Tátu oslovuje hej

Anonymní
22.5.16 23:43

Tátu oslovuje ,,hej,,

Dobrý večer, manžel má z prvního manželství sedmiletého syna a ten ho místo tati oslovuje hej. Takže hej, chci napít hej, podej mi to hej, pojď sem.
Toto už tu bylo jak jeho máma měla předchozího přítele, jak se rozešli tak v pohodě tati tati a teď si zas přivedla jiného tak opět hej. Ale co vím určitě tak ona ho nijak nenavádí a minule mu za to i vynadala jak se to dozvěděla.
Manžel mu již několikrát řekl, že u něj není žádný hej, ale táta. Tchyně je z toho taky nešťastná a včera byli oba u nás tak ho za to sprdla jak alíka. A vůbec prostě pořád hej i když ví, že se to nedělá. Manžel říkal, že už mu za to asi fakt nařeže, protože po dobrým mu to říct, nebo mu za to vynadat nebo ho v tu chvíli ignorovat a dělat že ho neslyší nepomáhá. To přeci nejde, aby si toho k tátovi dovoloval. Jasně, je to dítě a může mu to ujed, ale on to dělá cíleně pokaždé jak na manžela promluví. Pokud máte někdo podobnou zkušenost budu ráda za rady jak jste to vyřešili

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
22.5.16 23:45

A už ho zkoušel manžel ignorovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.5.16 23:48

A jaky maji jinak vztah? jsou si blizci? 7 let je docela malo na pruzeni, neni spis rozhozeny z tech „nahradnich tatinku“?

a ta ignorace asi napadne kazdeho jako prvni. proc to nefunguje? kdyz ho tata po takovem osloveni ignoruje, tak nasleduje co? vztekne se nebo se na to vykasle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 23:49

Mě nejstarší syn zase říkal haló, tak okolo 4 let, vždycky jsme se ho zeptala, komuže telefonuje, a časem to přešlo. ale 7 letej je dost velkej. jak jako ignorace nepomáhá? prostě když to neřekne normálně, tak věc co che nedostane, a hotovo, asi ho to brzo přeestane bavit, nedostat ani zmrzku třeba :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
22.5.16 23:49

Já jsem kdysi oslovovala všechny „ty“. I mamku. Sice jsem byla v pubertě, nebo krátce před, ale vím že to bylo jenom období, preslo to samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
22.5.16 23:51

To vypadá, jako kdyby za tátu považoval aktuálního matčina přítele a vlastního tátu pak prostě už nebere. Na chvíli přítel nebyl, tak byl vlastní otec dobrý :lol: Tvl proč nařezat, chudák kluk - otec se odstěhoval, našel si jinou ženskou, matka to evidentně taky střídá jak fusekle :roll: spíš by oba vypečení rodičové měli dát facku sobě. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
22.5.16 23:56

Je možné že ho něco trápí a dává to najevo tímto způsobem. Zvlášť pokud je to opakovaně. Reste spíše důvod, pricinu, nez to chování samotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 00:05

@Gina108 prvně zareaguju na tvůj příspěvek. Proč by si měl dát facku otec? Za to, že si založil novou rodinu? Rozvedli se jak byl malé mimino, takže tuto situaci bere jako normální, protože v ní vyrostl, že rodiče nejsou spolu a jinak to vlastně nepoznal. Odjakživa má tátu spojeného se mnou, protože jsme se poznali chvíli na to. A proč by si měla dát facku ex? Protože není sama? S jedním to nevyšlo tak logicky po čase poznala jiného partnera. Že se rozvedli a mají spolu dítě tak to neznamená, že budou do smrti sami a navíc ten její nový vypadá jako solidní člověk.
A teď k ostatním příspěvkům. S tátou mají odjakživa hezký vztah. Ignorování nepomáhá. Ignoruje tak on dá pokoj a za chvíli když chce zas něco jiného tak zas hej. No a logicky zase nejde ho od rána do večera ignorovat třeba když příjde, že má hlad atd. Ale nepomáhá nic, ignorace, domluva, domluva prarodičů a nepomohla ani od jeho matky. Ale třeba mě si tak oslovit nikdy nedovolil, klasicky mě vždy osloví jménem a ani babičky, dědu nebo naší dceru. To řekne normálně babí, dědo, sestru osloví zdrobnělinou jejího jména…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 00:09

@andelka83 ale on nemá důvod ho takto oslovovat. Táta je na něj hodný, vztah měli vždycky moc hezký, co slýcháváme od tchánů nebo od ex tak se k nám vždy moc těší. Ale prostě jak se objeví nový chlap tak začne toto. Minule to trvalo několik měsíců. Spíš mi to příjde, že když vidí jiného chlapa tak prostě přirozená autorita k tátovi je v čudu. A navíc ten nový vypadá na solidního člověka, dokonce se s manželem znají roky od vidění ze sportu, takže ten by ho určitě v tomto nepodporoval nějak proti tátovi. Ten před ním to sice byl vůl na entou, ale taky se nepletl do jejich vztahu, aby měl důvod takto manžela oslovovat

• Nahlásit
  • Citovat
23185
23.5.16 00:11

A co u mámy? Dělá něco podobného nebo zvláštního i u ní? Nebo tím míří na oba..? Nejspíš něco hapruje ve vztahu k nim, i když nic jiného nezná, nevite co se mu honí v hlavičce, nektere věci děti řeší, jak dospívají, co braly jako dane ve 4 letech jim v 7 může udělat paseku. Zaměřila bych se na tohle. Jinak to snad bude jen takové období, a když neustoupite, zmizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
23.5.16 00:13

Ale jisteze jde ignorovat klidne od rana do vecera. Normalne bych mu vysvetlila, ze pokud od nej neco chce, oslovi ho „tati“.Na jine hejhulovani neni nikdo zvedavej. Sedmilete dite toto pochopi raz dva, jen vy musite byt dusledni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
23.5.16 00:14

Já bych tipla že to dělá protoze je nejistý. Od malička se mu mění lidé kole!,situace, vztahy.. nejspíš se to srovná, pokud ten nový je fajn. Ale i tak to pro něj musí být náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.5.16 00:16
@Anonymní píše:
@andelka83 ale on nemá důvod ho takto oslovovat. Táta je na něj hodný, vztah měli vždycky moc hezký, co slýcháváme od tchánů nebo od ex tak se k nám vždy moc těší. Ale prostě jak se objeví nový chlap tak začne toto. Minule to trvalo několik měsíců. Spíš mi to příjde, že když vidí jiného chlapa tak prostě přirozená autorita k tátovi je v čudu. A navíc ten nový vypadá na solidního člověka, dokonce se s manželem znají roky od vidění ze sportu, takže ten by ho určitě v tomto nepodporoval nějak proti tátovi. Ten před ním to sice byl vůl na entou, ale taky se nepletl do jejich vztahu, aby měl důvod takto manžela oslovovat

Sama sis odpověděla - je v tom ten nový přítel. No a co, že to má takto od narození, prostě kluk touží po úplné rodině - možná podvědomě a možná i dokonce vědomě. To, že se okolo něj dospělí chovají jako nezodpovědní sobci, za to on prostě nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
23.5.16 00:17

Zaměřila bych se na něj, mit zájem o něj, treba den jen s tátou..ale s tím že hej se neříká a tečka. ale nereagovat nadřazené nadřazene, agresivne, moc autoritativně, spis s láskou vysvětlit že takto opravdu ne, neni to slušné, jemu by se to taky jistě nelíbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
23.5.16 00:18

A taky by si ti dva spolu meli sednout a v klidu promluvit-ze on pro nej bude vzdy „tata“,at uz bude situace jakakoli stejne jako on bude vzdy jeho syn abude ho milovat. Dodejte mu vice jistoty a jemnrle ukazte hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama