Svěření do péče, střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.12.18 17:18
Svěření do péče, střídavá péče

Úvodem, narazila jsem na muže, co se sám stará o dítě, které jeho matka opustila. Ten muž hledá za každou cenu ženu. Vylezlo z něj, že je to z důvodu, že mu sociálka řekla, že bude mít větší šanci, že mu svěří dítě do péče, když bude tvořit úplnou rodinu. S tím, že mají s ex zařízenou střídavku u dítěte, kterému ještě nebyl rok.

Zaujalo mě to s tou úplnou rodinou. Máte s tím někdo zkušenosti? To jako znamená, že když si můj ex vzpomene a najde si babu, se kterou se dá dohromady, tak mu soud svěří dítě, protože tvoří úplnou rodinu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Saulus
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 17:21

Ano. Ne.

stinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 18:00

@Izumi Miyako toho bych se nebála, otec tvého dítěte začal mít o něj zájem?

Hlaholice
Kecalka 496 příspěvků 23.12.18 18:30

U svěření dítěte do péče se rozhoduje v zájmu dítěte (mělo by se). A rozhoduje se individuálně dle dane situace. To, co může jednomu pomocí, nemusí u druhého hrát žádnou roli nebo mu to může dokonce uškodit.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49966 příspěvků 4 inzeráty 23.12.18 18:31
@Saulus píše:
Ano. Ne.
:mrgreen:
Taky.
Ano. Ne
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.12.18 18:54

@stinga Zatím ne, ale vzhledem k tomu, že to radí sociálka v Plzni, mě to zajímá, jak to je.

Hvězda diskuse 49966 příspěvků 4 inzeráty 23.12.18 19:18

U nas se o partnery socialka vubec nezajimala

stinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 19:49

@Izumi Miyako tak jo, chápu, že tě to znejistí, ale to je úplně jiný případ než u vás, ne ?
otec tvého dítěte se o dítě vůbec nezajímá, pokud jsem to dobře pochopila, tak myslíš, že by si najednou našel babu a chtěl malou do péče?
to se mi nezdá, že by on vůbec chtěl a za druhé myslím, že by moc šancí neměl, když se dosud vůbec nestaral
a on se začal o malou nějak víc zajímat?
zas na jednu stranu by sis aspoň od ní trochu odpočinula

Saulus
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 19:55
@Lama Lama píše:
U nas se o partnery socialka vubec nezajimala

Mne stacilo hodit se do správné pozy a ani ke mne nesla.. Ó díky emimi.. ;)

Hvězda diskuse 49966 příspěvků 4 inzeráty 23.12.18 19:59
@Saulus píše:
Mne stacilo hodit se do správné pozy a ani ke mne nesla.. Ó díky emimi.. ;)

Tak u nas nevyla treba anipoza.nasi zubatou nezajimalo nic

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.12.18 12:08

@stinga Nevíš, co chlapa napadne a jestli půjde na sociálku v Plzni… Překvapilo mě to.

free333
Generální žvanilka 21271 příspěvků 24.12.18 12:25

@Izumi Miyako

A on ex někoho má a o malou se začal zajímat?

Co si pamatuju, tak zatím nepomohl s ničím, možná, kdybys měla časem víkend pro sebe, že by to nebylo marné, ale spíš si myslím, že to nehrozí… :nevim:

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.12.18 15:46

@free333 Zatím ne. Ale i tak, nevím jak vlastně jednat, kdyby ji chtěl. Doma si myslíme, že ji bude chtít kolem těch tří let. Až bude samostatná. A hlavně, co dělat, kdyby s tím přišel.

To by nebylo. Bych si odpočinula.

stinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 24.12.18 20:06

@Izumi Miyako tak kdyby s tím přišel, buď byste se domluvili vy dva bez soudu, na jak dlouho bys mu ji chtěla dávat, ze začátku bys tam samozřejmě musela být taky - je to pro ni cizí člověk - pokud se nedohodnete a on to dá přes soud, tak by vám četnost a délku styku otce s malou stanovil soud, a to bys musela dodržovat - ale zpočátku by to bylo také ve tvé
přítomnosti
ale myslím, že po tom, co jsi o něm psala, to moc nehrozí, že by najednou měl zájem
a platí aspoň alimenty?

Černá vdova
Extra třída :D 11014 příspěvků 24.12.18 20:28
@Izumi Miyako píše:
@free333 Zatím ne. Ale i tak, nevím jak vlastně jednat, kdyby ji chtěl. Doma si myslíme, že ji bude chtít kolem těch tří let. Až bude samostatná. A hlavně, co dělat, kdyby s tím přišel.To by nebylo. Bych si odpočinula.

To řeš, až to nastane. Dítě zřejmě vůbec nezná, tak nehrozí, že by mu jí někdo dal, až jí budou tři roky. Kolik je malé? Už jsem zapomněla, kdy jsi tu psala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >