Syn (6) říká dědovi Tati

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axelina
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 26.12.18 21:51
Syn (6) říká dědovi Tati

Pozvali jsme mýho tatku na Vánoce..syn ho vídá tak 3× za rok ale hodne si voláme, mluvíme o něm, prostě je to jeho jediný děda :-) Na Vánoce mě zarazilo že mu opakovaně řekl TATI..i když jsem mu řekla že to je přece děda:-) Já mu říkám tati protože je to muj tatka…ale v tomhle věku je to u syna divný ne? Stejně tak ve školce jeden chlapeček říkal svojí mamince „mami já jsem Tě dneska viděl na procházce!“ a muj syn křičel na tu pani „JÁ JSEM TĚ TAKY VIDĚL!!“..přitom tu pani viděl poprve… u tříletáka by mě to nezarazilo ale přeci jen v 6.5 letech

Reakce:
werajsik
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 26.12.18 21:59

Já si myslím, že je to normální. Já teda rodiče i tchána oslovuju jako babi a dědo, ale tchánovi vykám. Mám taky šestiletého syna a on tchánovi vyká taky - opakuje po mě. Musím se teď hodně kontrolovat, abych tchánovi začala říkat ty dědo, ale moc mi to přes pusu nejde. Prostě tě slyší říkat tati, tak to opakuje po tobě. Zkus se s tátou domluvit, že mu budeš říkat dědo, to by mělo pomoct.

wewa
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 26.12.18 22:04

Náš syn včera babičce vykal je mu taky 6,5… :mrgreen: řekla bych že jak jsou plni dojmů tak jim to prostě ujede no :palec:

axelina
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 26.12.18 22:04

@werajsik ok tak fajn …ve 4 letech říkal tati kdekomu… slyšel cizího kluka volat na tatku TATI a volal na pána taky „Ahoj tati“ ale ted me to zarazilo :-) dědo mi nejde u mýho táty přes jazyk..před synem mluvím vždy o „dedovi“ to je jasný

werajsik
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 26.12.18 22:09

@axelina
To náš před nedávnem na zastávce oslovil manžela (tatínka) „Ahoj strejdo“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A to proto, že s ním na zastávce stála kamarádka ze školky i s maminkou a zrovna z ulice vyjížděl jejich známý, kterého holčička oslovila jako strejdu. :mrgreen: :mrgreen:
Děti občas z pusy vypustí učiněné poklady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

werajsik
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 26.12.18 22:13

P.S. taky mi to nejde tchánovi tykat, ale co bych pro to naše dítě neudělala :lol: :lol:
Co se týče oslovení babi/dědo, tak to jsem se učila hned po narození syna. Taky mi to ze začátku nešlo, ale teď, po šesti letech, už nad tím ani nepřemýšlím. :)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 26.12.18 22:27

Ale tak to neni zas takovy problem, ne? Ja bych to nechala a neresila, spravi se to samo. Nebo s tim ma nekdo z dotcenych (tatinek, dedecek…) nejaky problem :think: ?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >