Syn si neřekne na WC

14
28.4.17 11:16

Syn si neřekne na WC

Zdravím všechny maminky a žádám o pomoc nebo alespoň radu…mám synka, kterému jsou 2 roky a 7 měsíců, krásně mluví, začal tedy dost brzy, ale umí říkanky, básničky, písničky, skládá i složité věci, rozezná barvy, značky aut, čísla a pomalu zkouší i abecedu, ovšem říct maminko čůrat, sice umí, ale neřekne a pustí to do kalhot. Jsem zoufalá, už nevím kudy kam, protože od září potřebuji nastoupit do práce a dát ho do školky a podmínka snad ve všech státních školkách je, aby děti byly bez plen. Holky co mám proboha dělat??!!! Zkoušela jsem to po dobrým, po zlým, nalákat ho na sladkost, že se s ním nebudou děti kamarádit, když se počůrává…občas má třeba 2-3 dny slabou chvilku, že ráno přijde a říká maminko kakat, takže ho dám na nočník a vykaká se, ale jinak to je hrůza děs, musím ho tam sama dávat, on si sedne, sedí a vyčůrá se, vykaká se, ale sám si neřekne ani za nic! Vím, že všechny moje techniky nejsou správné a spoustu z Vás s nimi třeba nebude souhlasit, ale zkusila jsem snad vše, abych zjistila, jestli na něj něco nebude platit…Nevím, jestli na něj moc netlačím, ale je už dost velkej a tím, že umí mluvit a na všechno si řekne (smrkat, pít, jíst, pohádku) to prostě nechápu…:( :nevim: :,( Všem předem děkuji :)! Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2664
28.4.17 11:21
@natany píše:
Zdravím všechny maminky a žádám o pomoc nebo alespoň radu…mám synka, kterému jsou 2 roky a 7 měsíců, krásně mluví, začal tedy dost brzy, ale umí říkanky, básničky, písničky, skládá i složité věci, rozezná barvy, značky aut, čísla a pomalu zkouší i abecedu, ovšem říct maminko čůrat, sice umí, ale neřekne a pustí to do kalhot. Jsem zoufalá, už nevím kudy kam, protože od září potřebuji nastoupit do práce a dát ho do školky a podmínka snad ve všech státních školkách je, aby děti byly bez plen. Holky co mám proboha dělat??!!! Zkoušela jsem to po dobrým, po zlým, nalákat ho na sladkost, že se s ním nebudou děti kamarádit, když se počůrává…občas má třeba 2-3 dny slabou chvilku, že ráno přijde a říká maminko kakat, takže ho dám na nočník a vykaká se, ale jinak to je hrůza děs, musím ho tam sama dávat, on si sedne, sedí a vyčůrá se, vykaká se, ale sám si neřekne ani za nic! Vím, že všechny moje techniky nejsou správné a spoustu z Vás s nimi třeba nebude souhlasit, ale zkusila jsem snad vše, abych zjistila, jestli na něj něco nebude platit…Nevím, jestli na něj moc netlačím, ale je už dost velkej a tím, že umí mluvit a na všechno si řekne (smrkat, pít, jíst, pohádku) to prostě nechápu…:( :nevim: :,( Všem předem děkuji :)! Lucka

Neboj, může se to zlomit ze dne na den. Hlavně ne po zlém. Pořád bych vysvětlovala, že by se mu děti smály, že už je velký a šikovný kluk, který už do kalhot nečůrá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
28.4.17 11:21

Ja mam doma to samy, na konci srpna ji budou tri. Ona moc dobre vi, co po ni chceme, ovladat to taky umi. Jenze je bohuzel tvrdohlava po me a kdyz po ni neco fakt fest chces, tak to neudela. Ja ted budu zkouset curaci panenku, ze budu ucit panenku a davat ji odmeny, uvidime jestli se chyti, jinak uz nevim. Kdyz ji reknu, ze kvuli tomu nemuze za detma do skolky, tak rekne, ze to nevadi, ze tam posleme rocni segru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 11:23

Už je dost velkej, měl by to zvládat. Zajdi s ním na Th kliniku (karlovo náměstí v Praze), je to dětská urologie a jsou tam nejlepší. Malému pomůžou nejen zdravotně, ale i psychicky. Nenechávej to být, chce to řešit co nejdřív. Může to být zdravotní problém, u kluků to bohužel bývá. Za konzultaci s vyšetřením nic nedáš. Můj syn si doběhl na nočník v 15ti měsících, někdy stihl, jindy ne, ale chápal to. Na 2,5 letech bezproblémů věděl, že se počůrat nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 11:23

U nás to samé, dcera 2,5 r. Maminko čůrat a hned to pustí do kalhot a nebo se prostě počůrá a pláče maminko čůrala. Taky nevím co s tím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
28.4.17 11:27

Já myslim, že to prostě musí přijít samo. Dcera věděla od 18m kam se chodí čurat, ale připomínat a vysazovat jsem ji musela ještě hodně dlouho. A pak si sice řekla ale krupnuto už měla a pak to přišlo ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
28.4.17 11:29

@Borůvka1990 velkej? Promiň ale znám dost dětí, který jsou po druhém roce plně na plenkách. A ve 3 už je nemaji vždyť to se mění ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
28.4.17 11:50

Me upřimne to prijde divny aby dite ve dvou letech melo plinu pres den uz jsou velky a kdyz chape co po nem chces tak bych mu plinu proste nedala parkrat se pocura a pak to pochopi. Syn od roku pul si chodi na nocnik bez problemu sam od sebe od 10 mesicu jsem ho zacla davat hned po spani a za par mesicu uz plinu nechtel a bylo. Ted ma 20mes. plinu ma jen k doktorovi nebo na dlouhou cestu na vecerni spani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
28.4.17 11:54

Holky bez plíny přes den je od roka a půl, ale stejně se prostě pořád počůrává, takže jen pro shrnutí..za téměř další rok a půl neudělal žádný pokrok, když ho na nočník nedám, počůrá se a je mu to jedno od roku a půl se počůrává normálně do kalhot, takže to rozhodně není, že se párkrát počůrá a pochopí to…dokonce jsem to na doporučení udělala i tak, že jsem mu zase dala plínu, abych ho nestresovala, že něco musí, ale jemu je to jedno ať plínu má nebo nemá…ale loni v létě si v autě říkal, že chce čůrat a při každým zastavení, co si řekl se opravdu vyčůral, ale potom zase zlom a konec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10375
28.4.17 12:02

A když se počůrá tak co? Je mu to fuk, nebo to přijde říct, případně se rovnou svléká? Pokud je mu to fuk, myslím, že není úplně vyzrálý, ale v tomto věku už je to trochu divné. Jinak ale vydrž, některým dětem to secvakne později. Prostě vysazuj, připomínej, ptej se. V létě, pokud máš kde, ho nech běhat nahatého, ať si chodí sám někam na kytičky. Věř tomu, že to zvládne, do září času dost!
Navíc když to vidím, kolik maminek tříleťáků chodí denně ze školky s pytlíkem počůraného oblečení, tak bych nestresovala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
28.4.17 12:05

Vykonani potreby na nocnik/wc bych resila motivaci, ale nikdy bych nerikala: „deti se ti budou smat; kdyz to nedokazes, nebudes mit kamarady :zed:…atd.“ Tobe by se takovy natlak libil? Tyhle vety nepochopim a je jedno o jakou dovednost se jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
28.4.17 12:05

Do zari casu dost. Pred sebou mate leto a verim, ze to pomuze. Mam stejne starou dceru, je bez plen, sice hlasi, ale ucurne si do kalhotek. Kakani hlasi a v noci se nepocurava. Nenapadlo me to resit.
Prekvapuje me, ze te nekdo posila k doktorovi, ja bych rekla, ze ma cas. Zvlast kluci.
Ve 2 a ctvrt roce jsme byli s malou na nefrologii a doktorka rikala, ze jestli je na tom takhle, tak je moc sikovna. Ze neni treba dnes na deti v tomto chvatat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5390
28.4.17 12:07

Jak proboha víte, že to dítě je schopné identifikovat pocit, že se mu chce? Je schopný ty svěrače vědomě uvolnit, ale prostě nepozná ten pocit, že potřebuje. Do tří let má skutečně čas. Takže bych ho pravidelně posílala, ať se minimalizují nehody. Hlavně bych ho nestresovala řečmi typu, že se s ním děti nebudou kamarádit. On k tomu dospěje. Vůbec to nesouvisí s tím, jak dítě mluví a jaké dovednosti zvládá.
A ze školky bych se nestresovala, ony je učitelky posílají několikrát za den hromadně, a to dost často, takže nehody nemusí být vůbec nebo jen minimálně. A tříleté děti mají nárok na občasnou nehodu snad i ve státních školkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 12:16

Naše malá (2r 2m) to má podobně. Občas si řekne na čůrání (ona teda nikdy neřekne, že se jí chce čůrat, ale třeba řekne: panenka Lily chce na nočník :D - taky nevím, jestli je to úplně ok), ale na kakání teda naprosto výjimečně. Dlouho jí ani nevadilo, že je v mokrém nebo dokonce pokaděném oblečení. Teď už aspoň přijde: maminko, mokré kalhoty, dát nové, čisté nebo se i svlíkne sama. Já ji ani za to nějak nekárám, jenom ji řeknu, aby příště řekla, že se jí chce čůrat a půjdeme na nočník nebo na záchod a dostane za to odměnu. Taky se jí občas ptám, jestli nechce čůrat a ona (pokud zrovna není v zápalu hry) třeba řekne, že jo a jde na wc/nočník.

Pořád taky říká, že chce plíny - na doma nemáme, ale ven musíme, aspoň dokud není trošku tepleji. Myslím, že pak to půjde celkově líp.

To, že se mu budou smát nebo nebudou kamarádit, bych dítěti neříkala. Nechala bych to u té pozitivní motivace. U nás zabírají (k mé nelibosti) gumoví hadi a taky razítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
28.4.17 12:33

Na bonbonky Haribo už jsem ho taky lákala :), chvilku to fungovalo :),nechci ho moc na bonbony učit kvůli zubům. To není, že pokaždé bych ho něčím strašila, spíš mu říkám, že se to nedělá a že musí říct dřív a když se počůrá a pak samozřejmě přijde a řekne maminko čůrat, tak ho pochválím, že si krásně řekl, ale že má říkat dřív, že teď má mokrý tepláčky. S tímhle strašením a taky s dáváním na zadek přišla tchýně, která mě ale permanentně stresuje, že její dvě děti (kluci) už byli v roce a půl bez plen a že na něj musím být tvrdší, že jsem moc benevolentní. Ale jak říkám, zkusila jsem po málu všeho, co by mohlo zabrat a nic. Když se ale počůrá, hlásí, maminko čůrat, ale počůranej už je. K dotkrovi nepůjdu, protože ta mi řekla, že do tří let má na plíny čas, ale upřímně všechny děti okolo nás (alespoň stejně staré) plíny už nemají a říkají si na záchod. Nejvíc mě ale stresuje ta školka, všude mají podmínku dítě bez plen, to on sice je, ale je potřeba ho na ten nočník dávat. Dávám mu plíny na spaní a zatím pořád ještě na ven, protože se bojím, kdyby si ucvrknul, aby neprostydl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama