Syn se s námi přestal bavit

Anonymní
2.4.21 13:41

Syn se s námi přestal bavit

Dobrý den, mám vcelku velký spor se synem a s jehou manželkou. Začali spolu chodít ještě když byl syn ženatý, což pro mě byl problém. Protože že jsem měla bývalou snachu velmi ráda a věděla jsem že se synem v manželství žádné problémy nemá, minimálně ne tak velké aby si syn našel milenku. Nechci ze syna dělat chudáka, vím že na tom má podíl viny i on, ale zároveň vím že ho jeho teď už současná manželka pěkně zmanipulovala. Ona mi hned nebyla vůbec sympatická, působila na mě falešné a umělé, což jsem jí často dávala najevo,( zpětné si uvědomují že to nebylo úplně správně). Ale ona mě prostě hrozně vytáčela, hned co se bývalá snacha odstěhovala, se k synovi ona nastěhovala a to ani nebyl rozvedený. Syn jí požádal o ruku měsíc po svém rozvodu, brali se za pět měsíců. S tím jsem já nesouhlasíla, myslím že to bylo hrozně brzy. Když se vzali, tak si ke mě najednou snacha žačala mnohém víc dovolovat, syn mi nesměl chodit pomáhat s rekonstrukcí domů, celkově omezili návštěvy, snacha se chovala nevhodné k mě nevlastní dceři. Měla jsem toho dost, tak jsem se svěřovala jedné své kamarádce, ale ona to potom roznašela dál až se to nějak dostalo k synovi a jeho manželce. Snacha na mě doslova křičela a nadávála mi, syn se postavil na její stranu a řekl mi že se mnou i s celou rodinou končí. Jsem pořád naštvaná, ale už je to rok a snacha je navíc prý těhotná (vím to od jednoho známého). Poslala jsem synovi sms, kde jsem mu vše vysvětlila a napsala jak se cítím. Na to mi syn odpověďel, že se musím jeho manželce omluvit a začít jí respektovat. Nejde mi ani tak o tu omluvu i když nevím za co bych se jí já měla omlouvát. Mám strach, že snacha zase začne dirigovat celou rodinu a všechno bude podle ní. Nějaké nápady, názory, zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6271
2.4.21 13:47

To je hodně těžké. Píšeš to tu ze svého pohledu, těžko říci, jak to měli oni mezi sebou. Ale, co se týče tvého postoje, pokud by se mé dospělé vdané/ženaté dítě tahalo s někým jiným, taky bych mu netleskala, nevěru neuznávám.
Pokud se necítíš ničím vinna, pak bych se snaše neomlouvala, když není za co. Pokud máš pocit, že je tam manévrovací prostor, kde ustoupit, pak je pozvi na oběd a promluvte si.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 13:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5478
2.4.21 13:51

Žij si svůj život, pohlidej vnoučata když ti je dají, najdi si kamarádky a nebo kamaráda na volný čas a necpi se nikam, kde tě nechtějí. Někdy to takhle dopadne a věř tomu, že nikdy nevíš, jaké to jejich soužití doopravdy bylo. A nikde o nich nemluv. Každý si k tomu něco primaluje a je to ještě horší. Měla bys už vědět, že lidi cizí neštěstí dost často potěší, protože lépe zapomenou na to svoje. Na práci si někoho sežeň. Budeš mít klid. Tvůj příspěvek je samé já já já já. Ta to ti není zvědavý žádný dospělý člověk.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 13:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
2.4.21 13:52

Strýc si vzal takovouhle krávu taky, odstřihl tak své mamince vnouče, své sestře synovce, mně a sourozencům bratrance a sám on se musel vzdát celé rodiny, nesměl postupně na návštěvu ani k vlastním rodičům. Absolutně ho zmanipulovala, babička se tím trápila celý život. Když pak zemřela, zmíněná teta, která jí celý život dělala jen trápení se z celé rodiny nejvíce zajímala o dědictví. Mrcha a svině, co na to říct. Podle popisu tahle nebude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
2.4.21 13:58

To je bohuzel jen jedna strana pribehu. Napsat, ze jste vedela, ze nemaji ve vztahu problemy dost zasadni pro rozvod, je ponekud odvazne. Vy jste s nima nebydlela :nevim:
A druha vec, dost zalezi, JAK jste s postupem syna nesouhlasila. Mit nesouhlasny nazor, ktery jednou klidnym zpusobem reknete, kdyz se o tom sam syn zacne bavit, je v poradku, ale pokud to bylo treba neustale vytahovani tematu z vasi strany a neustala aktivni snaha mu neco rozmluvit a dokola mu rikat, jak ma co resit, tak to mi vuci davno dospelemu synovi prijde mimo. Nesouhlasit, rict nazor, ale respektovat.
Tezko rict, jaka verze pribehu by byla od syna, ale to se tu nedozvime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
2.4.21 14:00

Pokud najedeš na režim pekelná tchyně - tedy kritizování, nasazovaní na snachu, poučování syna a pocit, že víš všechno lépe a pak k tomu ještě přidáš pomluvy - co jiného by syn se svou novou rodinou měl dělat, než se od tebe oprostit a žít si podle svého?

Samozřejmě že příčetný chlap si vybere novou rodinu, před matko, co ho není schopná akceptovat jako dospělého a svéprávného.

Dokud neuznáš svůj podíl viny na tom co v rodině máte za bordel a neomluvíš se za to, čím si komu ublížila (samozřejmě že si ublížila), tak budeš bez kontaktu…

Začni vyndavat trámy ze svého oka, pokud to chceš urovnat a snažit se chápat i to jak situaci vidí ostatní, ne jen být poslední spravedlivá, která od sebe všechny odežene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
2.4.21 14:01

@Janadel tak ony tyhle ostré války s tchyní bývají proto, že si synátor vezme holku co je jeho matce dost podobná a proto se ty dvě nesnáší, protože ani jedna není schopná nějaké základní sebereflexe a zralého chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61336
2.4.21 14:04
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám vcelku velký spor se synem a s jehou manželkou. Začali spolu chodít ještě když byl syn ženatý, což pro mě byl problém. Protože že jsem měla bývalou snachu velmi ráda a věděla jsem že se synem v manželství žádné problémy nemá, minimálně ne tak velké aby si syn našel milenku. Nechci ze syna dělat chudáka, vím že na tom má podíl viny i on, ale zároveň vím že ho jeho teď už současná manželka pěkně zmanipulovala. Ona mi hned nebyla vůbec sympatická, působila na mě falešné a umělé, což jsem jí často dávala najevo,( zpětné si uvědomují že to nebylo úplně správně). Ale ona mě prostě hrozně vytáčela, hned co se bývalá snacha odstěhovala, se k synovi ona nastěhovala a to ani nebyl rozvedený. Syn jí požádal o ruku měsíc po svém rozvodu, brali se za pět měsíců. S tím jsem já nesouhlasíla, myslím že to bylo hrozně brzy. Když se vzali, tak si ke mě najednou snacha žačala mnohém víc dovolovat, syn mi nesměl chodit pomáhat s rekonstrukcí domů, celkově omezili návštěvy, snacha se chovala nevhodné k mě nevlastní dceři. Měla jsem toho dost, tak jsem se svěřovala jedné své kamarádce, ale ona to potom roznašela dál až se to nějak dostalo k synovi a jeho manželce. Snacha na mě doslova křičela a nadávála mi, syn se postavil na její stranu a řekl mi že se mnou i s celou rodinou končí. Jsem pořád naštvaná, ale už je to rok a snacha je navíc prý těhotná (vím to od jednoho známého). Poslala jsem synovi sms, kde jsem mu vše vysvětlila a napsala jak se cítím. Na to mi syn odpověďel, že se musím jeho manželce omluvit a začít jí respektovat. Nejde mi ani tak o tu omluvu i když nevím za co bych se jí já měla omlouvát. Mám strach, že snacha zase začne dirigovat celou rodinu a všechno bude podle ní. Nějaké nápady, názory, zkušenosti?

je to tvůj syn a jeho vyber, jeho partnerka…sedet ti nemusí, ale slusnost by mela byt samozrejmosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 14:05

@Uslava No jsem zvědavá, jestli mi snacha dovolí vídat vnoučata. Syn je moje jediné vlastní dítě, opravdu to pro mě není lehké se s ním už nikdy normálně nebavit. A přátelé mám.

• Citovat
  • Nahlásit
241
2.4.21 14:05

To, ze jsi měla snachu rada přece neznamená, že s ni musi tvuj syn byt do konce života, když s ni neni šťastný, nebo jo? Já teda nevim, ale ať je tahle paní jakákoliv, syn je s ni evidentně šťastnej, takže jsi to měla respektovat. Ikdyž ti nesedí a někdy to mohlo být těžké. To, že si na tebe dovolovala a chovala se nevhodně k tvé nevlastni dceři jsi měla řešit především s ni a ne s kamarádkou. Pozvi je k Vám na jídlo a normálně si promluvte, nastavte si nějaká pravidla a řeknéte si, co Vám vadí. Můj tatínek má taky přítelkyni krá. vu, co mu všechno zakazuje, ale rozhodně bych nikdy nedopustila, aby nás rozdělila. :nevim:

Příspěvek upraven 02.04.21 v 14:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
2.4.21 14:11

Bohužel bych moc nepočítala, že ti budou vnouče půjčovat nebo ho hodně často vídat, pokud byly a jsou takové problémy mezi vámi. Já bych dceru také nedávala tchýni, která mě pomlouvá a vytáčí mě. Bohužel budeš muset snachu respektovat, syn se pravděpodobně vždy postaví na její stranu. Jak bylo řečeno, nikdy nevíš, jak to bylo mezi bývalou manželkou a tvým synem.
Držím palce, ať to se snachou dáte aspoň trošičku dokupy..v budoucnu se ti to bude hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 14:16

Takže jsi té nové paní dávala často najevo, jak ji nemáš ráda, pomlouvala ji před sousedkou, a teď se divíš, že se jí syn zastal? To skoro vypadá, že ses úspěšně kvalifikovala do kategorie příšerná věčně prudící tchýně, a z té je těžko cesta ven. Pokud jsi na ni fakt byla zlá, bylo by na místě se omluvit :nevim: třeba by to vztahy zlepšilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
2.4.21 14:19

Ja - ja - ja. Je hezke, ze jsi mela rada byvalou snachu, ale to manzelstvi nebylo tve, ale jejich. Ty jsi s nima nebyla a syn mel evidentne sve duvody. Muzou se ti nelibit, muzes s nini (slusne) nesouhlasit, ale to je tak vse. Nove pritelkyni jsi davala najevo, ze ji nesnasis (zene kterou tvuj syn miluje), nesouhlasila si se svatbou, pomlouvala ji a tak dale. Tak co jsi proboha cekala?! Sklizis co jsi zasela. Mozna je nova zena “horsi”, mozna neni ani hodna, ale je to manzelka tveho syna a tobe by melo zalezet na tom, aby byl hlavne stastny on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
2.4.21 14:21

Jestli je Tvůj syn šťastný, tak ho ponech jeho štěstí a počkej, jestli náhodou nedostane rozum. Vychovala jsi zjevného podpantofláka a on bude skákat, jak bude paní manželka skákat.

Omluvit byste se měly obě navzájem, ne jen Ty jí.
Nedonutíš syna, aby s Tebou mluvil, ale můžeš si být jista, že až Tě bude potřebovat, jistě Tě bude kontaktovat.

Já bych syna nechala být, je to truhlík. Tak se na ně vykašli. Nedávej jim najevo, že Ti vadí, že neuvidíš vnouče. Ono se to časem nějak vystříbří. Najdi si jiné známé a třeba někoho, kdo by uvítal milující babičku, protože vlastní nemá. Snacha časem zjistí, že dvě funkční babičky jsou víc než jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
2.4.21 14:23

Z toho, co píšeš bych si s tebou také nejspíš jako snacha nerozumela :(( asi ses jim do toho hodně pletla, že nesouhlasís s nastěhováním k němu, se svatbou tak brzo…po tom ti přece nic není, když je syn dospělý, je to jeho rozhodnutí a čím víc do toho ryjes, tak tím víc to ostatní štve. Předchozí snacha měla nejspis jinou povahu, bohužel ta nová si to nenechá tak líbit. Omluvit by ses měla, pokud na tebe snacha nebyla zla, sprostá, zákeřná a pokud chceš někdy vidět vnoučata. I když asi si stejně rozumet nikdy nebudete, protože jak to znám, tak při vnoučatech mají tchýně tendenci poučovat ještě víc a do toho hormony a nevyspání matky, tak tím dochází k ještě větším třenicím..jako poslouchat rady, jak se to dělalo dřív úplně jinak a lépe (když byl komunismus) mě vždy úplně vytocily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat