Tchýně a moje dcera ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 14:56
Tchyne a moje dcera ...

Ahoj maminky. Mam takovy mensi dotaz a zaroven i problem, ktery me trapi. S manzelem jsem pet let. Uz od sameho zacatku, delala tchyne vse, aby jsme se rozesli. Nechci to vypisovat, jen se ji to nastesti nepovedlo. Je to manipulativni clovek. Kdyz jsem ale otehotnela, tak najednou zacala byt strasne mila a pratelska. A ted k veci, dceri jsou tri roky a ji si vsimam, ze kdyz je u tchyne a pak prijede domu, tak si me mala vubec nevsima, nechce u me byt. Uplne jina holcicka. Kdyz je ale u moji mamky a prijede domu, tak je vysmata a rika, co vse delaly. Bojim se, ze ji tchyne proti me stve. Vim, jak se chovala ke mne a co mi vse rikala. K male mam velkou citovou vazbu, o jedno dite jsem bohuzel prisla hned po porodu. Chci mit s dcerou krasny vztah, ale uz ted citim, že ze strany tchyne, neni neco v poradku. Ona nikoho nema, manzel od ni odesel a upnula se na malou. Chapu, ze malou ma rada, jen mate to take tak, ze tchyne stve dite proti vam a jestli ano, jak to resite? Mala je pro me vsim a ona to vi. :( Nechci ji brat vnucku, ale taky nechci, aby nam znicila vztah. :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 14:59

Ornello?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 15:02
@Doe_Jane píše:
Ornello?
???
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 15:06
@Anonymní píše: ???

některé babičky umí být pěkné mrchy… nedivím se ti, nedávej jí k ní když nechceš, to není tvoje povinnost

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 09.05.18 15:10
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Mam takovy mensi dotaz a zaroven i problem, ktery me trapi. S manzelem jsem pet let. Uz od sameho zacatku, delala tchyne vse, aby jsme se rozesli. Nechci to vypisovat, jen se ji to nastesti nepovedlo. Je to manipulativni clovek. Kdyz jsem ale otehotnela, tak najednou zacala byt strasne mila a pratelska. A ted k veci, dceri jsou tri roky a ji si vsimam, ze kdyz je u tchyne a pak prijede domu, tak si me mala vubec nevsima, nechce u me byt. Uplne jina holcicka. Kdyz je ale u moji mamky a prijede domu, tak je vysmata a rika, co vse delaly. Bojim se, ze ji tchyne proti me stve. Vim, jak se chovala ke mne a co mi vse rikala. K male mam velkou citovou vazbu, o jedno dite jsem bohuzel prisla hned po porodu. Chci mit s dcerou krasny vztah, ale uz ted citim, že ze strany tchyne, neni neco v poradku. Ona nikoho nema, manzel od ni odesel a upnula se na malou. Chapu, ze malou ma rada, jen mate to take tak, ze tchyne stve dite proti vam a jestli ano, jak to resite? Mala je pro me vsim a ona to vi. :( Nechci ji brat vnucku, ale taky nechci, aby nam znicila vztah. :?

Ono to časem vyplave. Jen nedopusť, aby se holčička cítila jako mezi mlýnskými kameny. Chce to řešit nějak s citem i když z druhé strany to asi jen tak nepůjde. Uvidíš. Třeba si to špatně vykládáš.

Tableta
Závislačka 4123 příspěvků 09.05.18 15:15

@Doe_Jane povinnost to sice není, ale dítě má právo na styk s prarodičem a stejně tak má prarodič právo na styk s vnoučetem

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 15:18
@Tableta píše:
@Doe_Jane povinnost to sice není, ale dítě má právo na styk s prarodičem a stejně tak má prarodič právo na styk s vnoučetem

jo, to by se musela soudit :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 15:26
@Doe_Jane píše:
některé babičky umí být pěkné mrchy… nedivím se ti, nedávej jí k ní když nechceš, to není tvoje povinnost

Bylo mi receno, ze pravo na ni ma, tudiz to moje povinnost je. Proto jsem z toho tak spatna. Uz jsme ji s manzelem upozornovali, ze pokud zjistime, ze s malou manipuluje, omezime kontakt. A tohle nam bylo receno. :,(

Keyllah
Echt Kelišová 9758 příspěvků 09.05.18 15:32
@Anonymní píše:
Bylo mi receno, ze pravo na ni ma, tudiz to moje povinnost je. Proto jsem z toho tak spatna. Uz jsme ji s manzelem upozornovali, ze pokud zjistime, ze s malou manipuluje, omezime kontakt. A tohle nam bylo receno. :,(

Ale tohle jde vymáhat jen soudně a je otázkou, zda by soud nějaký kontakt vymezil -) dvě hodiny za 14 dní? a vymáhání takového plnění…z praxe vím, že jsou to dost těžko jen plané výhružky. Pokud nebudete s manželem chtít, velice těžko vás někdo donutí…

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 09.05.18 15:40
@Anonymní píše:
Bylo mi receno, ze pravo na ni ma, tudiz to moje povinnost je. Proto jsem z toho tak spatna. Uz jsme ji s manzelem upozornovali, ze pokud zjistime, ze s malou manipuluje, omezime kontakt. A tohle nam bylo receno. :,(

Ale je to jen tvuj dojem, muze to mit tisic pricin, proc se holka chova jak se chova po navratu.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 09.05.18 15:41
@Keyllah píše:
Ale tohle jde vymáhat jen soudně a je otázkou, zda by soud nějaký kontakt vymezil -) dvě hodiny za 14 dní? a vymáhání takového plnění…z praxe vím, že jsou to dost těžko jen plané výhružky. Pokud nebudete s manželem chtít, velice těžko vás někdo donutí…

Přesně tak. Navíc odkdy je povinnost dát prarodičům dítě samotné? Na místě zakladatelky bych jí dítě nedala vůbec. Pokud se opravdu tak bojí (zbytečně), že ji tchýně požene k soudu, tak s dítětem může jezdit na návštěvu jednou za měsíc a celou dobu být přítomna.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 09.05.18 15:42
@Anonymní píše:

Ona vás manipuluje a vy jste jí na to skočili. V praxi by tohle dělala hodně těžko. Jinak proč tam tedy malou necháváte? Normálně bych tam byla taky, a vše hlídala.

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.05.18 15:42

Ano dítě má právo na kontakt s prarodičem. Čas od času bych absolvovala navstevu, kde bude dcera s babičkou pod dohledem. Samotnou ji dávat opravdu nemusíte. Tím že se budete vídat, tedy nebudete vztahu babičky a vnučky branit, tak nikde s ničím dalším neuspěje.

arinecka
Kelišová 5215 příspěvků 09.05.18 15:51
@Anonymní píše:

A to řekla ta babička? Povinost to není, kdyby jste tam dceru dávat nechtěli tak by si mohla vynutit styk s vnučkou soudně ale nikde není psáno že by jí soud vyhověl. Atˇsi s ní manžel v klidu promluví, byla by škoda aby malá přišla o babičku. Zkoušela jsi se dcery opatrně zeptat co se u babičky děje? Je ještě malá ale časem to z ní stejně vypadne pokud jí babička říká něco špatného.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 09.05.18 15:56

A pokud ji bude chtit samotnou, staci rict, ze ma teplotu, neni ji dobre, mate uz naplanovany vylet nebo jiny program, bude u vasich apod., ne pokazde, ale proste to tim zredukovat, nebo jet s ni s tim, ze ma treba ted spatne spani a nocni mury, jestli ji tam chce babicka i na noc. Vymlouvat se donekonecna samozrejme dost dobre nejde, ale aspon nez si to vyjasnite, co se deje - rict treba, nezlob se, ale mala byla z vikendu u vas posledne nejaka rozhozena, pak doma trva ji srovnat, nechame ji ted v klidu…?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >