TBC přeočkování

1311
30.8.10 18:30

TBC přeočkování

Ahoj všichni, jdu pro radu. Malej nar.2008 byl v porodnici ještě očkovaný proti TBC, ale neměl vůbec žádnou reakci, měl jít ve 2 letech na přeočkování a teď mi přišel dopis z kalmetizace, že se o přeočkování můžou rodiče rozhodnout samy. Nevim podle čeho se mám rozhodnout, pomůžete mi proč ano/ne? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68256
30.8.10 18:43

Já bych nechala udělat test na protilátky a pokud je mít nebude, tak bych očkovat nechala. Sice nejsem pro očkování hned v porodnici, ale později chci dítko nechat očkovat, přece jen mi to přijde lepší, než aby ji někde ulovil. Pravda ani to očkování není 100%, ale přece jen lepší než nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
30.8.10 19:15

Malý taky neměl vůbec reakci (ta očkovací látka mu totiž nějak záhadně vytekla ven :-o :lol: ) ale ve dvou letech nejspíš přeočkovat nechám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53991
30.8.10 21:02

Na přeočkování nejdříve udělají test na protilátky a pak se očkuje podle toho, jak dopadne odečet. U větších dětí dokonce musí přeočkování hlídat rodiče, už se dítě na přeočkování nezve. Já bych v dnešní době otevřených hranic, kdy sem proudí hodně „cizinců z východu“ s otevřenou tuberou raději nic neriskovala :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.8.10 23:49

Očkovala jsem minulý týden obě mladší holky - ani jedna neměla jako miminko reakci na očkování proti TBC.

Takhle - očkovat nemusíš, ale TBC je na vzestupu a co ty víš jaká bude situace za patnáct, dvacet let… Já se rozhodla pro opatrnost - neočkování mi přijde jako zbytečný risk.

Ale je to jen na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
31.8.10 10:11

Holky díky, já byla spíš pro, ale chtěla jsem znát i jiný názory, hned jdu malýho objednat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
31.8.10 10:24
natálka píše:
Holky díky, já byla spíš pro, ale chtěla jsem znát i jiný názory, hned jdu malýho objednat :-)

Počítej, že mu píchnou v pondělí protilátky do předloktí, ve čtvrtek odečtou reakci a pokud nebude žádná, naočkují ho.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.10 15:44

Jen si dovolím zde uvést, proč se ruší povinné očkování proti TBC:

WHO uvádí tři důvody:

• ochranný účinek vakcín je nepatrný
  • existují závažné nežádoucí účinky a komplikace
  • rizika infekce je minimální
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
31.8.10 15:48
Markéta M píše:
Jen si dovolím zde uvést, proč se ruší povinné očkování proti TBC:

WHO uvádí tři důvody:

• ochranný účinek vakcín je nepatrný
  • existují závažné nežádoucí účinky a komplikace
  • rizika infekce je minimální

Samozřejmě. Přesto své děti naočkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.10 16:03

Mslela jsem, Lesino, že už je máš naočkované :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
31.8.10 16:06
Markéta M píše:
Mslela jsem, Lesino, že už je máš naočkované :wink: .

Markéto, tato diskuse jmenuje TBC PŘEOČKOVÁNÍ, proto prosím, neodbočuj od tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
31.8.10 16:18

jako manželka dr., který bude brzy - snad :) - atestovaný pneumolog jsem taky jednoznačně pro.. minulý týden už zase musel na RTG plic, protože měl pacienta s otevřenou (čili nakažlivou ) tbc.. tubery je tu fakt docela dost.. :-?

Vojta měl reakci hraniční ale měl, ale pokud by ji měl malou, jistě bychom ve 2 letech znovu očkovali.
(rozhodně neočkujeme všechno, ale TBC mi/nám přijde důležitá, a i v těch 11 letech dobrovolně přeočkovat necháme - i když to je ještě daleko.. ).

jinak ano, očkování nechrání před TBC jako takovou,ale významně např. před rozsevem TBC po těle (/miliární TBC), a před rezistentními formami TBC, které nejdou vymlátit antituberkulotiky. (jejichž použití je mmchodem u dětí velmi problematické, mají nepříznivé účinky na játra apod.)

nejvážnější rizika, o kterých se mluví u očka v porodnici u malých dětí nemají jž ve 2 letech opodstatnění (imunodeficit by byl již dávno prokázaný..)

takže vzhledem k poměru rizik a pozitiv u dvouletého dítěte jsem jednoznačně pro očkování. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.10 16:21

Odbočuji od tématu? To mi tedy vysvětli jak. Nejsem si toho vědoma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
31.8.10 16:27
Markéta M píše:
Odbočuji od tématu? To mi tedy vysvětli jak. Nejsem si toho vědoma.

Markéto, v mém příspěvku výše jsou všechny informace, jak jistě dobře víš:

Lesina píše:
Očkovala jsem minulý týden obě mladší holky - ani jedna neměla jako miminko reakci na očkování proti TBC.

Takhle - očkovat nemusíš, ale TBC je na vzestupu a co ty víš jaká bude situace za patnáct, dvacet let… Já se rozhodla pro opatrnost - neočkování mi přijde jako zbytečný risk.

Ale je to jen na tobě.

Chápu, že potřebuješ zavést diskusi na veškerá negativa a neúčinnost očkování, protože jsi odpůrce očkování. Přesto prosím, neodbočuj od tématu a to tématu a tím je pouze a jenom TBC přeočkování. Pokud nemáš co říct přesně k tomuto tématu, nereaguj.

Velmi doufám, že jsem se vyjádřila dostatečně přesně.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.10 16:34

V Indii proběhla studie u 260.000 dospělých osob a trvala 7 let. Sledování nově zjištěných onemocnění zde neukázalo žádný ochranný účinek vakcíny.

Finská studie uvádí, že od r. 1980 klesá četnost případů tuberkulózy u dospívajících a přeočkování vekcínou BCG nemá na pokles počtu onemocnění TBC žádný vliv. Současně uvádí, že v zemích s nízkým počtem onemocnění TBC patrně nemá přeočkování vůbec žádný přínos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama