Syn a úmrtí mazlíčka

612
15.7.20 23:17

Syn a úmrtí mazlicka

Moje ségra ma fenku, kterou muj syn zboznuje od ze doby, co si ji pořídila.
Synovi je 12let a věnce 8let.
Zjistili, ze ma nádor v břiše :(
Nejspis brzy umře.
V sobotu by mel syn jet s mamkou (jeho babičkou) k segre na prázdniny (týden).
Ségra ma manžela a 7měsicni holčičku a tu nemocnou fenku. Mam strach, ze to syn spatne ponese, kdyz milovany pejsek umře. Ma ji rád a je dost citlivý. Hlavně když by se to stalo až budou u nich. Je to 400km, tak si pro nej nemohu jen tak zajet.
Sama mam male mimi a manžel chodi do práce. Mam o nej - o naseho 12ti letého lumpa,,strach,, :srdce:
Co by jste dělali v mem případě vy? Pustili by jste sve dítě na prázdniny za teto situace? Dnes uz jim ani nechtěla žrát sirove maso (dobrutka).
Dekuji za nazory a rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26282
15.7.20 23:20
@BMRL píše:
Moje ségra ma fenku, kterou muj syn zboznuje od ze doby, co si ji pořídila.
Synovi je 12let a věnce 8let.
Zjistili, ze ma nádor v břiše :(
Nejspis brzy umře.
V sobotu by mel syn jet s mamkou (jeho babičkou) k segre na prázdniny (týden).
Ségra ma manžela a 7měsicni holčičku a tu nemocnou fenku. Mam strach, ze to syn spatne ponese, kdyz milovany pejsek umře. Ma ji rád a je dost citlivý. Hlavně když by se to stalo až budou u nich. Je to 400km, tak si pro nej nemohu jen tak zajet.
Sama mam male mimi a manžel chodi do práce. Mam o nej - o naseho 12ti letého lumpa,,strach,, :srdce:
Co by jste dělali v mem případě vy? Pustili by jste sve dítě na prázdniny za teto situace? Dnes uz jim ani nechtěla žrát sirove maso (dobrutka).
Dekuji za nazory a rady :kytka:

Pustila bych. Dítě před smrtí ochránin nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
15.7.20 23:26

@Russet
Vím. Ale ze bude brečet a ja nebudu moct byt s ním. Asi mam strach, jak se k tomu postaví lidi ktere bude mit kolem sebe. Babi, tetu, strejdu.. Je to uz trochu pubertak, ale porad muj chlapeček.
Ještě zvažuji, jestli mu o nemoci psa nemam říct a ze by se rozhodl sám???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41669
15.7.20 23:27

Pustila a řekla pravdu, ať má čas se rozloučit a trochu to vstřebat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
15.7.20 23:29

@Ginuš
Diky za radu. Zni to rozumně. Jen mam strach, abych nebrecela ja jestli mu to budu rikat.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
15.7.20 23:31

Taky bych ho na to připravila - řekla mu pravdu o tom jak na tom fenka je. Budeš mu moci pomoct zvládnout jeho emoce, když u to řekneš předem. Ať se rozhodne sám, zda ta chce jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
15.7.20 23:32

@BMRL ja bych ho pripravila na to, ze neco takoveho muze nastat… Ve 12 uz je dost velky na to, aby si to v sobe dokazal sam prebrat… Pokud mu na psovi opravdu zalezi, mohl by ti v budoucnu vycitat, ze jsi ho nepustila, aby se s nim rozloucil…

Spis bych mozna uvazovala nad tim, zda nema Tva sestra uz tak plne ruce prace… Ja asi resit umirajiciho psa, nemam uz kapacitu na to, starat se o dalsi dite… Ale mozna to tak neni, to jen strilim od boku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41669
15.7.20 23:32

@BMRL i když si spolu pobrečíte, tak bych v tom neviděla nic špatného. Syn uvidí, že tě to mrzí a že je pláč normální. Ty konce jsou vždy smutné.. Taky jsme vždy obrečela odchod mazlíčka. Spíš by podle mě mohl cítit krivdu, kdyby se mu nic neřeklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
15.7.20 23:40

@uztobude
Nn. Syn uz je sobestacny. A jede k nim s nasi mamkou (jeho babičkou). Jen, ze treba u vseho bude. To úmrtí a vse okolo…
Uvidime…dam vedet. Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
15.7.20 23:40

@Ginuš moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 00:02

A stojí sestra o návštěvu? Není ji hloupé ji odmítnout?
Nám umíral pejsek před rokem. Byl to náš milovaný člen rodiny a nesli jsme to hodně těžce. Naplánované návštěvy jsme zrušili, poslední chvilky jsme byli jen sami doma s ním :srdce: Ani zpětně si u toho nedokážu představit návštěvu, natož dětskou. Popravdě jsem měla co dělat sama se sebou a se svými emocemi.

• Nahlásit
  • Citovat
3125
16.7.20 00:16

Určitě mu to říct a nezatajovat :hug: i když je to těžké.. mě takhle mamka řekla až po týdnu, že mi umřel děda.. byla jsem tenkrát hodně citlivá a taky mi bylo 12. Ale byla to chyba že mi to nerekly hned.. na pár let to nabouralo vztah co jsme měly s mamkou.. chtěla mě ochránit ale já to tenkrát brala jako velkou zdradu a křivdu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10171
16.7.20 05:39
@BMRL píše:
@Russet
Vím. Ale ze bude brečet a ja nebudu moct byt s ním. Asi mam strach, jak se k tomu postaví lidi ktere bude mit kolem sebe. Babi, tetu, strejdu.. Je to uz trochu pubertak, ale porad muj chlapeček.
Ještě zvažuji, jestli mu o nemoci psa nemam říct a ze by se rozhodl sám???

Je normální, že bude brečet s je normální, že budeš brečet i ty.
Nechápu, proč se dnes tak strašně chrání děti, on to zvládne.
Já souhlasím s tím, že třeba sestra o navstevu tolik nestojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 07:01

Určitě mu to řekni, pobrecite si spolu a časem bude zase dobře. Jinak chápu ztratu mazlíčka, ale na druhou stranu nehrotis to trochu? Mám teď těžce nemocného tatínka a děti 8 a 10 let to vědí. Urcite to nevnímají tak jako já, ale chci aby věděli co se děje. Smrt k životu prostě patří, bohužel :(

• Nahlásit
  • Citovat
45968
16.7.20 07:02

Určitě mu to řekni a nechej ho samotného se rozhodnout. Bohužel, i takový je život- někdy krutý. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama