Svrab - neléčený

Anonymní
17.6.14 22:08

Svrab - neléčený

Ahoj holky, hrozně se stydím, nejsem nějaká špína, ale vypadá to, že mám asi svrab. Mám na břiše, na prsou a na rukou vždy 2 červené tečky cca 0,5 cm až 2 cm od sebe, mám to asi 5 dní a pořád se to rozlézá, svědí to, ALE dneska jsem byla u kožařky a ta mi řekla, že to na svrab nevypadá, dala mi potravinovou dietu. Nové potraviny jsem žádné nejedla, nový pprací prášek nezkoušela, nové oblečení jsem nekupovala, nikde v hotelu atd. jsem nepřespávala. Dost to svědí, ale v noci mě to nebudí, když si to rozdrbu, tak na vrcholku té tečky je strup a přestane to svědit a pak se zase objeví další tečky jinde,… holky co to proboha je??? :nevim: Jak vypadá neléčený svrab, prosím nevíte???

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1724
17.6.14 22:12

Já jsem svrab neměla, ale z těchto nemocí mám maturu. Svrab by jsi poznala tak, že by jsi pod tenkou kůží viděla cestičky. O tečkách nic nevím, tohle svrab nebude :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
17.6.14 22:12

@Nikolllet Prý ty cestičky nemusí být vždycky vidět, bohužel,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
17.6.14 22:13

Nejsou to blechy nebo štěnice??? třeba od zvířat…nebo od sousedů (stoupačkama) :roll: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
1724
17.6.14 22:17

@malinkaNy to je pravda, ale pokud už je pokročilé stadium, tak třeba mezi prsty by to vidět šlo, tam je fakt tenká a bledá kůže. Ale zase je pravda, že někdo z toho má i puchýřky jakoby ekzém :nevim:

Příspěvek upraven 17.06.14 v 22:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
17.6.14 22:17

Kožařka mojí tchýně u ní měla podezření na svrab také. Tehdy tchýně z přístupu kožaˇřky byla strašně rozčarovaná, protože Dr jí řekla, že o možná svrab je, ale vlastně si není jistá, že se prostě něco zkusí a uvidí se, jestli to zabere.
Nakonec to svrab nebyl, ale byla to reakce na léky, které brala už 2 roky! Jenže tehdy jedla víc grepů než běžně jedla a tohle byl následek :?
Oni ti Dr musí být někdy jak detektivové, aby našli správnou diagnozu. Podezřelých je mnouho, ale pachatel jen jeden (a někdy jich je i víc :) ).

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
17.6.14 22:19

No já jsem fakt zoufalá, mám 2 malé děti, kojím, asi se z toho zblázním

• Nahlásit
  • Citovat
Jitka1976
17.6.14 22:24

Svrab vypadá různě…když budeš gůglit, vyleze ti spoustu odkazů…zkus si v lékárně koupit nějakou mast s vyšším obsahem síry…tu svrab nemá rád…ale zkusila bych to na malém kousku kůže, pro jistotu…
ale je klidně možné, že se ti po porodu rozjíždí nějaká imunitní porucha, což se právě po porodu stává…různé alergie, atopické ekzémy a pod. poruchy imunity… :nevim: šla bych i na alergologii…

• Nahlásit
  • Citovat
4396
17.6.14 22:28

Teď se prý hodně rozmohly štěnice. Taky to hrozně svědí.
Známá se jich nemohla zbavit a to jsou čistotní. X-krát všechno vyprali, vystříkali a nepomohlo to. Myslím, že říkala, že čekali večer až se zhasne a pak rozsvítili a hledali je mezi čelem postele a matrací. Někde vyčetla, že tak se na to dá přijít. jsou to nějací malí černí broučci.
Blechy by jsi asi poznala. To je více štípanců vedle sebe. Ale pokud nemáš zvířata, tak to není pravděpodobné. Jestli máš, tak prohlídni slabiny a krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.14 22:28

@Jitka1976 Díky, já se bojím aby se to nepřeneslo na děti, bože, jestli je to svrab,…

• Nahlásit
  • Citovat
822
17.6.14 22:33

Nemas se cim vyfotit a poslat nejaky detail?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.14 22:33

@sarink Zvířata nemáme, bydlím v paneláku, lidi jsou tu slušný, tak s těmi štěnicemi nevím,…

• Nahlásit
  • Citovat
Kili22
17.6.14 22:36

Zakladatelko podle toho co popisuješ si myslím že to svrab nebude. Ten v noci hrrozně svědí, ze začátku se objevuje v záhybech, mezi prsty atd. Ty to máš na břiše a prsou to bude něco jiného, nějaká vyrážka, alergie. Pokud jsi byla i na kožním a doktroka to na svrab nevidí, nebála bych se. Kdyby měla podezření, udělala by test a zjistila hned jestli to svrab je či ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.14 22:36

@NikiNaty Jsou to červené tečky cca 1 mm, nemají bílou tečku nahoře, prostě jen červené tečky a po rozdrbání se na té tečce vytvoří hnědý stroupek a červená tečka se zmenšuje

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.14 22:38

@Kili22 Nevím, šílím z toho, kožařka mi moc pečlivá nepřišla, zavolala i manžela, ale ten má atopák a u něj se vzhled atopáku docela dost mění, já mám prostě ty červený tečky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama