Nehraje si sám - jak ho to naučit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mini86
Stálice 52 příspěvků 10.01.19 12:20
Nehraje si sam

Zdravim. Chtela bych poradit jak naucit dite si alepson chvili samo hrat. Mame 2 leteho klucinu a ten si hraje rad ale vzdycky si musim hrat s nim. Kdyz stavi kostky musim stavet taky, kdyz si hraje s autama musim jezdit take, s plastelinou, kreslit atd. Kdyz odejdu odchazi se mnou. A kdyz ho poslu si hrat samotneho tak to je max minuta a uz jde pro me a vola mama mama… vzdycky mu ukazu jak si hrat a jdu treba jen na wc ale on dojde za mnou. Fakt jestli i hraje za den 5 min sam tak jsem stastna… je to vubec normalni??? Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10860 příspěvků 10.01.19 12:22

Neporadim, syn postupne zacal, ale spis az tak kolem 3 let. Nicmene po kratkem obdobi, kdy me byl ochoty pustit na zachod uz se mnou zase chodi, pac momentalne ma obdobi, kdy se boji strasidel :roll: Takze u nas naprosto normalni…

Mini86
Stálice 52 příspěvků 10.01.19 12:24

@beruska9 a do te doby to u vas vypadalo jak u nas? Protoze ja chapu ze nas potrebuji, ja jsem ochotna si s nim hrat i me to bavi ale treba 10 min by si uz sam hrat mohl…

AlenaSu
Kecalka 429 příspěvků 10.01.19 12:36

Starší dcera si už od mala dokázala hrát sama, ale teď, 25m,mi přijde, že mě začíná u hraní vyžadovat. Tak třeba je to období :thumbsup:

Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10860 příspěvků 10.01.19 12:41

@Mini86 : do te doby byl na me neustale nalepeny…takze nekdy jsem si s nim hrala, nekdy si musel „hrat“ on se mnou, abych neco udelala - sedel na lince a „pomahal“ varit a podobne. Ale vetsinou jsem se snazila s nim nekam vypadnout, jezdit s autama me moc nebavi, to jsem ho radeji vzala na hriste nebo nekam, I kdyz jsem za nim furt litala. Pak jsem.otehotnela a musela nastoupit televizd, jinak bych to nebyla dala vubec.

Alkata
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 10.01.19 12:52

A ted si představt ze přijde cas, kdy mu u hraní budes vadit a uz nikdy si s nim hrát nebudeš. Užívej tu fixaci dokud to jde ;)

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 10.01.19 12:54

@Mini86 je to normalni. U nas si zacal chvilku hrat sam kolem 2.5 roku a ted ve 3 letech vydrzi klidne i hodinu.

luci5
Závislačka 3834 příspěvků 10.01.19 12:59

Dle mě se k tomu musí děti vést od malička. Někdo by mě možná nazval za krkavčí matku, ale já se snažila vždy syna tolik nevšímat. A i když si chtěl se mnou hrát, řekla jsem mu, že musím něco dělat (máme veliký dům+zahradu, tak to možná i pochopil, že opravdu musím). Stejně tak jsem se ho snažila nechávat samotného na hřištích, v hernách..a nevodit ho všude za ručičku. Syn se díky tomu dobře osamostatnil a ve 3,5 letech si zvládá sám připravit snídani, udělat pití, vzít oblečení ze skříně.. Nechci aby vyznělo, že se mu vůbec nevěnuji, to samozřejmě ano, ale nesnažím se to tolik přehánět, protože pak se děti bez nás opravdu nehnou. Teď čekáme sourozence, takže se to bude hodit, protože více péče bude potřebovat miminko.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 10.01.19 13:04
@luci5 píše:
Dle mě se k tomu musí děti vést od malička. Někdo by mě možná nazval za krkavčí matku, ale já se snažila vždy syna tolik nevšímat. A i když si chtěl se mnou hrát, řekla jsem mu, že musím něco dělat (máme veliký dům+zahradu, tak to možná i pochopil, že opravdu musím). Stejně tak jsem se ho snažila nechávat samotného na hřištích, v hernách..a nevodit ho všude za ručičku. Syn se díky tomu dobře osamostatnil a ve 3,5 letech si zvládá sám připravit snídani, udělat pití, vzít oblečení ze skříně.. Nechci aby vyznělo, že se mu vůbec nevěnuji, to samozřejmě ano, ale nesnažím se to tolik přehánět, protože pak se děti bez nás opravdu nehnou. Teď čekáme sourozence, takže se to bude hodit, protože více péče bude potřebovat miminko.

Je to dite od ditete. Prvni na mne doslova visel, druhy je samostatny. Ten rozdil je patrny tak od 2 mesicu veku a zustal doted (prvni 3 roky, druhy 10 mesicu).

luci5
Závislačka 3834 příspěvků 10.01.19 13:08
@Limi123 píše:
Je to dite od ditete. Prvni na mne doslova visel, druhy je samostatny. Ten rozdil je patrny tak od 2 mesicu veku a zustal doted (prvni 3 roky, druhy 10 mesicu).

Samozřejmě, každé dítě je jiné a jedno to může zvládat a druhé ne. To jsem zapomněla dodat. Já si brzy vyzkouším, jak na tom bude to druhé :D

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 10.01.19 13:15
@luci5 píše:
Samozřejmě, každé dítě je jiné a jedno to může zvládat a druhé ne. To jsem zapomněla dodat. Já si brzy vyzkouším, jak na tom bude to druhé :D

Kazdopadne ve 2 letech si samostatne hraje minimum deti. A ve 3 letech to uz zvlada vetsina.

Ja mam to stesti, ze u me to zvlada obcas i ten 10 mesicni, ale nepovazuji to za svoji zasluhu, tam je fakt videt ta povaha, je to proste pohodar.

honzek86
Kecalka 291 příspěvků 10.01.19 13:20
@Mini86 píše:
Zdravim. Chtela bych poradit jak naucit dite si alepson chvili samo hrat. Mame 2 leteho klucinu a ten si hraje rad ale vzdycky si musim hrat s nim. Kdyz stavi kostky musim stavet taky, kdyz si hraje s autama musim jezdit take, s plastelinou, kreslit atd. Kdyz odejdu odchazi se mnou. A kdyz ho poslu si hrat samotneho tak to je max minuta a uz jde pro me a vola mama mama… vzdycky mu ukazu jak si hrat a jdu treba jen na wc ale on dojde za mnou. Fakt jestli i hraje za den 5 min sam tak jsem stastna… je to vubec normalni??? Dekuji

Každý je jiný. Ale asi se k tomu dá trochu dovést. Náš starší (má 3) se od malička zabaví sám nádherně. Menší (rok) už takový není - taky takový mamináček. Trochu jsme to zlomili (nechali ho v pokojíku, máme branku ve dveřích) - on tam půlhodiny kňourá a brečí a za chvíli mu docvakne, že je lepší si hrát, než třást brankou. Už to umí taky.

luci5
Závislačka 3834 příspěvků 10.01.19 13:24
@Limi123
@Limi123 píše:
Kazdopadne ve 2 letech si samostatne hraje minimum deti. A ve 3 letech to uz zvlada vetsina.Ja mam to stesti, ze u me to zvlada obcas i ten 10 mesicni, ale nepovazuji to za svoji zasluhu, tam je fakt videt ta povaha, je to proste pohodar.

Já mám okolo sebe několik kamarádek, kterým si nehraje sám ani ctyrleťák a co jsem vysledovala, tak si je tomu právě naučily. Proto razim tu teorii, nepřehánět to s nimi už od malička. Když pak takhle veliké dítě nenechá mámu ani vypít kafe a tahá ji za sukni, je to strašný.

Martina712
Kecalka 199 příspěvků 10.01.19 13:31

Myslim,ze je to hodne o povaze. Syn 2r. Je taky tezky mamanek.u vseho potrebuje asistenci. I nadobi se mnou myje.taky jsem si ho zkousela nevsimat,aby se zabavil sam,ale vyrval a vyknoural by mi diru do hlavy,takze kdyz ne ja s nim,pomaha on me. Obcas ma svetlou chvilku,kdy si sam hraje treba 10 minut,ale vetsinou z toho kouka nejaka alotrie :mrgreen: jako miminko se nestalo,ze by sam jen tak koukal na hracky,nebo jen tak. Dcera Je zatim pravy opak. Dokaze v klidu lezet a koukat klidne pul hodky. Ale rikam zatim, je ji teprv 6tydnu.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 10.01.19 13:31
@luci5 píše:
@Limi123Já mám okolo sebe několik kamarádek, kterým si nehraje sám ani ctyrleťák a co jsem vysledovala, tak si je tomu právě naučily. Proto razim tu teorii, nepřehánět to s nimi už od malička. Když pak takhle veliké dítě nenechá mámu ani vypít kafe a tahá ji za sukni, je to strašný.

To mi syn dela take, kdyz mame bezdetnou navstevu. Ale neni to tim, ze by si jinak nevyhral sam, je to spis nejaka forma zarlivosti a snaha na sebe upozornit. Ale ja ho celkem v tomhle chapu, sama si jeste z pozice ditete pamatuju tu nudu, kdyz mamka s nekym krafala ;) a to jsem byla myslim i o dost starsi

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >