Hlasitá sousedka, co řve na psa

Anonymní
1.4.21 20:57

Hlasitá sousedka co řve na psa

Ahoj,

prosím bydlíme v tomhle paneláku asi 5 let, ale bydleli jsme v nájmu a jelikož chceme další dítě, tak když se uvolnil v jiném patře ale stejném vchodě větší byt za super peníze, tak jsme neváhali a šli do hypo. Jelikož nám nikdo, kdo bydlí na tom patře nevadil, tak jsme věděli nebo si mysleli, že víme do čeho jdeme… jenže

Vedle nás bydlí taková mladá sousedka v garsonece, je milá hodná, ale má asi 3 psy. Psy měla vždycky a každý jí tady má rád, protože je to takový samaritánský typ - jakože každému pomůže a pořád si bere nějaké toulavé kočky z ulice pak jim najde rodinu, tedka psy atd.

No a k věci nebudu lhát, ale tedka má nového psa (měla jen 2 a tedka má 3) a ten dost štěká nebo knourá. To se dá pochopit nebo i vydržet, když ona odejde do práce, že ten pes třeba 30 min štěká. Co je ale horší je, co se dějě, když je ona doma. Bohužel ji ten pes absolutně neposlouchá a non stop na něj řve.
Někdy na něj řve i nadávky at drží hubu atd. Nemyslím si, že psy nějak týrá (jsou ve výborné kondici, přátelský atd) ale prostě dle mě i přítele jí vždy, když pes dělá něco co ona nechce rupnou nervy a začne po něm řvát. (asi jako když vysvětluje maminka něco dítěti a ono neposlouchá a jí rupnou nervy a pak ho už prostě seřeže - to dítě obrazně)

Začíná to vždy jako " nech toho, přestan, sedni, nech toho, fuj" atd a stupnuje se to, že za 5 min, kdy toho pes evidentně nenechá, tak na něj už fakt řve nahlas.

Tedka jak je teplo máme otevřená okna a slyšíme nejdříve jak pes knučí a hned to začalo " ne, nic už nedostaneš už si měl, nesomruj" a za pár minut kdy pes asi loudil a knoural ještě víc už sme slyšeli jako " mlč nebo dostaneš na prdel" a za dalších 5 min už na něj regulerně zaječela „drž hubu ku*va už“ a pak ho asi plácla, protože byl klid.

Nemyslíme, že ho nějak týrá spíš asi jsou nevychovaní a ona je prostě nezvládá, protože jak je otevřené okno, tak i slyšíme jak ně ně mluví jako v dobrém atd. Takže to nechceme hlásit na policiii, ale prostě nás to nonstop řvaní obtěžuje.

Už to trvá celkově asi 6 měsícu (vlastně od té doby co jsme se přešoupli o patra jinam). Nejdříve to zkoušel přítel venku nějak nenapadně nahodit a nic, pak jsme na ní asi před 3 měsíci zvonili a snažili se jí vysvětlit, že nám to vadí a koupili jsme i nějaký pamlsky, aby to nebrala jako utok. Ona řekla, že pejsci jsou adoptovaní a že se bojí a že prostě je někdy z práce unavená a že prostě někdy už jí ujedou nervy a že se pokusí to nějak zklidnit.

Jenže se nic nestalo, naopak mě přijde, že je to horší :( Tak jsme jí nadveře nalepili ceduli po jedné noci, kdy na psa asi v 20h řvala zase at se vyklidní, že je to strašně slyšet a že už nám to fakt vadí. Opět nic.

Na radu kolegyně jsme ji doporučeně poslali dopis - ten vyzvedla, že jí žádáme, aby omezila ten hluk a řvaní na psy, že jsme se to snažili řešit v dobrém a že nás to fakt ruší a že se to zhoršuje a že když se to nezlepší, tak to chceme řešit oficiálně přes SVJ v domě a nebo právníka.

Neodpověděla a nic se nezměnilo. Několikrát denně prostě bud pes steká nebo zlobí a ona po nich řve někdy i sprostě.

Chci se zeptat, je mě to trapné, nechceme nikomu škodit, ale toto se fakt nedá. Jde to nějak řešit? Přítel chce jít za předsedou družstva vlastníku s tím, že v domě jsme déle, že platíme včas a že prostě je toto neunosné. Pomuže to?

Případně co dělat? Jak říkám na nahlášení někam pro týrání to není, protože ona je netýrá jen prostě ty psy si dle mě dělají co chtějí a jsou nevychovaní a proto to končí každý den několikrát řevem… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1472
1.4.21 21:00

Byla bych opatrná, až vám třeba bude po nocích nebo i ve dne rvát dítě, aby to pak ona neřešila naschvál stejně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
1.4.21 21:02

Se odstehuj když ti to vadí. Sousedka očividně nedělá nic nepovolené ho. Ticho musí být od 22hodin do 6 ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
1.4.21 21:02

Kde se vezme slovo „vyklidnit“? :lol: :lol:
No a jinak uvidíte, až budete mít dítě..řvaní po psech bude slabota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
1.4.21 21:03

3 psi a toulavý kočky v panelákové garsonce…co jste čekali. No pokud paní na nic nereaguje, tak to asi fak „hnát výš“. Ja jsem dnes pri uspavani deti poslouchala sousedku a jeji „vycurej se, tak už se vycurej, bez na tu trávu, dělej, mazej, sakra už curej…“. S otevřenými okny začínáš zit i se sousedy. Doteď to nikomu na patře nevadilo? Vadi to jen vám? Co kdybyste za ni zašli všichni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
1.4.21 21:07

A co si z té samaritánky vzít alespoň maličký příklad a pomoci jí? Vzít třeba na hodinku pejska ven na procházku? Namísto vymýšlení textů pro SVJ? Tím i uvidíte, kde má pejsek mezeru a můžete se jí pokusit napravit. Uděláte něco pro sebe, něco pro pejska, něco pro sousedku. Nebo místo sebe sehnat nějaké náctileté dítko na pomoc. Je hodně dětí, co touží po pejskovi, ale nemohou ho mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3778
1.4.21 21:08

Jsem si rikala, jestli to neni diskuze o mne :mrgreen: taky obcas po psovi rvu, kdyz steka jak prdla. Ale jinak ne. Nevim no, moc se s tim asi delat neda, pokud je netyra. Mluvila jsi s ni osobne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 21:09
@Midaku píše:
3 psi a toulavý kočky v panelákové garsonce…co jste čekali. No pokud paní na nic nereaguje, tak to asi fak „hnát výš“. Ja jsem dnes pri uspavani deti poslouchala sousedku a jeji „vycurej se, tak už se vycurej, bez na tu trávu, dělej, mazej, sakra už curej…“. S otevřenými okny začínáš zit i se sousedy. Doteď to nikomu na patře nevadilo? Vadi to jen vám? Co kdybyste za ni zašli všichni?

ne ona tam nemá už ty kočky, jen 3 psy, kočky měla předtím… ptala jsem se pár lidí a co tady bydlela jiná slečně ještě vedle, tak prý jí to vadí taky, ale prý ona taky někdy zase pere v noci mě řekla, že každý má něco a dál se semnou nebavila…,.

Jdete mě o to jestli to jde hnát výš? Aby se to pak neobrátilo proti nám…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 21:10
@Azeretereza píše:
Jsem si rikala, jestli to neni diskuze o mne :mrgreen: taky obcas po psovi rvu, kdyz steka jak prdla. Ale jinak ne. Nevim no, moc se s tim asi delat neda, pokud je netyra. Mluvila jsi s ni osobne?

odkud jsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jo však píšu byli jsme za ní i s pamlsky pro psy a řekla, že se pokusí to doma uklidnit ale nic

• Citovat
  • Nahlásit
16299
1.4.21 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím bydlíme v tomhle paneláku asi 5 let, ale bydleli jsme v nájmu a jelikož chceme další dítě, tak když se uvolnil v jiném patře ale stejném vchodě větší byt za super peníze, tak jsme neváhali a šli do hypo. Jelikož nám nikdo, kdo bydlí na tom patře nevadil, tak jsme věděli nebo si mysleli, že víme do čeho jdeme… jenže

Vedle nás bydlí taková mladá sousedka v garsonece, je milá hodná, ale má asi 3 psy. Psy měla vždycky a každý jí tady má rád, protože je to takový samaritánský typ - jakože každému pomůže a pořád si bere nějaké toulavé kočky z ulice pak jim najde rodinu, tedka psy atd.

No a k věci nebudu lhát, ale tedka má nového psa (měla jen 2 a tedka má 3) a ten dost štěká nebo knourá. To se dá pochopit nebo i vydržet, když ona odejde do práce, že ten pes třeba 30 min štěká. Co je ale horší je, co se dějě, když je ona doma. Bohužel ji ten pes absolutně neposlouchá a non stop na něj řve.
Někdy na něj řve i nadávky at drží hubu atd. Nemyslím si, že psy nějak týrá (jsou ve výborné kondici, přátelský atd) ale prostě dle mě i přítele jí vždy, když pes dělá něco co ona nechce rupnou nervy a začne po něm řvát. (asi jako když vysvětluje maminka něco dítěti a ono neposlouchá a jí rupnou nervy a pak ho už prostě seřeže - to dítě obrazně)

Začíná to vždy jako " nech toho, přestan, sedni, nech toho, fuj" atd a stupnuje se to, že za 5 min, kdy toho pes evidentně nenechá, tak na něj už fakt řve nahlas.

Tedka jak je teplo máme otevřená okna a slyšíme nejdříve jak pes knučí a hned to začalo " ne, nic už nedostaneš už si měl, nesomruj" a za pár minut kdy pes asi loudil a knoural ještě víc už sme slyšeli jako " mlč nebo dostaneš na prdel" a za dalších 5 min už na něj regulerně zaječela „drž hubu ku*va už“ a pak ho asi plácla, protože byl klid.

Nemyslíme, že ho nějak týrá spíš asi jsou nevychovaní a ona je prostě nezvládá, protože jak je otevřené okno, tak i slyšíme jak ně ně mluví jako v dobrém atd. Takže to nechceme hlásit na policiii, ale prostě nás to nonstop řvaní obtěžuje.

Už to trvá celkově asi 6 měsícu (vlastně od té doby co jsme se přešoupli o patra jinam). Nejdříve to zkoušel přítel venku nějak nenapadně nahodit a nic, pak jsme na ní asi před 3 měsíci zvonili a snažili se jí vysvětlit, že nám to vadí a koupili jsme i nějaký pamlsky, aby to nebrala jako utok. Ona řekla, že pejsci jsou adoptovaní a že se bojí a že prostě je někdy z práce unavená a že prostě někdy už jí ujedou nervy a že se pokusí to nějak zklidnit.

Jenže se nic nestalo, naopak mě přijde, že je to horší :( Tak jsme jí nadveře nalepili ceduli po jedné noci, kdy na psa asi v 20h řvala zase at se vyklidní, že je to strašně slyšet a že už nám to fakt vadí. Opět nic.

Na radu kolegyně jsme ji doporučeně poslali dopis - ten vyzvedla, že jí žádáme, aby omezila ten hluk a řvaní na psy, že jsme se to snažili řešit v dobrém a že nás to fakt ruší a že se to zhoršuje a že když se to nezlepší, tak to chceme řešit oficiálně přes SVJ v domě a nebo právníka.

Neodpověděla a nic se nezměnilo. Několikrát denně prostě bud pes steká nebo zlobí a ona po nich řve někdy i sprostě.

Chci se zeptat, je mě to trapné, nechceme nikomu škodit, ale toto se fakt nedá. Jde to nějak řešit? Přítel chce jít za předsedou družstva vlastníku s tím, že v domě jsme déle, že platíme včas a že prostě je toto neunosné. Pomuže to?

Případně co dělat? Jak říkám na nahlášení někam pro týrání to není, protože ona je netýrá jen prostě ty psy si dle mě dělají co chtějí a jsou nevychovaní a proto to končí každý den několikrát řevem… 8o

To snad nemyslíš vážně.

Nemusí se Ti to líbit (a věřím, že nelíbí - hrubé vyjadřování směrem ke zvířatům, stejně jako k dětem, se většině normálních lidí nelíbí), ale pokud neruší noční klid, tak si Tvoje sousedka může na svého pejska vřískat, jak uzná za vhodné.

Snahy o stížnosti jsou stejně potrhlé, jako bys chtěla sousedku z jiného patra nahlašovat za to, že v průběhu dne sprostě řve na svoje děti. Můžeš ji nahlásit na sociálku, jestli je netýrá - pokud to není ten případ, Tvoje možnosti v podstatě končí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 21:11
@Aquarius79 píše:
A co si z té samaritánky vzít alespoň maličký příklad a pomoci jí? Vzít třeba na hodinku pejska ven na procházku? Namísto vymýšlení textů pro SVJ? Tím i uvidíte, kde má pejsek mezeru a můžete se jí pokusit napravit. Uděláte něco pro sebe, něco pro pejska, něco pro sousedku. Nebo místo sebe sehnat nějaké náctileté dítko na pomoc. Je hodně dětí, co touží po pejskovi, ale nemohou ho mít.

jakože ona nezvládá psy a já jí je mám třeba venčit? To fakt myslíš vážně? :potlesk: :potlesk: :potlesk: :zed: :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
53009
1.4.21 21:19

Nikomu jinému to nevadí? neuděláš nic. Ve 20h není noční klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
1.4.21 21:23

Niekto občas rve na psy, niekto do telefónu, mohli ste mať susedov čo by sa hádali ako pár, alebo si miesto kriku na psa predstav že by vedľa vás býval niekto čo má kolikove mimino. Proste byt no, kým neruší nočný kľud tak s tým nič nespravite a hnať to na svj, to mi príde uletene. Kým ten pes nesteka celé dni ale vadí vám vlastne len že po ňom občas kričí majiteľka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
1.4.21 21:23
@NinaU. píše:
Byla bych opatrná, až vám třeba bude po nocích nebo i ve dne rvát dítě, aby to pak ona neřešila naschvál stejně :palec:

Asi tak :mrgreen:

Zakladatelka mi přijde jako ukázková hysterka :roll:
Se divím té sousedce, že ji mezi dveřmi neposlala do (!) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16054
1.4.21 21:30

No dotyčná se potřebuje naučit se psy pracovat. Namísto stížností se s ní domluvte (nepište si pasivně agresivní dopisy jak debillové, když neví co s nima dělat, tak napsat jí že má být potichu je fatk k ničemu.) že jí třeba pomůžůete najít cvičák, nebo ji pořiďte tuhle knihu

https://www.plotknihy.cz/…o-psa/512/p/

normální lidi se spolu baví a hledají řešení problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat