Syn odmítá botičky

31695
10.8.13 22:48

syn odmítá botičky

Ahoj, mám trochu problém s mladším synem. Je mu rok a půl, a teprve začíná chodit, asi týden je ve stavu, že už by mohl mít boty, už přejde celý obývák, a preferuje chození před lezením. Koupila jsem mu botičky, sandálky, a že půjdeme trochu trénovat ven, ale jak mu nazuju botičky, tak řev, řev, řev. Neudělá v nich ani krok, jen se je snaží zuřivě sundat. Jak píšu, bez bot už obstojně chodí, sice občas spadne, ale hned se postaví(i v prostoru, sám), a jde dál. Takže jde jen o to, jak ho zvyknout na boty :think: Vím, že je to možná trochu malicherné, ale za měsíc jedeme na dovolenou, a já bych fakt hodně ocenila, aby v té době už venku chodil, myslím tím třeba, že ujde pár set metrů, abych ho nemusela pořád přenášet, nebo brát kočár třeba jen na pláž, nebo do jídelny.
Nemáte nějaký trik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

medvidek
10.8.13 22:51

@slavuska1 Ahoj.Dej mu čas. Ty botičky mu překážejí. Teprve se s chozením „seznamuje“. Netlač na pilu.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
10.8.13 22:52
@slavuska1 píše:
Ahoj, mám trochu problém s mladším synem. Je mu rok a půl, a teprve začíná chodit, asi týden je ve stavu, že už by mohl mít boty, už přejde celý obývák, a preferuje chození před lezením. Koupila jsem mu botičky, sandálky, a že půjdeme trochu trénovat ven, ale jak mu nazuju botičky, tak řev, řev, řev. Neudělá v nich ani krok, jen se je snaží zuřivě sundat. Jak píšu, bez bot už obstojně chodí, sice občas spadne, ale hned se postaví(i v prostoru, sám), a jde dál. Takže jde jen o to, jak ho zvyknout na boty :think: Vím, že je to možná trochu malicherné, ale za měsíc jedeme na dovolenou, a já bych fakt hodně ocenila, aby v té době už venku chodil, myslím tím třeba, že ujde pár set metrů, abych ho nemusela pořád přenášet, nebo brát kočár třeba jen na pláž, nebo do jídelny.
Nemáte nějaký trik?

a jak reaguje na sandálky, botičky, když sedí v kočáru? já bych ho asi nechala boso a neřešila to (sousedovic syn tak chodí nejraději dosud a to už má 2,5 roku, když už bude mít botičky v kočáru a dáš ho ven ať zkusí chodit, tak to vypadá jak? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20157

Tak mu je nedávej. V trávě je stejně lepší lítat naboso, aby se dobře vytvarovala klenba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil

Máme syna 2,5 a kočár berem pořád všude. Od 10m chodí sám.
Je nějaký důvod, proč kočár nebrat? :think:

• Citovat
  • Upravit
32998
10.8.13 22:54

Pokud je teplo nechala bych chodit bosky i venku..prý to není na závadu a chodníky jsou fakt v těchto vedrech vyhřáté.. :think:
muj ještě nechodí ale co mu dám boty tak je všechny sundá, jak na zavazování tak na sucháč..prostě všude chodíme bez bot jak socky ( v kočárku )..tak se těším na to až chodit bude no..aspon vidím co mě čeká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4450
10.8.13 22:54

No, tak o tom bych mohla psát romány. Udělala jsem jediné, malou jsem nechala chodit bosky a ponožkách - pokud je zrovna měla. Ale je pravda, že mně tenkrát přálo počasí a malá se v podstatě ze dne na den zvedla a šla. Záleží kde se budete pohybovat, ale udělala bych to klidně znova. Stačilo ji pár dní a pak už si na sundávání bot moc nevzpomněla. Jinak boty nemá ráda ani teď ve 2,5 letech a někdy dost smlouvá, které si obuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
10.8.13 22:55

Ahoj, to chce čas. My jsme pořád ukazovali a opakovali, že nosíme botičky všichni, že si každá návštěva musí vzít přezůvky a na domácí chození jsme koupili botičky s obrázky, ty byly oblíbený ;)

• Nahlásit
  • Citovat
231
10.8.13 22:57

Měly jsme to samé - hysterák vždy, když jsem zkoušela boty nasadit. Pak jsem jeden den řekla, že kdo jde ven, musí mít botičky, obula jsem sebe, malou, a jezdily jsme v kočárku s botama, jinak se ven nešlo - do rukou jsem jí dala něco k jídlu, aby si je nesundala. Chodila jsem kolem lidí a u každýho jsem jí ukazovala, že je venku a že má boty na nohou. Asi napočtvrté už to přežila bez řevu v tom kočáru a pak postupně v nich začala i chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
10.8.13 22:58
@valkil píše:
Je nějaký důvod, proč kočár nebrat? :think:

neříká že nechce brát kočár..říká že na dovolené by chtěla aby si dítě došlo z pokoje do jídelny samo, nebo z pokoje na pláž aby na ten usek nemusela tahat kočár nebo si trhat záda..určitě nemyslela že nebude brát kočár už nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.8.13 23:00
@valkil píše:
Je nějaký důvod, proč kočár nebrat? :think:

jako já ho na dovolenou chci určitě brát, ale prostě abych ho nemusela tahat na každou cestu, jako např. do jídelny na večeři, a tak, a taky v letadle, aby se mohl procházet..má 13,5 kila, takže na ruce se pronese :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.8.13 23:01
@smurfka píše:
Pokud je teplo nechala bych chodit bosky i venku..prý to není na závadu a chodníky jsou fakt v těchto vedrech vyhřáté.. :think:
muj ještě nechodí ale co mu dám boty tak je všechny sundá, jak na zavazování tak na sucháč..prostě všude chodíme bez bot jak socky ( v kočárku )..tak se těším na to až chodit bude no..aspon vidím co mě čeká

nojo, ale my bydlíme v Praze, přece nemůže chodit naboso tady, třeba do mhd, nebo do obchodu(máme hned naproti baráku), je tady strašnýho bordelu na chodnících :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
10.8.13 23:02
@slavuska1 píše:
nojo, ale my bydlíme v Praze, přece nemůže chodit naboso tady, třeba do mhd, nebo do obchodu(máme hned naproti baráku), je tady strašnýho bordelu na chodnících :?

tak v ponožkách :think: nebo prostě vyřídit si věci v kočárku a pak jen na procházku třeba kolem baráku nebo v parku nebo tak bosky.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.8.13 23:03
@Boriska píše:
a jak reaguje na sandálky, botičky, když sedí v kočáru? já bych ho asi nechala boso a neřešila to (sousedovic syn tak chodí nejraději dosud a to už má 2,5 roku, když už bude mít botičky v kočáru a dáš ho ven ať zkusí chodit, tak to vypadá jak? :think:

no do kočáru jsme mu je ještě nedávala, zkusím to. On totiž hysterčí už při nasazování těch bot, tak jsme to do kočáru zatím nezkoušela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
10.8.13 23:04
@slavuska1 píše:
no do kočáru jsme mu je ještě nedávala, zkusím to. On totiž hysterčí už při nasazování těch bot, tak jsme to do kočáru zatím nezkoušela

jinak já taky bydlím ve velkém městě a vybrala bych si prostě vhodnou trať, kde bych ho nechala klidně chodit boso, i kdyby to mělo být oblázkové hřiště a okolní tráva, na tom nic není ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama