Syn do mateřské školy jen s asistentem

Anonymní
12.4.16 12:59

Syn do MŠ jen s asistentem

:mavam: Zdravím maminky, včera jsem byla odevzdat vyplněné přihlášky do MŠ, dětská nám do papíru uvedla, že je malý velmi živé dítě. Po poradě s paní ředitelkou, upozorňuji že v obou školkách mi bylo sděleno, že by syn měl mít asistenta, že by ho při počtu 28 dětí nezvládli. Počítala jsem, že se synem půjdu k psychologovi, ale přiznám se že tohle jsem doma obrečela. Navíc jsem se dozvěděla, že tyto děti se nemůžou zůčastnit ani školky v přírodě 8o :oops: tak jak se to pak těm dětem vysvětluje? Máte s tím některá zkušenost? Bojím se že na asistentasyn není a ze školky ho vyhodí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54006
12.4.16 13:01
@Anonymní píše: :mavam: Zdravím maminky, včera jsem byla odevzdat vyplněné přihlášky do MŠ, dětská nám do papíru uvedla, že je malý velmi živé dítě. Po poradě s paní ředitelkou, upozorňuji že v obou školkách mi bylo sděleno, že by syn měl mít asistenta, že by ho při počtu 28 dětí nezvládli. Počítala jsem, že se synem půjdu k psychologovi, ale přiznám se že tohle jsem doma obrečela. Navíc jsem se dozvěděla, že tyto děti se nemůžou zůčastnit ani školky v přírodě 8o :oops: tak jak se to pak těm dětem vysvětluje? Máte s tím některá zkušenost? Bojím se že na asistentasyn není a ze školky ho vyhodí :nevim:

a malej má nějakou diagnozu? asistent neni jen tak musí k tomu být fakt důvod ;) pro školku by to bylo super ne, další výpomoc ale k asistentovi fakt musí být důvod. kdy jdeš s malym na vyšetření? Doktorka to tam psala proč??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.16 13:03

Asistent je běh na trošku delší trať, bohužel u psychologa to jen začíná. Nemůže stanovit ani diagnozu, natož aby doporučil asistenta. V tomto je bohužel ten systém ještě dost nevychytaný, budeš lítat celkem od čerta k ďáblu (momentálně jsme sami v procesu, syn má za sebou první pololetí a kus školky a navrhli nám taky asistenta, že se špatně soustředí, je roztěkaný, lítá a přitom škoda, protože je velmi chytrý a opravdu mu stačí ho u té práce „přidržet“ a pak je výrazně šikovný…takže v únoru jsme byli u psychologa, v květnu jdem do spec. pedagogického centra, v červnu k dětskému psychiatrovi a s jeho posudkem zpět do SPC :zed:, které to zváží a navrhne zda je asistent třeba, nebo jsou tam „potřebnější“. Žádat o něj nakonec bude muset-pokud jsem to správně pochopila, až tak jsem to nevnímala, protože mi to přišlo ještě fakt za dlouho-sama školka). Jak s tou školkou v přírodě atd. nevím (u nás se nejezdí, jsme čistý kraj, jezdí se „k nám“), ale tím bych se netrápila už vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
Lutonka
12.4.16 13:18

A mudra vam to do tech prihlasek napsala proc? Uz jste to s ni resili? Nejaka vysetreni probehla? Diagnoza??

• Citovat
  • Nahlásit
553
12.4.16 13:25

Kontaktuj nejbližší spc, oni sami vyhodnotí zda je asistent potřeba nebo ne. Školka se tím pak bude řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.16 13:27

@misa027 Co je prosím spc? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.16 13:37

Ona nám to napsala do průkazky i v 18 měs. prohlídce že je hodně živý. Já jí ama poprosila o žádanku k psychologovi abych věděla, jak reagovat, jak s malým pracovat.Neni schopnej u něčeho vydržet, v jesličkách kam chodí jedno dopol. v týdnu se účastní hry nebo programu na 2-3 min. a pak ho to nebaví, tak odběhne a třeba hodí botičky nějakého dítěte do umyvadla a jde je umýt, vypatlá přitom celé mýdlo…učitelky si toho nevšimnou, ač jsem je na to upozorňovala a to tam jsou dvě na 6-8 dětí :nevim: Ve školce mi učitelky i říkali, že se bojí i úrazu,,jeho i ostatních, že se musí pořád hlídat kde je, co dělá. Neposlechne, po dobrým ani po zlým, zákazy nerespektuje ani žádné výchovné mantinely, on si prostě dělá co chce. Psycholog nám musí dát nějakou diagnozu, nebo potvrdit, že je v pořádku, pak nám ale syna s největší pravděpodobností i vyloučí z MŠ a já budu i trnout, jestli se mu něco nestane.Co potom? To s ním budu jako do 7 let doma(vzhledem k narození bude mít odloženou školní docházku) :nevim: Jak se tyto situace pak řeší? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
840
12.4.16 13:39

Pedagogicko psychologická poradna ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
12.4.16 13:40

A co je jako živé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.16 13:41

@Hrozina :D díky

• Citovat
  • Nahlásit
2651

Syna mé neteře nevzali v posledním roce MŠ na školku v přírodě. Diagnózu neměl, ale byl jak píšeš hodně živé dítě, prostě pí uč jeho mamince řekla, že by ho tam nezvládla. Neteř je velmi vstřícná maminka, tak nebyl problém.
Když jsem učila, tak jsem taky jednoho kluka ve 2. tř. nevzala. Pokud by jeho rodiče trvali na tom, že jet musí, ŠVP bych odvolala, na ZŠ není povinná.
Dětem nikdo nestojí 24 hod. na zadečkem a musím mít jistotu, že dítě v té době např. nenapadne otvírat v patře okno a naklánět se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Že je živější neznamená že potřebuje asistenta, asi bych změnila doktorku, nebo alespon to konzultovala s jiným doktorem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Ona nám to napsala do průkazky i v 18 měs. prohlídce že je hodně živý. Já jí ama poprosila o žádanku k psychologovi abych věděla, jak reagovat, jak s malým pracovat.Neni schopnej u něčeho vydržet, v jesličkách kam chodí jedno dopol. v týdnu se účastní hry nebo programu na 2-3 min. a pak ho to nebaví, tak odběhne a třeba hodí botičky nějakého dítěte do umyvadla a jde je umýt, vypatlá přitom celé mýdlo…učitelky si toho nevšimnou, ač jsem je na to upozorňovala a to tam jsou dvě na 6-8 dětí :nevim: Ve školce mi učitelky i říkali, že se bojí i úrazu,,jeho i ostatních, že se musí pořád hlídat kde je, co dělá. Neposlechne, po dobrým ani po zlým, zákazy nerespektuje ani žádné výchovné mantinely, on si prostě dělá co chce. Psycholog nám musí dát nějakou diagnozu, nebo potvrdit, že je v pořádku, pak nám ale syna s největší pravděpodobností i vyloučí z MŠ a já budu i trnout, jestli se mu něco nestane.Co potom? To s ním budu jako do 7 let doma(vzhledem k narození bude mít odloženou školní docházku) :nevim: Jak se tyto situace pak řeší? :think:

no to je právě to, co píšu…že psycholog bohužel diagnozu dát nemůže. U nás může diagnostikovat pouze lékař, tj. psycholog vás pravděpodobně pošle na dětskou psychiatrii (aspoň tak to bylo u nás, i když teda ještě s tím mezikrokem v SPC, aby to bylo „rychlejší“, ačkoli SPC je primárně pro děti s mentálním postiženímm, což se nás netýká, spíš právě naopak, u nás je podezření na Aspergerův syndrom a mmch. tuto „diagnozu“ jsem si stanovila já sama :roll: a chudáka psychologa-fakt vzdělaného, s mnohaletou praxí, kterému to bylo úplně jasné podle testů i ze zkušenossti taky-jsem k tomu, že mi to potvrdil jako „ano, s největší pravděpodobností to tak bude“ jsem k téhle větičce musela defacto dotlačit. Oni prostě bohužel nesmí diagnozu vyslovit :(

já myslím, že časem se to trošku upraví a sloučí, ale tahle problematika integrace, asistentů atd. je ještě relativně hodně čerstvá, tak zatím je systém dost nepřehledný rybník, ve kterým se plácají asi všichni…

• Citovat
  • Nahlásit
2529
12.4.16 13:43
@Anonymní píše: :mavam: Zdravím maminky, včera jsem byla odevzdat vyplněné přihlášky do MŠ, dětská nám do papíru uvedla, že je malý velmi živé dítě. Po poradě s paní ředitelkou, upozorňuji že v obou školkách mi bylo sděleno, že by syn měl mít asistenta, že by ho při počtu 28 dětí nezvládli. Počítala jsem, že se synem půjdu k psychologovi, ale přiznám se že tohle jsem doma obrečela. Navíc jsem se dozvěděla, že tyto děti se nemůžou zůčastnit ani školky v přírodě 8o :oops: tak jak se to pak těm dětem vysvětluje? Máte s tím některá zkušenost? Bojím se že na asistentasyn není a ze školky ho vyhodí :nevim:

Zakladatelko, odkud jsi? písni mi SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
12.4.16 13:44

Máme diagnosu ADHD s poruchou pozornosti. Nutná nasazení medikace.Jsme ve duhé a řešim to jinak. asistenta taky doporučovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat