Syrové ovoce,zelenina

266
8.2.05 22:18

Syrové ovoce,zelenina

ahojte,
od kdy může mimísek syrové ovoce a zeleninu?Poradí někdo,co s tím,když dítě chce jen jemně mixovanou stravu?(máme 10m,právě se klube první zub,po každém kousku čehokoliv se okamžitě poblinká:cry: ).zatím to nehrotím,vyčkávám na další zuby :lol: Je to OK?Má někdo stejně staré dítě?Co papáte?
Díky Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
8.2.05 22:32

Ahoj Katty:)

Moje Eliška bude má taky 10 měsíců (teď v neděli) - a s jídlem jsme na tom taky tak: Jen mixované (tedy kupované Hami). a to máme už 6 pořádných zubů.
Ale teď nedávno jsem jí koupila kukuřičné tyčinky (sice obsahují trochu soli, ale ona sní strašně málo…) - a světe div se: Eliška je začala chroupat i polykat!!!!
Takže - moje zkušenost po deseti měsících mateřství: Můžeme se stavět třeba na hlavu, ale ty děti stejně budou dělat jenom to, na co jsou momentálně zralé a připravené.

Jinak - kdyby se nedávila, tak myslím, že třeba měsíček jablíčka (bez slupky:) )už dostat klidně může. Jak je to se syrovou zeleninou, to nevím. Ale těch kupovaných věcí bych se asi bála .....

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
9.2.05 13:41

Ahoj Katty,
nám je sedm a půl měsíce a dávám banán hezky na půl a strkám ho Davídkovi do pusinky a on si vždy kousne sám a někdy to vyplivne a jindy zbaští. Jinak se stravou jsme taky měli problém, vše namixuju a jedno, třeba mrkvičku jen rozmačkám a sem tam mu jí šoupnu do papulky. Většinou než se rozkouklá, takl už k němu putuje další lžička. No vyzkoušejte, uvidíte. měj se … Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.05 15:08

Ahoj maminky,

tak na toto téma bych mohla napsat román na pokračování. Klukovi budou za dva měsíce dva roky a ještě donedávna jsem vše musela mixovat do hlaďoučka. Běda, jak byl ve stravě pucek, tak se dávil nebo se rovnou vyzvracel. Nepomáhalo nic, ani „zaručené“ rady babiček a známých.
Jednu dobu to došlo tak daleko, že se nebyl schopen skoro vůbec najíst. Problém řešili i v gastroenterologické poradně dětské kliniky v Praze na Karlově. Zkoušeli na něj různé fígle, ale nic nepomáhalo.
Musím dodat, že kluk byl o šest týdnů nedonošený a občas ho v porodnici museli krmit sondou, a pak mu jednou před akutní operací rvali šlauch do krku a pumpovali žaludek. Takže resumé hlav moudrých bylo, že má extrémě vyvinutý dávivý reflex, což u nedonošenců krmených sondou bývá.
Trpělivě jsme zkoušeli piškoty, dětské sušenky, chleba, zeleninu mačkanou vidličkou atd. atd., ale nic nešlo, pokaždé se poblil. Je to asi měsíc co náhle pochopil, k čemu jsou zuby a začal kousat a co víc i polykat strukturovanou (nevím jak to pojmenovat) stravu. Zatím to nejsou žádné super výkony, ale oproti předchozímu stavu, paráda!
Milé mamky, já bych prcky do ničeho nenutila. Já vím a moc dobře to znám, jak babičky dokáží otravovat: „A už konečně kouše? A jí už taky něco pořádnýho? Aby měl pořádnou výživu. To Maruška vod vedle, no eště jí neni ani deset měsíců, a už baští rohlík!“ Nic neuspěchávejte, nechte dítka vklidu vyvíjet, a hlavně jim nic nenuťte. Příroda si poradí. Vždyť koho bude za deset let zajímat, jestli začali chroupat mrkev v osmi měsících nebo ve třech letech.
A na závěr - nedovolte babičkám, aby něco podnikaly. V našem případě iniciativní babča, když jsem se nedívala, narvala klukovi do pusy kus buchty (vona mladá neví, jak se to má správně dělat). Kluk se div neudusil, zblil se od hlavy k patě a několik dní trpěl vyloženým nechutenstvím. Jak viděl jídlo, zvedal se mu žaludek. Takže v tomto směru pozor na aktivní babičky co věří, že když to nevezmou sami do ruky, my matky to nezvládneme. Protože jejich synáček přece už v deseti měsících pořádal řízek se salátem a dorazil se okurkovým salátem … !

Ahoj a hodně trpělivosti!

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
266
11.2.05 21:38

Ahojte maminky,
děkuji za reakce.Vidím,že nemá cenu nic hrotit.Nechám prostě kluka žít. A sebe taky.Myslím,že do nástupu do školky se to spraví. :lol: Mixovat budu vesele dál,hlavně když jí všechno,co má.Sice v téhle formě,ale aspoň spapká všechno.Zkoušela jsem ho nalákat na drobek hleba,neochucený burison,to zabralo,ale jinak… :evil:Babičky mají dovoleno si s vnoučkem pouze hrát (nějak nezvládají papírové pleny a jídlem by ho taky udávily a odstavily od mého kojeníčka,…).Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama