Řízení auta v automatu

Anonymní
1.4.21 12:05

Řízení auta v automatu

Ahoj holky. Vím že tohle téma sem možná tak úplně nepatří, ale zajímá mě, zda některá řidička automatu měla podobný problém. Pořídila jsem si auto v automatu a mám problém s tím, že se mi občas strane, že má pomalý rozjezd. Např. stojím před kruhovým objezdem a čekám, jakmile je volno a můžu jet, šlápnu na plyn, ale pár vteřin trvá než se rozjede. Přišlápnu trochu více plynu a auto " výstřely". Jestli mě dobře chápete… trvá než se rozjede, než zabere plyn ( nestává se to vždy). Mám z toho strach, protože jak všechny víme, každá vteřina za volantem je hodně. Přítel říká, že jemu to nedělá, že neumím s plynem. Na forách o autech jsem psala, ale nic jsem se nedozvěděla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
1.4.21 12:09

Trénuj rozjezdy… :nevim:. Některý automaty mají opravdu problém se svižným rozjezdem, ale pokud to v autě dělá jen tobě a ostatní s ním jezdí v pohodě, bude problém mezi pedálem a volantem… Co máš za auto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:10

@Janli BMW

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:12

@Janli Jak to myslíš mezi pedálem a volantem? Kdyžtak promiň jestli je to blbá otázka. Nejsem zkušený řidič.

• Citovat
  • Nahlásit
7421
1.4.21 12:12
@Anonymní píše:
@Janli BMW

Ještě bys to vylepšila, kdybys napsala „červený“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
1.4.21 12:14
@Anonymní píše:
@Janli Jak to myslíš mezi pedálem a volantem? Kdyžtak promiň jestli je to blbá otázka. Nejsem zkušený řidič.

Tak jestli ostatní nemají problém, tak je problém pouze v tom, aby sis to dostatečně osahala a naučila. Natrénovat v jaké poloze ten plyn jak zabírá a kdy to jak radi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:16

@Cenarius pardón :lol: 318i

• Citovat
  • Nahlásit
192
1.4.21 12:17

Podle mě na to při rozjezdu šlápneš málo, nejede to, tak zas pak hodně a proto vystřelí. Mě to někdy dělá, když mám pevnější obuv, třeba trekové tenisky a nemám pak takový cit v noze. Nepozorovala si, že by ti to dělalo, když máš nějaký typ obuvi? Nebo to dělá nezávisle na tom? Ono automat se vždycky bude rozjíždět jinak než manuál, ale toto cukání je podle mně způsobeno tím, že to ještě „nemáš v noze“. O vadě bych zatím neuvažovala, když partnerovi to nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
1.4.21 12:17
@Anonymní píše:
@Janli Jak to myslíš mezi pedálem a volantem? Kdyžtak promiň jestli je to blbá otázka. Nejsem zkušený řidič.

Problém je v uživateli, ne v autu. Trénuj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:20

@Janli No asi to tak bude. Nebo teda doufám :mrgreen: Já jsem právě netušila že se tohle „pomalý“ rozjezd u automatu může vyskytnout. Už jen kvůli tomu, že pokud dám D a nešlapu ani na plyn, tak auto popojíždí samo, jako asi všechny automaty.

• Citovat
  • Nahlásit
5648
1.4.21 12:21

Kdyz prošlápneš pedal, tak to auto reaguje hůř, než když na nej slapnes normálně… Trenuj rozjezdy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
1.4.21 12:23
@Anonymní píše:
@Janli No asi to tak bude. Nebo teda doufám :mrgreen: Já jsem právě netušila že se tohle „pomalý“ rozjezd u automatu může vyskytnout. Už jen kvůli tomu, že pokud dám D a nešlapu ani na plyn, tak auto popojíždí samo, jako asi všechny automaty.

My jsme měli 1,6 golfa benzín a ten jsem měla občas chuť na křižovatce tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:24

@Pidulka1991 Děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:25

@Janli Fakt? :mrgreen: A byla v tom nějaká závada nebo prostě pomalejší reakce?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 12:26

@Janli Jinak taky mam benzín.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat