuje se Gyntima - delaji i dospelackou, takze pozor, na obalu je takova holcicka v osusce. Jsou tam pratelske bakterie a vytazek z hermanku. Rozhodne nepouzivej klasicke mydlo.
Taky zkus vymyslet nejakou hru ci rikanku, aby si mala prcinku sama tim gelem pekne umyla. Nenut ji nasilim, to nema cenu.
Pokud to svedeni neprestane nebo se objevi zapachajici vytok na kalhotkach, porad se s lekarem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
7.5.06 06:55

Ahojky,
měly jsme ten samý problém. Taky se nerada nechávala umýt. :roll: Sevřela nohy a já bych je musela leda vypáčit. Nejhorší bylo, když na veřejnosti křičela, že jí svědí pipinkáááááááááááá. :oops: Doktorka poradila, samozřejmě kromě pořádného mytí :cry:, občasnou koupel v hypermanganu, jen ve slabém roztoku a také ten intimní mycí gel bez chemie, ale ne denně. Lucy se s ním myje moc ráda. Je pro ní to mytí atraktivnější. A už se nechá umýt i ode mne, takže jsem ráda. Dlouho si už na svědění nestěžovala. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
7.5.06 09:00

Ahoj, s dětmi zkušenosti moc nemám, ale co jsem tak odposlechla - když si pipinku nechce mýt sama, zkus jí vysvětlit („zavyhrožovat“) že pokud si ji nebude mýt nebo nenechá umýt od tebe, budete muset jet k paní doktorce a ta ji bude muset umýt sama …
Jako zákroku od cizího člověka by se toho mohla aspoň trošku bát a raději se umýt sama, ne? :oops:
JInak výbornou dětskou intimku má i Hádek (http://www.hadek.cz/?…)
Já od něj používám dospěláckou a jsem max. spokojená. Budu tam nakupovat i kosmetiku pro Matýska. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
7.5.06 13:21

Ahoj..
Lactacyd je spíš pro dospělé… pro holčičky zkus ten přípravek z lékárny - nebo obyčejnou vodu…
taky jsem mívala s tímto dost problémy - sice až trošku později - a příčina byla asi pravd. když se teď podívám s odstupem času –oblečení - zkuste používat jen čistěbavlněné kalhotky - volnější a prát je jen v mýdle a vyřadit na čásek úplé kalhoty z um. materiálů a džíny…, jestli takové nosí - nejlepší jsou sukýnky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
7.5.06 13:26

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10868
7.5.06 14:22

Bubina kdyby nepomohly hygienické potřeby, možná by i stálo za to navštívit lékaře. Aby se nic nezanedbalo. Známé dcerka měla taky problémy a už byla chudinka ve svých 4 letech 2× na výplach pochvičky. Ale u ní to vypadá na selhání imunitního systému, protože těch problémů má maličká v poslední době víc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
7.5.06 21:47

Ahojky,
holky asi poradily dost, napadlo mě jen ještě více pít..

A taky bych doporučila NIKDY NEVYHROŽOVAT DOKTORKOU!!!! Nikdy nevíš, kdy se to obrátí proti Tobě, doktoři by měli spíše pomáhat, ne??
Jednou někdo řekl synovi něco ve smyslu, když nebudeš pít, budeš muset k doktorovi atd… a pak byl při onemocnění problém jen otevřít pusu u doktorky a říct „ááá“. Děti si to moc dobře pamatují…

Tak ať se to lepší.

Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
9.5.06 09:07

Určitě bych při výběru mycího intimního prostředku dala velký pozor a radši bych koupila v lékárně po poradě. Malé holčičky totiž mají jiné prostředí než dospělá žena a tak bych špatný výběr mohl působit problémy. A nepoužívala bych je denně. Spíš asi ta koupel v hypermanganu.
Víc bohužel poradit nemohu. malá si pipku drbe taky, ale spíš bych řekla objevování a nic nesvědí. Když jí myju, taky se vzpírá, takže většinou jí pipku myju, když pije mlíko… Nemá to ráda, jenže si zas dávám pozor, aby jí to pak nesrostlo…
Kdyby jí to svědilo dál, tak bych k dr zašla…malé dítě neumí vždy přesně vyjádřit, co a kde a jak přesně cítí a tak by se mohlo stát, že by se něco mohlo zanedbat a zrovna intimní partie jsou dost citlivé i v dospělosti…
Držím pěsti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama