Byl u nás člověk nakažený svrabem, můžu to od něj chytit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 23:42
Svrab a tatínek

Ahoj chci se zeptat.. Byl u nas dva dny nakažený novy tatínek svrabem on a ani ja jsme to nevěděli a dozvěděli jsme se to az dnes.. Tak se chci zeptat mužů to od něj chytit?? A za jak dlouho se to projeví? Bojím se. Dekuju za odpovědi předem

Reakce:
Netopýr1
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 17.12.18 23:57

Nějak teda nechápu kdo je nový tatínek ale to je asi jedno. Inkubační doba je 4-6 týdnu, přednáší se nejčastěji pohlavním stykem případně spaním v jedné posteli. Běžným denním kontaktem by ses asi nakazit neměla. Jste si jistí, že jde fakt o svrab?

Jana206
Nadpozemská drbna 26776 příspěvků 18.12.18 03:46

@Netopýr1 svrab není sexuálně přenosná nemoc 8o Běžně jsou nakazeny deti z horších socioekonomickych podmínek,souvisí to s hygienou..

Nový tatínek mě taky udivuje,jestli tu není zase troll :mrgreen:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15078 příspěvků 18.12.18 06:33

@Jana206 jen bych rozšířila horší socioekonomické podmínky i o nemocnici - odtud si to po operaci přinesl můj bratr :zed:

Anonymní, jedná se o kožního parazita, takže riziko nákazy určitě je. Přeprala bych na vyvářku vše, s čím nový tatínek přišel do kontaktu (zejména lůžkoviny, ručníky) a doufala, že to bude v pohodě.

Russet
Extra třída :D 13286 příspěvků 18.12.18 07:27
@Jana206 píše:
@Netopýr1 svrab není sexuálně přenosná nemoc 8o Běžně jsou nakazeny deti z horších socioekonomickych podmínek,souvisí to s hygienou..Nový tatínek mě taky udivuje,jestli tu není zase troll :mrgreen:

Ale je, musí být kontakt s pokožkou nakaženého, což asi při sexu je. Nebo ze lůžkovin a prádla. Vše je nutné vyvařit nebo na vysokou teplotu přežehlit. Dát do pytle a vydezinfikovat.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.12.18 08:07

@Jana206 no sexuálně přenosná nemoc ne, ale musíš být v kontaktu s nakaženým, velmi těsným. Takže styk se považuje za jeden z důvodu nákazy. Pak smaozrejme používání stejných ručníků, ložního prádla. Všechno sundat, vyprat, ale pokud tam byl dva dny, tak je stejně nejspíš pozdě. Běžným podáním ruky atd se to nechytí. Pokud jste nespali spolu, v jedny posteli a nepoužívali stejný ručník, tak bych všechno nejlíp vyvarila (spíš by to letělo rovnou do popelnice) a doufala.
Proto jsem psala o styku, protože jsem nepochopila, kdo je nový tatínek. Jestli přítel nebo otec nebo kdo vlastně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >