Syn má strach z plavání

25
15.7.13 10:36

Syn má strach z plavání

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo stejný problém. Syn vloni nastoupil do 1. třídy a měli plavání, 2 lekce v pohodě a pak začal vždy v ten den před odjezdem do školy zvracet a pak se jim pozvracel i v autobuse. Tak jsem pak psala omluvenky, ze je nechlazeny nebo ze nekam jedeme. Ale bazen maji az do 5 třídy a v 2 a 3 je povinný. Tak nám učitelka řekla, ře buď se přes léto nějak zlomí a nebo máme sehnat potvrzení od lékaře. Ale nevím u kterého se mám zeptat, dětský je takový starý morous tak pochybuju, že mu něco takového napíše… :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
15.7.13 10:39

Být na Tvém místě, zkusím se spíš podívat po lektorce či lektorovi plavání. Mají s tím zkušenosti a společně to zvládnete. Omluvenka z plavání dle mého soudu moc nevyřeší, jen se prohloubí strach z vody u syna a nenaučí se pořádně plavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4019
15.7.13 10:45
@anitramand píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo stejný problém. Syn vloni nastoupil do 1. třídy a měli plavání, 2 lekce v pohodě a pak začal vždy v ten den před odjezdem do školy zvracet a pak se jim pozvracel i v autobuse. Tak jsem pak psala omluvenky, ze je nechlazeny nebo ze nekam jedeme. Ale bazen maji az do 5 třídy a v 2 a 3 je povinný. Tak nám učitelka řekla, ře buď se přes léto nějak zlomí a nebo máme sehnat potvrzení od lékaře. Ale nevím u kterého se mám zeptat, dětský je takový starý morous tak pochybuju, že mu něco takového napíše… :? :?

Ja bych take chtela mluvit. s.lektorkou, byva to.tak ze ona nema cas se individualne nekomu venovat coz je jasne ale je to pro nektere jedince velkou chybou.Sama jsem pracovala jako instruktorka plavani pro kojence, batolata ale i predskolaky a skolaky a neda se stihat mit ten idividualni pristup, pokud chodi dite na plavani s maminkou ve skupince 6ti deti tak se individualne da venovat a hodne ovlivnit, ja bych radila.tobe aby jsi se synem zacala chodit sama pravidelne plavat a venovat se mu, prijdes na to ceho se boji a pomalinku nenasilne to odstranila, opravdu formou hry, cakani atd..dej mu cas a uvidis! drzim pesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AV
535
15.7.13 10:52

Tak určitě se mu tam stal nějaký nepříjemný zážitek, nás například ve školním plavání pan „lektor“ žduchal do vody násadou od smetáku, takže jsem z toho měla panickou hrůzu, ale měli jsme jen 10 lekcí, tak se to neřešilo, ale už nikdy mě nikdo v organizovaném plavání neviděl. Můj syn taky chodí plavat se školou, on je opravdu dobrý plavec a vodník a taky z toho není nadšený. Já být tebou, tak ho tam v žádném případě nenutím, zajdu s ním k dětskému, pokud nebude chtít napsat osvobození on, tak si vyžádám žádanku k dětskému psychologovi, ten si s ním aspoň popovídá a třeba na rok omluvenku napíše. V tom roce bych s ním chodila plavat sama, aby viděl, že to není nic zlého a další rok už to bude lepší. Tak bych postupovala já. V každém případě přeju hodně štěstí a tohle nesmyslné školní plavání bych z fleku zrušila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4019
15.7.13 10:56
@AV píše:
Tak určitě se mu tam stal nějaký nepříjemný zážitek, nás například ve školním plavání pan „lektor“ žduchal do vody násadou od smetáku, takže jsem z toho měla panickou hrůzu, ale měli jsme jen 10 lekcí, tak se to neřešilo, ale už nikdy mě nikdo v organizovaném plavání neviděl. Můj syn taky chodí plavat se školou, on je opravdu dobrý plavec a vodník a taky z toho není nadšený. Já být tebou, tak ho tam v žádném případě nenutím, zajdu s ním k dětskému, pokud nebude chtít napsat osvobození on, tak si vyžádám žádanku k dětskému psychologovi, ten si s ním aspoň popovídá a třeba na rok omluvenku napíše. V tom roce bych s ním chodila plavat sama, aby viděl, že to není nic zlého a další rok už to bude lepší. Tak bych postupovala já. V každém případě přeju hodně štěstí a tohle nesmyslné školní plavání bych z fleku zrušilaNa tu nasadu si taky moc dobre pamatuji a dooost jsem.se.ji bala!!!

Jo na tu nasadu si take. dobre pamatuji a.sama.jsem.se takuy dost bala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38179
15.7.13 11:08
anitramand píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo stejný problém. Syn vloni nastoupil do 1. třídy a měli plavání, 2 lekce v pohodě a pak začal vždy v ten den před odjezdem do školy zvracet a pak se jim pozvracel i v autobuse. Tak jsem pak psala omluvenky, ze je nechlazeny nebo ze nekam jedeme. Ale bazen maji az do 5 třídy a v 2 a 3 je povinný. Tak nám učitelka řekla, ře buď se přes léto nějak zlomí a nebo máme sehnat potvrzení od lékaře. Ale nevím u kterého se mám zeptat, dětský je takový starý morous tak pochybuju, že mu něco takového napíše… :? :?

Na školní plavání jsem reagoval dost podobně jako tvůj syn, naštěstí jsem teda nezvracel.
A myslím že to nemusí být špatným lektorem ani nějakým špatným zážitkem z plavání.
Já teda jsem se jako malej topil, takže jsem to měl asi proto, myslím že jsem se prostě bál.
Pokusil bych se na vašem místě se z něho vytáhnout, co mu vlastně tak vadí a snažil bych se to odbourat, třeba by stačilo s ním zajít párkrát na koupaliště a bylo by to vyřešené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
15.7.13 11:16

@anitramand můj kluk má to samé, naštěstí teď ještě nejezdili, ale od 2. třídy ho to bohužel asi čeká. Strach překonává s tátou, chodí pravidelně do bazénu, učí se plavat, tak uvidím. Já sama jsem povinné plavání nesnášela, navíc alergie na chlor. Pokud máš možnost, zkus tam s ním párkrát zajít, promluvit s učitelkou, instruktorem plavání, zjistit, co se mu nelíbí.. můj se třeba bojí hloubky, přitom venku na přehradě mu to nevadí. :think: Taky jsem přemýšlela, jestli bude nějak špatně reagovat, že seženu omluvenku. než ho takhle trápit. Ale nevím, nás to teprve čeká :think: Jinak ještě dodám, já mám strach z výšek a hned první lekci (plavat jsme pořádně neuměli), nás nahnali na 3 metrové skákadlo, šupli nás do vody a my se měli vynořit, chytit se tyče.. No strašnej zážitek. Doteď si i pamatuju jméno instruktora, nejradši bych mu za takový přístup pěkně vynadala, tehdy to bylo normální. Nesnášela jsem to, fuj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5635
15.7.13 11:35

Mám na povinné lekce plavání podobné vzpomínky - já se hluboké vody bála, lektorka mě tam strčila (taky nějakou dlouhou tyčí :zed: ), já se začala topit… samozřejmě následovala ještě větší hrůza z bazénu a ranní zvracení před každým plaváním.
Naštěstí jsem měla rozumnou mamču, která to nemínila nějak lámat přes koleno a u doktorky mi zařídila omluvenku (na kožním, jako že mám exzém).
Plavat jsem se naučila až ve 14. Dneska nemám problém s žádnou hloubkou, prostě to chtělo asi čas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
15.7.13 11:37

Chudák. Já taky nenáviděla to školní smradlavé plavání, ale nedalo se svítit. Tak jsem si našla ještě jeden kurz odpoledne, bez příšerné učitelky a ječení a pískání na tu kárnou píšťalku, postupně jsem byla docela dobrá a ve škole mi už mohli políbit šos. Ale byly tam holky, co se jim druzí smáli za plavky, za postavu, kluci, kterým se zas smáli, že jsou pomalí, neskáčou, bojí se…hnus. Děti jsou někdy krutý a někteří kantoři to neumí zvládnout, spíš se sami baví. Nenuť ho, nebo mu dodej sebevědomí s normálním lidským lektorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5654
15.7.13 11:49

Já jsem školní plavání nesnášela, nešlo mi to, byla jsem vždy v nejhorší skupině a ostatní se mi smály. Nevím, jak vypadají klasické školní plavecké výcviky dnes na veřejném bazéně, ale můj manžel je instruktor plavání - vede kurzy odpolední a je to tedy diametrálně odlišné a děti se na jeho hodiny těší a´t jim jsou 3 roky nebo 7 let.. A zajímalo by mě, jak je možné, že máte plavání povinně?! Několik let už plavání na ZŠ/MŠ povinné není - stejně tak jako lyžařský výcvik. Ne každý si je může dovolit a navíc shánět lékařské potvrzení jen pokud se dítěti nechce? Spíš mi přijde, že škola není ochotná zajistit výuku pro děti, které by plavat nechodily, kdyby věděly, že to povinné není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5635
15.7.13 12:48

@Kyslíková
V rámcově vzdělávacím programu pro základního vzdělávání je plavání (základní plavecká výuka) zařazeno mezi učivo Tv pro 1.st.
Povinné tedy je, pokud škola plavání uvede ve svém školním vztdělávacím programu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
15.7.13 21:18

Hele, pokud je na tom psychicky tak, že kvůli tomu zvrací, tak rozumný doktor ho z plavání uvolní. Ale do dalších lekcí je času dost, třeba se to změní. Já si vždycky stýskala, že jsem na plavání nesměla, ale jak to tak čtu, o nic jsem nepřišla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama