Jak se vám podařilo snížit váhu svého dítěte?

Anonymní
23.10.20 21:28

Jak se vám podařilo snížit váhu svého dítěte?

Mám doma 9ti letou dceru. Nikdy nebyla hubeňour, ale nikdy ani vyloženě silná, odmala širší záda a střední část těla celkově, tuk se jí ukládal do celé přední části, hrudníčku, ale nikdy to nebylo tak, že by se mi nevešla do běžných věcí její velikosti, věku. Poslední rok, dva, bývá v percentilu mírně nad limitem, s tím, že v té aktivnější části roku se srovnává (jaro a přes léto),protože víc lítá venku a na chalupě, na podzim toto upadá, protože pravidelně mívala problémy s nachlazením, takže i kroužky typu atletika odpadaly, buď byla nemocná, nebo v rekonvalescenci. Teď tento podzim je na tom poprvé dobře, ale kroužky se nekonají a bůhví kdy začnou.
Ráda jí, je to labužník. Ve škole si je schopná přidat i hrachovou kaši. Jí vše, není nijak extra vybíravá, limo nepije, chipsy nejí, mekáč apod. vyjímečně, sladkosti moc nevyžaduje, jednou týdně když si řekne, dám jí kousek čokolády.
V červnu měla váhu 33 kg, v září na devítileté prohlídce 36,takže paradoxně přibrala v době, kdy má pohybu nejvíc-v létě. A to mě trápí. To, že vlastně ani nevím, jak na to jít, z jakého konce to vzít, aby se nám to společně podařilo snížit jí váhu, bojím se, aby to takto nešlo dál.
A tak vás prosím, kdo jste tohle taky řešil, jestli byste poradili, co zabralo, jak to braly samotné děti, a vše kolem toho. Co zafungovalo, tipy na jídelníček, prostě cokoliv.
Děkuji předem.
Prosím bez narážek.
A prosím zachovat anonym kvůli dceři, děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7193
23.10.20 21:34

Kolik měří?
omezit v přílohách a nahradit zeleninou by se dalo?

i teď chodit ven

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 21:37
@bublinek píše:
Kolik měří?
omezit v přílohách a nahradit zeleninou by se dalo?i teď chodit ven

Měří 137 cm.
Děkuju za tip, to mě nenapadlo!

• Citovat
  • Nahlásit
1159
23.10.20 21:41

A jíte doma zdravě? Co geny? Po kom to má? Může to být ten typ, co z toho v pubertě vyroste, nepanikař. Pokud tě to trápí, poraď se s výživovým poradcem. Hlavně aby se tím netrápila malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
23.10.20 21:51
@Anonymní píše:
Měří 137 cm.
Děkuju za tip, to mě nenapadlo!

já bych to nečekala, nemám ráda celer, ale dcery mají moc rády pečený celer v troubě
teď jsem si navykla péct mrkev, řepu, celer a brambory - obalené jen v oleji s trochu koření

výšku jsem se ptala jen orientačně, máme taky 9letou a ta má přes 150cm, tak zjišťuju jak jsou na tom „normálně“ rostlé děti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15902
23.10.20 21:51

Ja mam syna, ktery ma taky v genech rychle pribirani a chut k jidlu. Beru to spis v dlouhodobem meritku. Od mala jsem ho vedla k pohybu, bravala jsem ho sebou behat od peti let. Po kousickach se zlepsoval, chodil se mnou na zavody, on si bezel tu detskou cast. Tahala jsem ho po horach, chodil plavat, hrat fotbal, mel lekce basketbalu, proste aby si zvykl na to, ze pohyb je nutna cast zivota. No a jidlo. Sacharidy ma omezene uz hodne let. Jako nedelam z toho nejakoy hon na carodejnice (cukry), kdyz jsme na kole, klidne koupim zmrzku atd. Ale doma to proste nemame. KLidne pecu, ale bez cukru. Cpu vsechny sve deti zeleninou. Snazim se varit tak, aby jim to zdrave chutnalo. Pokud ji obecne chutna, dost potlaci chute cerstva zelenina. Staci, kdyz ji bude mit primo pod nosem. Davej nekde pobliz na stul hezky nakrajenou zeinu, ty veci, co ma rada. Uvidis, ze i kdyby brblala, ze zelenina, nakonec zmizi. :)
A vic bych to moc neresila. Hlavne aby nikdo pred ni moc neresil jeji vahu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14078
23.10.20 21:52

A zdravotně je na tom v pořádku? Jinak určitě bych zařadila pohyb do Vašeho rodinného soužití - procházky, dokud nebude extra zima tak kolo/koloběžka/brusle, klidně nějaké tancování na písničky doma atd. Případně nějaké míčové hry (venku na zahradě pokud máte možnost) atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
23.10.20 21:59

Stejné míry má petiletej syn kamarádky. V 9 letech bych to neřešila. Žila bych celkově zdravě, ale s mírou. Když pro ni bude normální jíst zdravě a hýbat se, nebude mít problém váhu udržet v normálních hodnotách. Pokud by nějak rychle přibývala i přes zdravý životní styl, řešila bych to a dr, třeba stitna zlaza atp… Jinak mi přijde opravdu nevhodný už v 9 letech učit holku řešit váhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
23.10.20 22:07

Já na ty BMI moc nejsem, ale hodila jsem tam proporce tvojí dcery a vychází to na normální váhu,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
23.10.20 22:11
@chaela píše:
Stejné míry má petiletej syn kamarádky. V 9 letech bych to neřešila. Žila bych celkově zdravě, ale s mírou. Když pro ni bude normální jíst zdravě a hýbat se, nebude mít problém váhu udržet v normálních hodnotách. Pokud by nějak rychle přibývala i přes zdravý životní styl, řešila bych to a dr, třeba stitna zlaza atp… Jinak mi přijde opravdu nevhodný už v 9 letech učit holku řešit váhu.

na to bych si dala velký pozor, možná už nastupuje puberta, nikdy nevíš co nevhodnou poznámkou můžeš způsobit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
23.10.20 22:13

@bublinek Však právě proto to píšu. Je to nebezpecny, clovek nikdy nevi, co se tem uz skoro pubertakum horní hlavou. Můžou z toho být dlouhodobý a velmi nepříjemný problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2359
23.10.20 22:19

Jako kdysi tlusty dite musim rict, ze ona to urcite vi, ze neni hubenour. Netreba naznacovat. Takze jestli je problem v jidle ci sportu, zmenit postupne cely rodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
23.10.20 22:20
@chaela píše:
@bublinek Však právě proto to píšu. Je to nebezpecny, clovek nikdy nevi, co se tem uz skoro pubertakum horní hlavou. Můžou z toho být dlouhodobý a velmi nepříjemný problémy.

proto jsem na to navázala a vzýraznila :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
23.10.20 22:23

@bublinek jo tak, už je pozdě a dnes jsem neměla kafe…mozek už spí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 22:24

U dětí obecně by se neměla v první řadě řešit strava (mimo to že by dítě nemělo jíst přesmažené, zákusky apod. ale to běžný rodič ví) ale pohyb.
Takže i se stravou jakou má dcera teď stačí zařadit aktivní odpoledne dvakrát v týdnu (navíc k tomu co má teď) a váha se hne.
Zasahováním do jídla jinak než vlastním příkladem se zakládá na poruchu příjmu potravy. Proč by dcera neměla brambory když je všichni ostatní jí. Pak bude mít tendence jíst potajmu apod. Takže kdyby to nešlo pohybem ano, úprava jídelníčku ale leda pro všechny. Při společném stolování.

Pro devítileté dítě je ideální pořídit třeba pohybovou hru na playstation/xbox. To zabaví a spálí hromady kalorií.
A hlavně to nehrotit. Poničené sebevědomí a duševní problémy po zbytek života jsou horší než pár kilo navíc. Opravdu. Sledovat spíš pro vlastní informovanost, nehodnotit ani neřešit před dcerou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama