Jak vysvětlit menstruaci synovi?

Anonymní
27.10.20 18:32

Syn a menstruace

Ahoj,
mám 7 letého syna, který se mě zeptal, co je to menstruace. Nevím kde to slyšel, když je teďka pořád doma :think:.
Jde o to, že nevím jak mu to vysvětlit, hlavně je až moc zvědavý. Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8483
27.10.20 18:34

My ted resili harani u fenky. Normalne to vysvetlim, jak to je (trochu zjednodusene).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
27.10.20 18:35

Normálně.. Je to stav, který má každá žena 1× měsíčně a díky tomu může mít děti.. Co je na tom těžkého? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
27.10.20 18:43

Co na tom chces vysvetlovat? Proste rekni ze zensky maji nejaky cyklus kazdy mesic a ms je zacatek toho cyklu :nevim: ze diky tomu muzes mit deti no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14204
27.10.20 18:43
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám 7 letého syna, který se mě zeptal, co je to menstruace. Nevím kde to slyšel, když je teďka pořád doma :think:.
Jde o to, že nevím jak mu to vysvětlit, hlavně je až moc zvědavý. Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
Díky za rady

Od určitého věku, to ma žena kazdy měsíc a diky tomu může mít děti. Jednoduchý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
27.10.20 18:46

Doporucuji encyklopedii pohlavniho zivota 7-9 let…tam je vsechno a hezky pro deti…pomuze ti to s vysvetlovanim, nebo si to muze precist sam, jestli uz umi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3930
27.10.20 18:57

Proč moc zvědavý? Je to přece normální fyziologocký proces v těle. Kdyby se zeptal, co je to trávení nebo jak slyšíme, byl by taky moc zvědavý? Normálně bych mu řekla, že dospělá žena má každý měsíc připravené vajíčko, které čeká na oplodnění, a když k němu nedojde, vajíčko odejde s krví z těla - a to je menstruace. Ale on si asi ještě myslí, že děti nosí čáp, co? :roll:

Já zrovna včera tyhle procesy dost podrobně vysvětlovala sedmileté dceři, nad atlasem lidského těla - jsem těhotná a ona samozřejmě klade otázky. Nevidím v tom nic závadného. I tříletý syn už ví, že maminka jednou za měsic krvácí z pipinky a že je to normální a je to nutné k tomu, aby mohlo vzniknout miminko. Holt mi jednou vtrhnul na záchod, když jsem si vyměňovala vložku, tak se ptal, proč „mám krev“. Malé děti to vezmou samozřejmě a přirozeně, to jen dospělí mají tendenci kolem toho zbytečně chodit jako kolem horké kaše, rudnout a koktat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
27.10.20 18:57

Tak zrovna toto se vysvětluje úplně v pohodě. Zvládli jsme to s petiletym a téměř ctyrletym na záchodě, když mě pozorovali u výměny vložky.. je už dost velkej, řekni mu pravdu, nejak upravenou na jeho vek a znalosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5733
27.10.20 19:02
@chaela píše:
Tak zrovna toto se vysvětluje úplně v pohodě. Zvládli jsme to s petiletym a téměř ctyrletym na záchodě, když mě pozorovali u výměny vložky.. je už dost velkej, řekni mu pravdu, nejak upravenou na jeho vek a znalosti.

Vysvetlit se to da v pohode, ovsem menit vlozky pred predskolaky je take ujety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
27.10.20 19:08

@jannina1 tak já jsem to samozřejmě nedělala cíleně. Jednou se stalo, že mi syn vlezl na záchod, potřeboval curat a asi nevěděl, že tam jsem já. Pak asi za týden mi tam vlezl druhý syn, nutně mi potřeboval něco rict..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18796
27.10.20 19:09
@chaela píše:

8o 8o pětileté dítě s tebou chodí na záchod aby se dívalo, jak si měníš vložku? Ještě že nezeptal na anální sex :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
27.10.20 19:12

@terien viz moje předchozí odpověď…to chce klid dámy, fakt si myslíte, že jsem jim řekla „jdu si měnit vlozku pojďte se mrknout“? Míň čtěte emimino… ne celej svět je ujetej jako spousta lidí tady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
27.10.20 19:13

Taky mi prijde, ze tohle uz by mel vedet tak rok dva… hlavne v dnesni dobe cim driv decka vedi jak je to se sexem, s tvorenim zivota s pohlavnima nemocema apod tak tim lip… v momente kdy je pak pustite na net je fajn vysvetlit i veci ohledne sexualniho zneuzivani, toho co je vhodne a nevhodne psat / sdilet na netu apod. A taky i rict v kolika muze treba legalne mit dite prvni pohlavni styk, co je to znasilneni a jak to muze byt prusvih kdyz zacnou driv pro pripadneho starsiho partnera. Tohle vsechno by mel vedet do max 10/11ti let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18796
27.10.20 19:14
@chaela píše:
@terien viz moje předchozí odpověď…to chce klid dámy, fakt si myslíte, že jsem jim řekla „jdu si měnit vlozku pojďte se mrknout“? Míň čtěte emimino… ne celej svět je ujetej jako spousta lidí tady…

No měnit si vložku před dětma je ujetý dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
27.10.20 19:16
@chaela píše:
@jannina1 se stalo, že mi syn vlezl na záchod, potřeboval curat a asi nevěděl, že tam jsem já. Pak asi za týden mi tam vlezl druhý syn

Tyjo, jak dlouho krvácíš - čtrnáct dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama