Kde založit živnost online?

378
31.3.21 14:42

Kde zalozit zivnost online ?

Ahoj vsem, chci si zalozit zivnost a cetla jsem, ze to lze i online. Muzete mi prosim sem dat odkaz pres jakou stranku ji vyridit? Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3171
31.3.21 14:47
@Deňa1995 píše:
Ahoj vsem, chci si zalozit zivnost a cetla jsem, ze to lze i online. Muzete mi prosim sem dat odkaz pres jakou stranku ji vyridit? Dekuji :srdce:

Možná přes datovou schránku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7579
31.3.21 14:55

Určitě jde přes datovou schránku poslat vyplněný formulář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11517
31.3.21 15:03

https://www.rzp.cz/jrf/web/#/

Živnostenský úřady nemají místní příslušnost. Můžeš zajít na kterýkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
31.3.21 15:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11517
31.3.21 15:15

@Deňa1995 to neni oficialni odkaz, netusim, kam te to nasmeruje. Jde to pouze pres JRF formular vydany MPO. Nebo datovou schránkou podepsane pdf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
31.3.21 18:20

Tak zitra na 8 tam jdu, nepotrebuji nic jen obcansky prukaz a 1000kc? a pote uz nic neplatim jen dalsi rok budu zpetne danit za tento rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11517
31.3.21 18:55

Ano. Pokud je to zivnost volna, nepotrebujes nic jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7579
31.3.21 18:56

@Deňa1995 jak zalozis živnost, tak musíš řešit zdravotní a sociální pojištění z nej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
31.3.21 19:59

@Cenarius ja jsem jeste rok a pul na rodicaku, takze i tak by mel za me toto platit stat dokud mi neskonci ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
31.3.21 20:00

@mag ano mam to na maloobchod / prodej.. jelikoz pres kamaradku chci delat z domova praci, kde prodavam produkty zakaznicim, poslou mi penize na ucet a ja nasledne produkt objednam a zaslu k nim, co budu pristi rok potrebovat tedy az pujdu cely rok 2021 zdanit? vypisy z uctu tech objednavek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 22:02
@Deňa1995 píše:
@Cenarius ja jsem jeste rok a pul na rodicaku, takze i tak by mel za me toto platit stat dokud mi neskonci ze?
Ne, zdravotní je povinné
@Deňa1995 píše:
@mag ano mam to na maloobchod / prodej.. jelikoz pres kamaradku chci delat z domova praci, kde prodavam produkty zakaznicim, poslou mi penize na ucet a ja nasledne produkt objednam a zaslu k nim, co budu pristi rok potrebovat tedy az pujdu cely rok 2021 zdanit? vypisy z uctu tech objednavek?

tak pokud to takto uděláš, a kamarádce za ty produkty budeš platit, tak bys měla vést daňovou evidenci, bude to pro tebe asi výhodnější než paušál. Tzn. kamrádka ti vystaví fakturu na produkty a ty vystavíš těm zákaznicím fakturu. A budeš danit rozdíl mezi příjmem a výdajem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
1.4.21 10:47
@nocenka.jalapovita píše:
tak pokud to takto uděláš, a kamarádce za ty produkty budeš platit, tak bys měla vést daňovou evidenci, bude to pro tebe asi výhodnější než paušál. Tzn. kamrádka ti vystaví fakturu na produkty a ty vystavíš těm zákaznicím fakturu. A budeš danit rozdíl mezi příjmem a výdajem

ne kamaradka mi to jen nabidla ale prodej si budu delat sama, tzn. zakaznice budou mit zajem o produkty ja si budu zapisovat do pulky dubna zajemce, v pulce dubna mi zaslou vsechny platbu na muj ucet a ja nasledne objednam, prijde mi to domu zabalim a odeslu.. jak mam vest sama danovou evidenci? vubec se v tom neorientuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat