Tchyně mě poškozuje u dcery

7
19.9.20 13:22

Tchýně mě poškozuje u dcery

Ahojte,
Potřebovala bych radu, protože už nevím co mám dělat. Jsme s manželem 3 roky. První rok jsme bydleli u jeho rodičů a nyní 2 roky žijeme sami. Ze začátku jsem s tchýni vycházela skvěle. Před 2 roky se nám narodila dcera a tam to začalo skřípat. Jelikož ona nikdy neměla dceru a má jen jednoho syna (mého manžela), tak byla nadšená když se dozvěděla že to bude holka. Manžel své mamince hodně věřil (možná pořád věří), tak jsem jí věřila i já. Malu nám hodně hlídala, protože jsme si pořád zařizovali dům a malá měla oslabenou imunitu, takže jsme ji nebrali ani na nakupy a nechávali jsme ji tchyni. Od začátku jsem viděla, že si dělá co chce s malu. Mne ani manžela vůbec neposlouchá, a nehledi ani na to dítě, aby ji dodržela režim, co má nastaveny (Ten přímo ignoruje naschvál). Dělá věci tak jak si přejeme jen když jsme u toho. Dokonce nám narušuje výchovu a učení malé. Cokoliv ji řekneme, ať nám pomůže ve výchově (napr. neprebaluj malu dokud si neřekne sama, už to umí) tak udělá přesný opak. Za zadnu cenu nás neposlechne. Ale teď řeším asi 14 dní proč ke mně malá nechce jít, když je tady tchýně. A zjistila jsem že mě proti malé poštvává. Říká ji „maminka by ti to už nedala tak pozdě ale já jo“, „máma by ti za to vynadala ale já ne, protože já tě mám ráda“ atd.. A velmi se jí to daří, malá totiž už plně chápe co se jí říká. Nejhorší na tom je, že se mě kvůli tomu začala tchýně vysmívat do obličeje, že malá za mnou nechce jít před ní a užívá si to. Manžel mě řekl ať si to s ní vyříkam a aj když udělám cokoliv (např. aj když ji vyhodím z domu, nebo ji zarazím hlídání) tak bude při mě. Má někdo tady s tímto případem zkušenost? Nebo co byste dělali vy na mém místě? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4691
19.9.20 13:27

No tak udělej to co ti říká manžel ne? Nevidím duvod proč nebrat dítě sebou do obchodu. :think: Tucet diskuzi jak se děcka od narození strkaj k babičkam na bůhví jak dlouho, a pak to takhle dopadá. Babička přebírá roli maminky. Tak tam dceru nedávej a máš vyřešeno. Jak je u ní často?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
19.9.20 13:28

Rázně bych ji vysvětlila co mi vadí. Když by to nepochopila, nevídala bych se s ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51943
19.9.20 13:28

Tak tam dítě s ní nenechávej a u Vás si to ohlídáš a včas zasáhni. nebo když jí říká věci co Ti vadí tak mlčíš? Hlavní je že manžel stojí za tebou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23082
19.9.20 13:37
@Anonnymka píše:
Ahojte,
Potřebovala bych radu, protože už nevím co mám dělat. Jsme s manželem 3 roky. První rok jsme bydleli u jeho rodičů a nyní 2 roky žijeme sami. Ze začátku jsem s tchýni vycházela skvěle. Před 2 roky se nám narodila dcera a tam to začalo skřípat. Jelikož ona nikdy neměla dceru a má jen jednoho syna (mého manžela), tak byla nadšená když se dozvěděla že to bude holka. Manžel své mamince hodně věřil (možná pořád věří), tak jsem jí věřila i já. Malu nám hodně hlídala, protože jsme si pořád zařizovali dům a malá měla oslabenou imunitu, takže jsme ji nebrali ani na nakupy a nechávali jsme ji tchyni. Od začátku jsem viděla, že si dělá co chce s malu. Mne ani manžela vůbec neposlouchá, a nehledi ani na to dítě, aby ji dodržela režim, co má nastaveny (Ten přímo ignoruje naschvál). Dělá věci tak jak si přejeme jen když jsme u toho. Dokonce nám narušuje výchovu a učení malé. Cokoliv ji řekneme, ať nám pomůže ve výchově (napr. neprebaluj malu dokud si neřekne sama, už to umí) tak udělá přesný opak. Za zadnu cenu nás neposlechne. Ale teď řeším asi 14 dní proč ke mně malá nechce jít, když je tady tchýně. A zjistila jsem že mě proti malé poštvává. Říká ji „maminka by ti to už nedala tak pozdě ale já jo“, „máma by ti za to vynadala ale já ne, protože já tě mám ráda“ atd.. A velmi se jí to daří, malá totiž už plně chápe co se jí říká. Nejhorší na tom je, že se mě kvůli tomu začala tchýně vysmívat do obličeje, že malá za mnou nechce jít před ní a užívá si to. Manžel mě řekl ať si to s ní vyříkam a aj když udělám cokoliv (např. aj když ji vyhodím z domu, nebo ji zarazím hlídání) tak bude při mě. Má někdo tady s tímto případem zkušenost? Nebo co byste dělali vy na mém místě? Děkuji za odpovědi.

Manžel je dost vtipnej. Je to jeho máma, je to jeho dítě, ale rozházet si to nechce, tak si to vyřeš sama. To by mě asi štvalo víc, než laciné tchýnino manipulátorství. Chtěla bych být moucha, abych viděla, jak se chováš, když to tchýně malé říkáš. Fakt sedíš a mlčíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
19.9.20 13:38

Hlídala ji min. 2× za týden na celý den. Teď už ji měsíc nehlidala, a vidí ji jen když dojede k nám nebo my k nim. Samozřejmě že jí říkám, co mě vadí když to vidím, dokonce predemnou řekla tu větu „máma řekla že nemůžeš ale u mě můžeš“. Ale tchýně nic, jak kdyby jedním uchem tam a druhým ven. A jede si pořád to svoje a mně ignoruje. Manžel to vidí také ale nic jí neřekne protože pořád tomu nemůže uvěřit že taková je a nechce po ní zakřičet. Tak většinou odejde aby se na to nedíval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23082
19.9.20 13:41
@Anonnymka píše:
Hlídala ji min. 2× za týden na celý den. Teď už ji měsíc nehlidala, a vidí ji jen když dojede k nám nebo my k nim. Samozřejmě že jí říkám, co mě vadí když to vidím, dokonce predemnou řekla tu větu „máma řekla že nemůžeš ale u mě můžeš“. Ale tchýně nic, jak kdyby jedním uchem tam a druhým ven. A jede si pořád to svoje a mně ignoruje. Manžel to vidí také ale nic jí neřekne protože pořád tomu nemůže uvěřit že taková je a nechce po ní zakřičet. Tak většinou odejde aby se na to nedíval.

Hrdina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
19.9.20 13:42
@hanka.br. píše:
Manžel je dost vtipnej. Je to jeho máma, je to jeho dítě, ale rozházet si to nechce, tak si to vyřeš sama. To by mě asi štvalo víc, než laciné tchýnino manipulátorství. Chtěla bych být moucha, abych viděla, jak se chováš, když to tchýně malé říkáš. Fakt sedíš a mlčíš?

No to mi povídej, někdy fakt na to už nemám sílu to pořád řešit sama. A tam je ten největší problém. Já to vždy řešila sama, upozorňovala jsem tchýni já, a manžel nikdy nic. Takže si proti mě vytvořila averzi a má mě na háku. Vím že jsem to nechala zajít daleko, ale teď se musím nějak z toho dostat jinak se asi zblázním a ona si ještě víc přitáhne malu k sobě a začne mě ignorovat i malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
19.9.20 13:49

Začni se o své dítě starat sama a problém je vyřešen. Jako aby se tchyně minimálně 2× týdne starala celý den o mimino to je fakt drsný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
19.9.20 13:49

Tak ji tam proste nedavej na hlidani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23082
19.9.20 13:52
@Anonnymka píše:
No to mi povídej, někdy fakt na to už nemám sílu to pořád řešit sama. A tam je ten největší problém. Já to vždy řešila sama, upozorňovala jsem tchýni já, a manžel nikdy nic. Takže si proti mě vytvořila averzi a má mě na háku. Vím že jsem to nechala zajít daleko, ale teď se musím nějak z toho dostat jinak se asi zblázním a ona si ještě víc přitáhne malu k sobě a začne mě ignorovat i malá.

Takže jako vždycky - tchýně je jen zástupný problém, ten hlavní máš ty a manžel, protože se jeden za druhého neumíte postavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
19.9.20 13:52

Tak musíte omezit hlídání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4051
19.9.20 13:55

To si děláš srandu že raději odejde…
To by mě teda pěkně naštval. Naopak měl by to být on kdo zakročí.
Možná by bylo lepší si s tchýní sednout oba dva a říct jí, že ať se vzpamatuje nebo malou prostě neuvidí. Já bych to tak udělala protože tohle už je příliš a dítě to poškozuje. Ale měl by to říct tvůj manžel a ne ty. Je to jeho matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
19.9.20 13:58

Za prvé bych to tchýni řekla a vysvětlila. Za druhé opravdu nechápu, proč ti od mala malou hlídala a asi i vychovávala tchýně. Jak jako nebrali jsme ji na nákup a dali ke tchýni? Tak snad může nakoupit 1 ne? To samé zařizování kolem domu. My treba nemáme hlídání vůbec a všechno tohle musíme zvládat sami a zas takový problém to fakt není.
Svým způsobem moc nechápu, co chceš. Od začátku vidíš nějaký problém - tchýně si dělá vše po svém a vy jste ji malou svěřovali i přes tohle. Tak teď nemůžeš chtít zázrak. Chápu, že tě to štve, nicméně si za to můžeš trochu sama ne?
Za mě jsou babičky od rozmazlování v mezích hranic. Tzn u babi a dědy se chodí spát dýl a klidně se tam jí na co je chuť i když to není ultra zdravé. Kouká se ráno na televizi na pohádky z postele,…Ale nejí se nic, na co je alergie a neříká se, že mamka by se za tohle zlobila, ale já ti to dám. Tohle udělala tchýně jednou a prostě jsme si to vysvětlili - pokud budete pokračovat v tomhle stylu, malá u vás prostě spát nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13865
19.9.20 14:08
@Anonnymka píše:

To, co se kazilo dva roky, se nezlepší za měsíc. O dítě se starejte sami a matku využívejte jen velmi, velmi zřídka.
Nevím, co chceš od manžela. Je to jeho máma, těžko se bude stavět proti ní. Poctivě si odpověz na otázku, jestli by ses na popud manžela začala tvrdě stavět proti své mámě. Asi ne, co? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama