Syn odmítá chodit do školy (brzy bude plnoletý)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 08:53
Syn odmítá chodit do školy(brzy bude plnoletý)

Dobrý den, mám problém se synem. Uší se na SOU, v únoru mu bude 18.Nechce mi chodit do školy, že ho to nebaví, že je špatný kolektiv. Když mu ráno řeknu, že ať jde do škol, tak řekne že nikam nejde, když ho donutím aby vstal a oblékl se, že ho odvezu, tak mu je i špatně. Nevím jak ho přesvědčit aby dochodil alespoň pololetí. Už nevím jak dál. Nutit, nenutit. Už mě to nebaví mu psát nadále omluvenky. Nechci ho nějak nutit, ale nepomáhá nic. Když ho budu nutit, tak stejně nikam nepujde. Nevím jak potom bude chodit do práce, když už teď říká, že je špatný kolektiv. A na jinou školu také nechce. Měl to také někdo tak s dětmi? Jak jste to řešily? Ukončit to už teď tu školu? Děkuji za názory a rady. Přemlouvala jsem ho všemožně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 08:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám problém se synem. Uší se na SOU, v únoru mu bude 18.Nechce mi chodit do školy, že ho to nebaví, že je špatný kolektiv. Když mu ráno řeknu, že ať jde do škol, tak řekne že nikam nejde, když ho donutím aby vstal a oblékl se, že ho odvezu, tak mu je i špatně. Nevím jak ho přesvědčit aby dochodil alespoň pololetí. Už nevím jak dál. Nutit, nenutit. Už mě to nebaví mu psát nadále omluvenky. Nechci ho nějak nutit, ale nepomáhá nic. Když ho budu nutit, tak stejně nikam nepujde. Nevím jak potom bude chodit do práce, když už teď říká, že je špatný kolektiv. A na jinou školu také nechce. Měl to také někdo tak s dětmi? Jak jste to řešily? Ukončit to už teď tu školu? Děkuji za názory a rady. Přemlouvala jsem ho všemožně.

Nenapsat omluvenku, pokud mu něco je, ať jde k lékaři. Nějak mu dostat do hlavy, že kolektiv ve třídě mu složenky za pár let platit nebude. Je sice fajn mít ve škole kamarády (to i v práci), ale není to důležité pro budoucnost. Když se nevyučí, je ochotný jít k lopatě? Vydělávat minimum? Řekla bych mu, že pokud ukončí školu, hned půjde makat a část peněz ti bude dávat na domácnost. A bude se o sebe starat. Komplet.

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 17.01.19 08:59

Píšeš, že tvrdí, že ho to nebaví a že je tam špatný kolektiv.
Osobně ti mohu říct, že jsem na střední škole taky neměla zrovna dobrý kolektiv, chodila jsem tam velmi nerada a dodnes (a to už jsem pár let pryč) když jdu jenom kolem školy si na to vzpomenu. Co tím chci říct…kolektiv opravdu má velký vliv. Na druhou stranu, řekněme si otevřeně, jo to opravdu ten důvod? Nebo spíše má pocit, že to studium nemá smysl?
Píšeš, že studuje SOU, chápu správně, že letos by měl být vyučený? Nedokážu ti poradit, protože sama vím, že když se někdo „zabejčí“ těžko s ním hneš. Navíc když je ti 18, máš najednou pocit, že ti patří celý svět, že si z tebe celý svět sedne na zadek a všude tě zaměstnají a dají ti nejmíň 30 000Kč…aspoň toto slýchám od studentů středních škol 8o Pokus se nějak citlivě a opatrně vysvětlit, že škola je prostředek k tomu, aby mohl jednou pracovat na lepší pozici. Myslím, že nějaké vyhrožování a nakazování bude spíše kontraproduktivní.
Přeji Ti hodně síly a drž se :hug: :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 09:00
@Anonymní píše:

S dětmi zatím ne, ale můj manžel nikdy školu nedodelal, má ZŠ..já mám VŠ, u nás bylo něco takového nemyslitelné.­.samozřejmě měl problémy i v pracích (než jsme se poznali, jinak bych si s ním ani nic nezacala, v práci byl už srovnany)..Do teď si přeju, aby si aspoň ten ucnak dodělal, je to opravdu těžké..a hlavně ten trapný pocit, když se třeba šel zeptat někam do práce.. hrůza. Bojím se, že tím budou trpět naše děti, že si řeknou, že když to jde bez školy, tak ji taky nepotřebují..věřila jsem mu, že si učňák dodela, ale bohužel.. chodil tam, ale nedodelal ani pololeti, nedonutila jsem ho učit se a nejsem jeho máma, abych nad ním stala..navíc dospělý člověk…doufám, že někdy dostane rozum a dodela si to…už kvůli dětem. Jak se na něj dívali mojí rodiče, samozřejmě nemusím ani psát…a taky jak se dívají na jeho rodiče. Je to totální selhání. Možná jednou taky selžu…ale snad ne :(

Jinak jsem učitelka na gymnáziu, 1 zak v maturitním ročníku taky odmítal chodit do školy, po roce ho rodiče donutili jít k psychologovi, ten okamžitě odeslal k psychiatrovi, má nějakou sociální fobii, bere léky a od té doby do školy chodí.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 17.01.19 09:01

a co tedy dělá, když nejde do školy?

lucenka
Vesmírná mluvilka 34208 příspěvků 17.01.19 09:03

nedá se ta škola dodělat alespoň nějak dálkově? Pokud je tam špatný kolektiv, tak se mu nedivím, že se mu tam nechce. A přiznám se, že nechápu, proč jste třeba už dřív neřešili třeba změnu školy, učebního oboru, když ho tento nebaví a ještě je tam špatný kolektiv.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 17.01.19 09:03
@Anonymní píše:

Se ho zeptej, zda není obětí šikany, vypadá to tak když říká špatný kolektiv. Pokud jo řešit to s třídní, pak je možná varianta na půl roku přerušit školu a příští rok si zopakovat ročník s jinou třídou.
Případně by nebylo špatné přerušit školu, nechat ho někde v zimě, dešti kopat výkopy (nic jiného stejně v budoucnu dělat bez školy nebude) a rychle ho to přejde ještě když bude mít minimální mzdu a z té ti např 2000 dá jako nájemné

dedrichov
Závislačka 3237 příspěvků 17.01.19 09:07

Nemůžete kontaktovat nějakého školního psychologa nebo nevím, zda funguje PPP u starších „dětí“?
Je jasné, že už jsi mluvila a domlouvala, vysvětlovala … ale od Tebe to bude zbytečný. Jsou různé varianty od šikany, přes drohy, deprese atd

janisek1812
Stálice 77 příspěvků 17.01.19 09:08
@Kotatko03 píše:
Píšeš, že tvrdí, že ho to nebaví a že je tam špatný kolektiv.
Osobně ti mohu říct, že jsem na střední škole taky neměla zrovna dobrý kolektiv, chodila jsem tam velmi nerada a dodnes (a to už jsem pár let pryč) když jdu jenom kolem školy si na to vzpomenu. Co tím chci říct…kolektiv opravdu má velký vliv. Na druhou stranu, řekněme si otevřeně, jo to opravdu ten důvod? Nebo spíše má pocit, že to studium nemá smysl?
Píšeš, že studuje SOU, chápu správně, že letos by měl být vyučený? Nedokážu ti poradit, protože sama vím, že když se někdo „zabejčí“ těžko s ním hneš. Navíc když je ti 18, máš najednou pocit, že ti patří celý svět, že si z tebe celý svět sedne na zadek a všude tě zaměstnají a dají ti nejmíň 30 000Kč…aspoň toto slýchám od studentů středních škol 8o Pokus se nějak citlivě a opatrně vysvětlit, že škola je prostředek k tomu, aby mohl jednou pracovat na lepší pozici. Myslím, že nějaké vyhrožování a nakazování bude spíše kontraproduktivní.
Přeji Ti hodně síly a drž se :hug: :hug: :hug:

On je syn ve 2.ročníku,který opakuje.V 1.ročníku dělal něco jiného,ale ze zdravotních důvodů přešel na jiný obor,který teď opakuje.I o těch penězích jsem mu řikala,že bude takhle jen někde kopat,bude dělat za minimum,ale nic nepomáhá.Já jsem byla také taková,tak nechci aby dopadl špatně.Také jsem nedokončila učňák,ale nechci aby dělal stejnou chybu.Kdybych mohla,tak bych tu školu dodělala i teď,nebo nějakou jinou.

janisek1812
Stálice 77 příspěvků 17.01.19 09:11
@zuracz1 píše:
Se ho zeptej, zda není obětí šikany, vypadá to tak když říká špatný kolektiv. Pokud jo řešit to s třídní, pak je možná varianta na půl roku přerušit školu a příští rok si zopakovat ročník s jinou třídou.
Případně by nebylo špatné přerušit školu, nechat ho někde v zimě, dešti kopat výkopy (nic jiného stejně v budoucnu dělat bez školy nebude) a rychle ho to přejde ještě když bude mít minimální mzdu a z té ti např 2000 dá jako nájemné

Nechce ani přerušení školy.Také mě napadl nějaký psycholog.Jeho třídní o tom ví,prý je to psychosomatického původu,šikana to rozhodně není.

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 09:12
@Anonymní píše:
S dětmi zatím ne, ale můj manžel nikdy školu nedodelal, má ZŠ..já mám VŠ, u nás bylo něco takového nemyslitelné.­.samozřejmě měl problémy i v pracích (než jsme se poznali, jinak bych si s ním ani nic nezacala, v práci byl už srovnany)..Do teď si přeju, aby si aspoň ten ucnak dodělal, je to opravdu těžké..a hlavně ten trapný pocit, když se třeba šel zeptat někam do práce.. hrůza. Bojím se, že tím budou trpět naše děti, že si řeknou, že když to jde bez školy, tak ji taky nepotřebují..věřila jsem mu, že si učňák dodela, ale bohužel.. chodil tam, ale nedodelal ani pololeti, nedonutila jsem ho učit se a nejsem jeho máma, abych nad ním stala..navíc dospělý člověk…doufám, že někdy dostane rozum a dodela si to…už kvůli dětem. Jak se na něj dívali mojí rodiče, samozřejmě nemusím ani psát…a taky jak se dívají na jeho rodiče. Je to totální selhání. Možná jednou taky selžu…ale snad ne :(Jinak jsem učitelka na gymnáziu, 1 zak v maturitním ročníku taky odmítal chodit do školy, po roce ho rodiče donutili jít k psychologovi, ten okamžitě odeslal k psychiatrovi, má nějakou sociální fobii, bere léky a od té doby do školy chodí.

Kolegyně dcera taky začala mít na střední škole potíže, flákala školu a teď se léčí v psychiatrické léčebně. Prostě se ji to rozjelo až v dospívaní a dodnes není OK a asi už nikdy nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 09:12
@Anonymní píše:

Znám a soucítím…můj syn taky učnák, on a tři kámoši, těžce na školu kašlali, budto jsem ho ráno docpala k tomu, že se oblékl a odešel, tak se pak klidně vrátil, když jsem šla do práce a pařil s kámoši hry na pc..hráli je celé dny i noci, většinou řekl, že nikema nejde, a byl na mě strašně zlý…někonečné hovory s učitelkami, kde je, nekonečné omluvenky..děss, učnák nedodělal. Zkrátím to, resumé je těžká psychiatr.diagnoza a invalidní důchod. Přiznávám, že jsem ráda, že ten školení horor, už nemusím řešit..samozřejmě řeším nyní jiná psycha..ale ten pocit bezmoci, když ho ráno zvedáš z postele a on se ti vysměje do obličeje, že nikam, nejde a ty víš že ho tam nedotlačíš násílím..ještě teď se u toho otřesu..

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 17.01.19 09:13
@janisek1812 píše:
On je syn ve 2.ročníku,který opakuje.V 1.ročníku dělal něco jiného,ale ze zdravotních důvodů přešel na jiný obor,který teď opakuje.I o těch penězích jsem mu řikala,že bude takhle jen někde kopat,bude dělat za minimum,ale nic nepomáhá.Já jsem byla také taková,tak nechci aby dopadl špatně.Také jsem nedokončila učňák,ale nechci aby dělal stejnou chybu.Kdybych mohla,tak bych tu školu dodělala i teď,nebo nějakou jinou.

jistěže si můžeš kdykoliv dodělat jakoukoliv školu i v dospělosti. ptám se znovu, necháš ho doma, napíšeš mu omluvenku, a co tedy dělá, když nechodí do školy?

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 09:14
@janisek1812 píše:
On je syn ve 2.ročníku,který opakuje.V 1.ročníku dělal něco jiného,ale ze zdravotních důvodů přešel na jiný obor,který teď opakuje.I o těch penězích jsem mu řikala,že bude takhle jen někde kopat,bude dělat za minimum,ale nic nepomáhá.Já jsem byla také taková,tak nechci aby dopadl špatně.Také jsem nedokončila učňák,ale nechci aby dělal stejnou chybu.Kdybych mohla,tak bych tu školu dodělala i teď,nebo nějakou jinou.

A co ti brání? Syn uvidí, že i dospělý člověk má motivaci studovat. Ač to není při práci legrace. Mám kamarádku, co při dvou dětech studuje vejšku. Všechno jde, když se chce.

janisek1812
Stálice 77 příspěvků 17.01.19 09:14
@zuracz1 píše:

Já mám na stejné škole i druhého syna,ten je už ve 3.ročníku,tak sámřikal,že je ten kolektiv hrozný.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >