Tchýně mi ničí život

Siome
13.7.15 12:41

Tchýně mi ničí život

Ahoj holky. Už jsem psala pár příspěvků na téma mé tchyně. Ale to co se událo naposled mě už fakt ničí, takovým způsobem, že jsem podrážděná, nemám ani chuť k jídlu. Před ní se snažím chovat tvrdě, usměvavě, že mě ty její intriky nepoloží, ale pravda je, že mě ničí.
Byli jsme na dovolené u její maminky a tatínka, je to malá vesnička, kousek je další dům, kde jsou její setry, setřenice apod. Když jsme přijeli, těšila jsem se už kvůli malému, je tam spousty děti a že si to užije. Holky já tam byla za takovou kravku, že ten týden, jsem měla co dělat. Navykládala tam o mě vše možně, že její rodina sice byla milá, ale takovými náznaky se mnou jednali.
1. Její maminka, mohu dát malému sušenku, já bych Tě nerada urazila víš?
2. ˇVzala jsem ještě dvě děti na výlet a tak jsme si i s nimi dali večeři a přijeli okolo půl osmé zpět. Její maminka se ptá. ( Já chápu, my tady nemáme, tak dobré jídlo, než jsi zvyklá. I hned jsem se omluvila, že děti měly hlad a že jsme se najedli i rovnou s manželem.
3. Aby její maminka pro nás každý den nemusela vařit, nabídla jsem se, že se prostřídáme, že mohu pomoct. Tak to přijela a v tu chvíli, když vařím, tak slyším, jen samé omluvy od té staré paní, my máme škaredé hrnce, snad ti to nevadí, zelenina asi také není na co jsi zvyklá. A když opravdu nechceš, nemusí to maličky od nás papat, můžeš si koupit vlastní zásoby.
4.Mého muže bratránek má super manželku se kterou si tam rozumím, má tři holky a brala jsem je i sebou na výlet, ta jediná mou tchýni prokoukla. A asi nějakým způsobem tchýně zjistila na dálku, že u ní trávím čas a skoro každý den jí volala, volala i své mamince, volala tam své sestře, manželovi. Když se třeba manželovi nedovolala, obvolávala všechny okolo, ale mě na telefon nezavolala. Pokaždé, když někomu zavolala, všichni se ke mě chovali jinak.
5. Nikdo tam mému synovi nic nenabídl, abych se neurazila. Když grilovali párečky, jediný můj syn neměl nic na talíři. Tak už jsem se zeptala, jestli mu mohu dát i sám si o to říkal. Je pravda, všichni se mohli přetrhnout, ale jistě, my jenom, aby Ti to nevadilo.
6. Neustále volala mému manželovi, aby ji pomohl z prací, dělají to samé, víte, aby prostě na nás neměl čas. Musel jí vyhledat na internetu tohle, zavola klientovi apod. Můj muž si pak nechvával mobil nahoře v baráku, aby to nemusel brát i přesto, někomu zavolala, že jí to nebere ať okamžitě zavolá.
7. Dokonce se mě ptali, jestli si ho mohou pochovat :,(
8. Pak už jsme tam byli patý den, po večerech se mnou pokecali a když někdo z její rodiny vypil pár vín, říkali mi, ty jsi, ale úplně jiná, mě nepříjde, že by ti vadilo tohle a tohle. Umíš i výborně vařit, spousta ženských si tam vzalo ode mně recepty.
9. Pak se manžela vyptávali, jak to on měl se svou babičkou. Že tchýně to měla těžké, že byla v Praze na vše sama a bla bla.. Tak se dostali až k tématu, kdy manžel vzpomínal, jak ho jeho babička vyzvedávala snad do deváté třídy, jak pro něj vařila, jen všichni tam kroutili hlavou, že tohle slyší poprvé.
Vím, že to takhle zní jako prkotina, ale ona manipuluje s každým, všude je jako mučednice, ublížená, jak touží po vnukovi a nic z toho není pravda. Můj syn i sám od sebe říkal, že ho nechala tchýně sama na pískovišti a že mu dala modré kapičky. Ten den, kdy mi to řekl, večer jsme jeli na pohotovost, pač měl teploty a vyrážku. Může to být náhodo a nebo také ne. Proč píší o těch modrých kapičkách? Protože z ní už mám strach. Na tu dovolenou všem volala, jak se cítí hrozně, plakala apod. Vzali si někde kočku toulavou a zjistili že je těhotná. Když s ní byla na veterině. A musela podle toho doktora odsunout očkování apod, všem tam brečela do telefonu, že dala té kočce tabletky na odčervení a že začala krvácet, že asi potratila, že jí ted odvezl její přítel k doktorovi. Že netušila, že jí to nemá dávat, že si to na ineternetu přečetla až potom, že té kočce dala i něco jiného ale už neví, co to bylo, že to celé popletla. Všichni jí tam litovali, pořád manželovi říkali, zavolej mamince ona je na to špatně. Nepříjde vám to divné? Nebo je tak hloupá? Myslíte, že ten její život je postavený jen na samých lžích ve prospěch jí? Nebo je to opravdu jen mnou a synem? Ale ta babizna opravdu denně vymyšlí jiné a a jiné věcí, jak na sebe upozornit. :,( :,( Dnes je pondělí a volala mi, že chce vidět mého syna. Jednou týdně se mnou chodí na procházky, pač jí ho půjčovat nechci. Je to pro mě utrpení, hrajeme si venku se synem a ona tak nenápadně na vše háže obličeje. Když dáváme do kyblíku kamínky, odpoví to je tedy hra a přiblble se uculuje. Když jdeme na hřiště, kde nad ním jsou stromy, odpovídá, tedy, že se nebojíš, že se ulomí nějaká větev a spadne to na malého.
A ještě jedna věc, když se vrátím k dovolené. Když jsme po týdnu přijeli, druhý den jsme se těšila, že si doma uklidím, znáte to ne? Ona už v osm ráno volá manželovi, at jedeme s nimi na výlet do Plzně na zámek. Když jí manžel řekl, že toho máme dost na práci, opět mu vysvětlovala, že to počká, že to přeci nemusím řešit, at si to udělám v pondělí. A zase litovala mého muže, že on se jakoby díky mě nikam nedostane. Tak to je vše, snad mě tady za tu slohovou práci neukamenujete :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26501
13.7.15 12:48

Nebrala bych si to tolik k srdci a mávla nad tím rukou.
HLavně že je při tobě manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
13.7.15 12:50

@Siome A co mu to tchýně dávala za léky? Ty modré kapičky?
Bydlíte nějak strašně blízko, abys nemohla omezit kontakt? Já bych to teda udělala, ona mi připadá jako osoba, která ví všechno nejlíp, provokuje a pomlouvá. No dík… to bych okolo sebe často nesnesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
13.7.15 12:51

Jak píšeš, je to stará manipulátorka…pořádek by si s ní měl udělat manžel. Prostě si sednou a říct, nelíbí se mi to a to a to. Určitě se to neobejde bez slz, tcháně to tak rády hrajou. Ale minimálně od ní můžeš mít týden klid, když se urazí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
13.7.15 12:52

Nebo bych si s ní sedla já a řekla jí, že mi mladí na té dovči řekli, co o na ona mě vykládá a jestli mi to může nějak vysvětlit. Samotnou by mě to zajímalo, jestli řekne nějaký důvod nebo se bude vymlouvat a zapírat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
13.7.15 12:52

Co jí najít chlapa? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
13.7.15 12:58

No, blbý je to, že jsi kvůli ní podrážděná a nemáš chuť k jídlu. Takže bych s tím začala něco dělat. :) Byly doby kdy mi stačilo vidět, že mám e-mail od tchýně a ten den jsem už nemohla jíst, zvracela jsem a v nejhorším období to dotáhla na 45 kg. Jo, nervy nervičky. Začni zocelovat sebe. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
13.7.15 13:05

Evidentně je to intrikánka a manipulátorka a řeknu ti jedno tajemství… jiná nebude :-D nezměníš jí. Evidentně je taková dost dlouho, možná dřív než jste se s manželem poznali. Je to její životní role, ona se v tom vyžívá, možná už si ani neuvědomuje, že to co dělá není správné. Doporučuju jí dostat do určitého bodu, na určitou hranici, kam jí dál nepustíte, aby to neotravovalo život vám a v rámci možností se nějaké vztahy udrželi, protože ona už se opravdu nezmění. Já bych jí ignorovala a úplně bych jí vyjmula z mého života, neřešila bych jí a mávla bych rukou a jednou za tejden bych poslala manžela s kočárem, ať máš klid, on ať to nějak uhraje a aŤ si jí taky užije :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 13:08

Tak to je mazec :roll: To musela být teda dovolená.. :zed: Paní asi žere, že nedokázala být tak dobrá matka, jako jsi teď Ty. Řešit to nějakým popovídáním asi nemá cenu, vše by popřela a Ty budeš za citlivku. Držela bych se od ní dál. Neříkám úplně se přestat vídat, ale omezit to na minimum. A na ty procházky si ber ještě kámošku, ať jste na ni dvě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4914
13.7.15 13:15

No to je teda mazec. Ale myslím, že lepší to nebude. Já mám zase strašného tchána a už na něj mám úplnou averzi. Jediné co můžu poradit - všechno jedním uchem dovnitř druhým ven. Pakliže se ji nelíbí hry na procházce - nebrala bych ji s sebou. Chápu jak to mas těžké a přeji pevné nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caramelkaa
13.7.15 13:20

Je to prachobyčejná herečka, která z tebe u jiných udělala Primadonu, kolem které se musí chodit velmi opatrně, že by jsi se mohla urazit :zed:
Nejlepší je uvést vše na pravou míru, prostě nevím co tady tchýně o mě navykládala, ale není to pravda… a chovat se úplně normálně.
Ona je ztracený případ, s tím už nic nenaděláš, ale pokud by to šlo vyhýbala bych se jí obloukem.
Hodně trpělivosti a pevné nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
bamba
13.7.15 13:22

Není to o tchýni, ale o tobě. Slyšíš trávu růst. Ve všem hledáš problém, kterého původcem je tchýně.
Holt za vše mohou tchýně, bo snachy jsou dokonalé a tchýně, jak jinak nesnesitelné furie.

• Nahlásit
  • Citovat
6529
13.7.15 13:24

No tak já tu trávu taky slyším a to docela hlasitě. A to jsem jinak velký příznivec babiček a je jedno z které strany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81866
13.7.15 13:36

Mě to tedy nepříjde zas nějaké strašné, hlavně ta stará babička. Moje to dělala také, třeba ty kastroly. Opravdu děláš z komára velblouda. A tchýně? proč ji nechceš dávat na procházku syna? pak si nestěžuj, že je ta procházka s tchýní pro tebe utrpení. Myslím, že sis na tchýni zasedla a moc se v tom všem „přehrabuješ“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
L92
13.7.15 13:42

Proč jí toho syna nechceš půjčovat? Nemůže být problém v tom? Třeba řekla rodině, že jsi moc úzkostlivá, že jí syna nepůjčíš, že se o něj bojíš. Zkrátka mohla to nějak zaobalit a oni se podle toho mohli začít chovat (to ptání se, zda si ho mohou pochovat, zda může jíst to a to).
Třeba to tak může být.

edit: jinak, bylo by ti milejší, kdyby se nezeptali vůbec? Automaticky si dělali, co chtěli, ať už je to chování dítěte nebo krmení ho párky…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama