Nedokážu vystát zvuky.

Anonymní
31.3.21 21:28

Nedokážu vystát zvuky.

Zdravím, jsem už absolutně na nervy, nedokážu vystát jen když někdo jí. Musím jist sama v místnosti. Třeba když rodiče jedí oříšky a u toho chroustají, absolutně mě to vytočí a mám chuť vše rozflákat a křičet. O mlaskání ani radši nemluvím. Hrozně moc zvuků mě hned vytočí že nemůžu normálně vklidu fungovat. Může se vám to zdát přehnané, a věřte mi, že jsem se snažila to ignorovat, ale NEJDE TO.
Už jsem byla tak zoufalá že jsem si to začala googlit a narazila jsem na,,misofonii", máte s tím někdo zkušenos? Jak se to léčí (a jestli to vůbec jde), protože už nemůžu prostě ani být s rodinou v jedné místnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9203
31.3.21 21:32

Psycholog, psychiatr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
31.3.21 21:43
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem už absolutně na nervy, nedokážu vystát jen když někdo jí. Musím jist sama v místnosti. Třeba když rodiče jedí oříšky a u toho chroustají, absolutně mě to vytočí a mám chuť vše rozflákat a křičet. O mlaskání ani radši nemluvím. Hrozně moc zvuků mě hned vytočí že nemůžu normálně vklidu fungovat. Může se vám to zdát přehnané, a věřte mi, že jsem se snažila to ignorovat, ale NEJDE TO.
Už jsem byla tak zoufalá že jsem si to začala googlit a narazila jsem na,,misofonii", máte s tím někdo zkušenos? Jak se to léčí (a jestli to vůbec jde), protože už nemůžu prostě ani být s rodinou v jedné místnosti.

Záleží jak to máš dlouho. Mám to možná podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
31.3.21 21:50

Znam to, asi to nemam tak intenzivni jako ty, ale i tak… Uplne takovej pocit rostouciho vnitrniho napeti a agrese. Nejakym svym zpusobem s tim pracuju, takze to relativne rychle zazenu, ale jsou i chvile, kdy jsem kvuli tomu protivna a neprijemna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19698
31.3.21 22:04

V první řadě zkus vyšetření na ORL, někdy je za tím porucha sluchu. Psychiatr ani psycholog bohužel moc nepomůže, nejedná se o psychickou záležitost, ale o funkční poruchu vnímání sluchu. Má to poměrně dost lidí, jen se o tom stydí mluvit. Z nějakého důvodu je horší vnímání zvuků, pokud jde o blízké lidi. Je to podivná záležitost, trpím tím taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 01:02

Taky tím trpím a je to příšerný. U rodičů jsem si k víkendovym obedum nosila špunty do uší protože sourozenec mlaská i se zavřenou pusou. Jak já tě chápu. :kytka: Včera v noci se třeba kočka čtvrt hodiny lizala, jak se čistila a já myslela že ji zabiju :oops: Ale nijak to neřeším, žádný lékař nebo tak. Spíš se snažím takovým zvukum vyhybat. Kohoutky pořádně dotáhnout, když někdo cvaka propiskou tak odcházím, když někdo mlaska tak záleží kde a s kym zrovna jsem(bud odejdu jakože na WC se uklidnit nebo poprosím ať přestanou mlaskat). Přítel o tom ví, mlaskat se odnaucil díky za to. Za co bych ale asi nejvíc vraždila jsou lidi co popotahuji takovou tu malinkou rýmu. Mě berou vzteky ze mám chuť křičet, dát lepaka, hodit po nich balíček kapesníku - cokoliv jen aby už s tím přestali. Nebo když někomu píská v nose, popř. si stále dokola odkaslavaji :cert: Jinak ale mi přijde že i celkově jakékoliv zvuky vnímám nějak víc nahlas než ostatní, což je kupodivu protože zároveň trpím tinnitusem. Hodně se lekam zvuků. A mimo opakovaných zvuku mi vadí i opakované pohyby, například když někdo nervozitou trepe a poklepava nohou. :cert:

Vážně tě chápu :kytka: :kytka: Sama jsem zvědavá kdo ještě další napíše třeba nějakou zkušenost. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 06:06

To znám :mrgreen: Ale neporadím ti…

• Citovat
  • Nahlásit
19506
1.4.21 08:16

Mám to od dětství a je to k zešílení. Pokud se dá odejít, odejdu. Pokud nedá, trpím a bojuji s vnitřním vztekem, kdy mám fakt chuť dotyčnému jednu fláknout a to normálně agresivní nejsem. A jak je psáno i výše, též mi vadí pískaní v nose, když si tchán jezdí jazykem po zubech, klepání nohou, praskání kloubů, funění, chrápání, hlasité pití, popotahování nudlí.. :zed: Léčit se to moc nedá, spíš se naučit ovládat tu vnitřní nasr. anost z toho a zvyknout si. Ale chápu tě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
1.4.21 08:24

A proč nezkusite psychiatra? Jednak to hodně omezuje vás samé a i vaše nejbližší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19698
1.4.21 08:35
@Magical-eyes píše:
A proč nezkusite psychiatra? Jednak to hodně omezuje vás samé a i vaše nejbližší…

Na tohle psychiatr nepomůže, není to psychická porucha, ale většinou problém mezi uchem a mozkem. Můžou tě tam možná narvat práškama na uklidnění, ale to je poněkud zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
1.4.21 08:40

Mám to stejně, ale je zvláštní, že mi to vadí jen u někoho. Mlaskani, šeptání!, nejhorší je, když někdo mluví a hodně mlaská. Psycho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5105
1.4.21 09:27

Me to taky vadí, ale jen u někoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36663
1.4.21 11:43

Pokud vadí pouze zvuky jídla, tak to psychického původu je (což neznamená, že psychiatrvždy pomůže)
pokud vadí všechny zvuky, může jít o zesílené vnímání zvuku, což může být různého původu vč středoušního - ORL je na místě.
Nicméně na každý zvuk se dá zvyknout a nevnímat ho - pokud tam není právě nějaká psychická překážka.
Poměrně velký randál dělá vlastní polykání a každý polyká během dne ikdyž nejí - nikoho ten randál neobtěžuje, protože ho mozek prostě odfiltruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
1.4.21 13:52

Kdyby mě chtěl někdo mučit, pustí mi asmr videa s mlaskani. Brrrrrrrr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10665
1.4.21 14:02
@Anonymní píše:
Taky tím trpím a je to příšerný. U rodičů jsem si k víkendovym obedum nosila špunty do uší protože sourozenec mlaská i se zavřenou pusou. Jak já tě chápu. :kytka: Včera v noci se třeba kočka čtvrt hodiny lizala, jak se čistila a já myslela že ji zabiju :oops: Ale nijak to neřeším, žádný lékař nebo tak. Spíš se snažím takovým zvukum vyhybat. Kohoutky pořádně dotáhnout, když někdo cvaka propiskou tak odcházím, když někdo mlaska tak záleží kde a s kym zrovna jsem(bud odejdu jakože na WC se uklidnit nebo poprosím ať přestanou mlaskat). Přítel o tom ví, mlaskat se odnaucil díky za to. Za co bych ale asi nejvíc vraždila jsou lidi co popotahuji takovou tu malinkou rýmu. Mě berou vzteky ze mám chuť křičet, dát lepaka, hodit po nich balíček kapesníku - cokoliv jen aby už s tím přestali. Nebo když někomu píská v nose, popř. si stále dokola odkaslavaji :cert: Jinak ale mi přijde že i celkově jakékoliv zvuky vnímám nějak víc nahlas než ostatní, což je kupodivu protože zároveň trpím tinnitusem. Hodně se lekam zvuků. A mimo opakovaných zvuku mi vadí i opakované pohyby, například když někdo nervozitou trepe a poklepava nohou. :cert:Vážně tě chápu :kytka: :kytka: Sama jsem zvědavá kdo ještě další napíše třeba nějakou zkušenost. :)

To je tedy síla, to musí opravdu hodně ovlivňovat kvalitu života :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat