Syndrom vyhoření - proč?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucy96
Nováček 7 příspěvků 3 inzeráty 15.03.18 11:10
Syndrom vyhoření.. Proč?

Jak se s tím vypořádat a zvítězit nad tím? Budu ráda za každou odpověď, zkušenost, či radu!! ☺️☺️

Příspěvek upraven 17.03.18 v 13:11

Reklama

Reakce:

Anonymní  15.03.18 11:20

Tak to se přidám jestli můžu :) pracuju v sociální oblasti, teď jsem na nemocenské a už teď vím, že se mi tam bude špatně vracet.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18546 příspěvků 15.03.18 11:26

Dost často nepomůže nic jiného, než změnit to, v čem se vyhořelo (ať už je to práce, koníček nebo vztah), jinak si myslím, že tohle je už práce pro psychologa či psychiatra… :nevim:

Uživatel je onlinengauruhoe
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 15.03.18 11:30

Mne pomohlo zkoncit s praci, prestehovat se a dat si pulrocni volno. Stalo to hodne penez, ale stalo to za to. Bylo mi asi 28 let.

Anonymní  15.03.18 11:43
@Anonymní píše:
Tak to se přidám jestli můžu :) pracuju v sociální oblasti, teď jsem na nemocenské a už teď vím, že se mi tam bude špatně vracet.

Taky jsem na PN, pracuji ve zdravotnictví a koukám po jiné pracovní pozici. Možná i je to i jarní únavou/depresí.

marketa0211
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 15.03.18 11:53

Take se pridam.Jsem ted na rodicaku a nevim, zda je to tim počasím, ale mam hrozny depky.Nic me nebavi, netesi…A to stavíme domecek, kde jsem se hrozne těšila, az si budeme vybirat koupelnu, kuchyn apod.No a ted me to vubec nebavi.Je pravda, ze jsem s detma furt jen zavrena doma.

Jagwa
Stálice 91 příspěvků 15.03.18 12:47

Změnit práci. Taky jsem dala výpověď a jdu do úplně jiného oboru 8)

mrav
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 15.03.18 13:20

Za mě - nevěnovat jedné věci celou svou energii, prokládat práce, péče, koníčky, rodina. Dělat, co mám rád, co mě naplnuje. Možná, když jsi takto zaslepená, nedochází ti, že tě někdo využívá… :think:

Anonymní  15.03.18 21:39

Bojuji s ním už dva měsíce a výhra zatím není na dohled. Zatím nejsem ani schopná přemýšlet o tom, co by mohlo pomoc. Změna práce, životního stylu, uspořádání koníčků, rodinné vztahy, nová motivace, dobíjení energie? Nevím. Nemyslím si, že jsem žila až v takovém stresu (porovnávám-li se mými kamarádkami a jejich problémy, starostmi, prací) a přesto se to stalo. Zatím nevím, kde se stala chyba.

mrav
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 15.03.18 21:53
@Anonymní píše:
Bojuji s ním už dva měsíce a výhra zatím není na dohled. Zatím nejsem ani schopná přemýšlet o tom, co by mohlo pomoc. Změna práce, životního stylu, uspořádání koníčků, rodinné vztahy, nová motivace, dobíjení energie? Nevím. Nemyslím si, že jsem žila až v takovém stresu (porovnávám-li se mými kamarádkami a jejich problémy, starostmi, prací) a přesto se to stalo. Zatím nevím, kde se stala chyba.

Já osobně bych se soustředil na dobíjení energie - to je pro tebe, a nejen pro tebe, ale pro každého důležité a nová motivace taky není k zahození. Netoužíš prostě jen po dítěti? Je to jen takový nápad, možná hloupý, když už jsme na tom Emimino.

Lucy96
Nováček 7 příspěvků 3 inzeráty 17.03.18 13:09

@Jagwa to je fakt, někdy je potřeba udělat nějakou změnu.. ☺️☺️Přeji ať se jen a jen daří

Anonymní  08.05.18 10:47

Dobrý den, můžu se přidat? už nevím, jak dál. nyní jsem na MD s 2 holčičkami. první se narodila 12/2015 a druhá 02/2018 a tu kojím. partner chodí do práce. doma jsem od 05/2015, kdy jsem měla rizikové těhotenství s první dcerou. včera jsem řekla partnerovi, že nevím, jak dál, že mě nic netěší a jsem ze všeho unavená. poprosila jsem ho, jestli by si nevzal holky na 2h jednou za týden a já bych chtěla mít chvilku pro sebe. urazil se, že bych chtěla být sama. on si chodí jednou za týden na pivku za chlapama povykládat a nezakazuji mu to. vydělá peníze. nyní ještě rekonstruujeme domek, kde bydlíme.
znám pouze sporák, pračku, myčku, mezitím přes den nakrmím starší dceru nakojím mladší a přebalím.
možná tady budu působit jako hysterka, ale přemýšlím nad tím, že jsem už navíc. všechno dělám automaticky.
teď si je vzal ven a zeptal se starší dcery, jestli půjdou na oběd. ta byla samozřejmě nadšená a ptal se, jaké mám plány já. já jsem řekla, že nemám žádné plány, tak mi odpověděl, že nebude se vnucovat a nikoho přemlouvat.

určitě je takových žen na MD více, ale chtěla bych radu, jak to řešily a jak reagoval a pomohl jim v tom jejich partner. děkuji.

Markétka111
Kecalka 134 příspěvků 08.05.18 10:51

Zalezi asi co delas za praci.. treba dost casto takovy zdravotnik.. vyhorely zdravotnik by mel s praci skoncit, protoze jde o lidske zivoty a pokud to clovek dela nerad, dela to obvykle i spatne a znechucene a v tomhle pripade se muze jednat o velky pruser..
Rozhodne ale chce to najit si zpusob jak zrelaxovat, netahat si praci domu a tak.. popripade tu praci zmenit.

Anonymní  08.05.18 20:12

@Markétka111 já jsem nyní na mateřské dovolená a dříve jsem pracovala ve finančním oboru a byla v neustálém kontaktu s lidmi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama