Jsme spolu příbuzní?

Anonymní
1.4.21 11:25

Jsme spolu příbuzní?

Ahoj dámy, mám na Vás dotaz. Je tu jeden muž… je to syn sestřenice mojí mámy. - jednoduše naše mamky jsou sestřenice. Jsme s tím mužem příbuzní? 😊

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
572
1.4.21 11:27

Ano, je to tvuj bratranec pres koleno.

Mne se tyto vztahy vzdycky pletly, tak me kdyztak opravte, ale myslim, ze mate spolecnou prababicku a pradedu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj dámy, mám na Vás dotaz. Je tu jeden muž… je to syn sestřenice mojí mámy. - jednoduše naše mamky jsou sestřenice. Jsme s tím mužem příbuzní? 😊

U nas v rodine spolu chodili. Ale oni byli bratranec se šetřeníci.
No, ale už byli starší, třeba kolem 40 a deti neměli. A uz se rozesli :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
19748
1.4.21 11:33

Je to tvůj vlastník, někdy udáváno jako vlastně. Pokud byste spolu měli mít děti, tak bez předchozího vyšetření genetickýho profilu na recesivně přenosné onemocnění ani ránu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
1.4.21 11:33

Máte-li společné předky (stačí jeden), tak příbuzní jste (navíc jsou zde i osoby sešvagřené). Mohu se zeptat k čemu vám ta informace bude. V zákonu (trestním, občanském, o matrikách… atd.) jsou pro určitý případ označeni konkrétní příbuzní. Jinak zákon pojem sestřenice nezná, ale děti dětí prarodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20673
1.4.21 11:37

@Janli U nás sestříně a bratříně. A příbuzní samozřejmě jste. Vztah a svatba je v tomto případě možná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
1.4.21 11:44

Podobná diskuze tu byla nedávno. Příbuzní jste, on je bratranec z druhého kolene, někde se mu říká vlastník (jak jsem se v minulé diskuzi dozvěděla). Jestli jde o partnerský vztah, záleží na každém, jak to vnímá. I v té minulé diskuzi to bylo 50/50 - pro někoho by vztah s takovým člověkem byl tabu, ale celkem dost lidí psalo, že jim na tom nic divného nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
1.4.21 11:45
@Anonymní píše:

Jste vlastnici.

Ale sex nebo vztah mit spolu muzete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20253
1.4.21 12:17

Stříně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
1.4.21 12:48

Takhle nějak se dříve párovala šlechta, ne vždy to vedlo k dobrým koncům. Mně by bylo zle, kdyby se moje dítě pářilo s dítětem mojí sestřenice. Fakt nevolno při pomyšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
1.4.21 12:50

Vztah i sex můžeš mít i se svým bratrancem. Dokonce i děti (z právního hlediska).
Příbuzní jste. Pro někoho je tzv. vlastník něco jako blízký příbuzný, když spolu tráví dětství, pro jiného je to cizí člověk, kterého ani nezná.
Myslím, že zrovna včera byl v Malých láskách jeden pár, kdy jejich matky byly sestřenice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
1.4.21 13:01

@Luboš P tak v některých vesnicích ještě nejsou úplně degenerovaní a proto se podobným svazkům vyhýbají - selský rozum, neasi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8665
1.4.21 13:24

Zrovna včera to takto měl první pár z Malých lásek, mají spolu 4 děti a byli myslím i manželé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
1.4.21 13:33
@LaPaloma píše:
Takhle nějak se dříve párovala šlechta, ne vždy to vedlo k dobrým koncům. Mně by bylo zle, kdyby se moje dítě pářilo s dítětem mojí sestřenice. Fakt nevolno při pomyšlení.

Ale tak zase kdyz nekdo polozi dotaz jestli syn matciny sestrenice je pribuzny a mysli to vazne, tak ho asi nemusi trapit otazka, jestli by nemeli debilni deti :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
1.4.21 13:36
@Ou píše:
@Luboš P tak v některých vesnicích ještě nejsou úplně degenerovaní a proto se podobným svazkům vyhýbají - selský rozum, neasi!

Nevím co jste tím chtěla říci. Prostě zákon nezná např. pojem teta, strýc, ale „děti prarodičů“ tedy jen pokrevní příbuzní a jejich dětem se lidově říká bratranec, sestřenice, jak jsem napsal „děti dětí prarodičů“. Já jsem přece o žádných svazcích nemluvil. Co to sem pletete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat