Tehotenske brisko a strava

Anonymní
2.12.19 12:29

Tehotenske brisko a strava

Ahoj, jsem ve 26 tt a nemam skoro zadne brisko, jen kdyz si lehnu, je to trosku videt, jinak kdyz nekam jdu tak na me nikdo nic nepozna, jen pritel v posteli :D dale mam problem s jidlem, odnaucila jsem se snidat protoze vstavam tak akorat na obed (jsem na rizikovem) a obedu moc nedam, varim teda vse, neomezujeme se. Vcera jsem napriklad snedla 2 knedliky s masem a omackou, jindy si dam hrst testovin s necim, proste jim jak maly dite. Svaciny nejim, protoze odpoledne vytuhnu, jsem unavena. K veceri si dam ovoce a pak hrozne plácam paty pres devaty. Vecer mam holt chute. Ale mam trochu strach, ze jak mam malinky bricho, tak jestli prcek spravne meri jak by mel? A vazi jak by mel? Nechapu, kam se nasklada kdyz jsem vlastne v pulce 7mesice. Muze to ovlivnit to jidlo treba spatny rust? Uz se toho zacinam obavat, ani jsem moc nepribrala, snad jen 3kg plus minus nejakej gram. Jsem 178cm vysoka, otehotnela jsem v 57kg. O to vic bych mela mit bricho a nabirat ne? Mel to nekdo podobne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.12.19 12:32

Já jsem v prvním těhotenství nabrala 4.5kg malá měla 2980g a 49cm - takže bych byla zatím v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
354

A chodis pravidelne do poradny? To by ti rekli, kdyby neco nebylo ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Miminko si vezme to co potřebuje, pouze vy budete strádat. Miminko si vezme vše z kostí a z vašich zásob. Měla by jste být “sobecká” a jist zdravě hlavně kvůli sobě. Jinak pak budete mít problém s kostmi, nedostatkem vitamínů aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 12:39
@Melodie91 píše:
A chodis pravidelne do poradny? To by ti rekli, kdyby neco nebylo ok..

Jasne, kontroly mam 1× za mesic, jen prave nevim, jestli pokazdy meri delku a vahu, podle me ne ale netusim. Vzdy vidim na ultrazvuku mrnouse ale dr rekne jen, ze je treba vidět dobre ted momentalne pohlavi atd. Velky utz jsem ve 20 tt mela v poradku ale ted nevim a vsichni z okoli maj pupky a ja nic a bojim se kam se muze naskladat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.19 12:41
@barboramerk píše:
Miminko si vezme to co potřebuje, pouze vy budete strádat. Miminko si vezme vše z kostí a z vašich zásob. Měla by jste být “sobecká” a jist zdravě hlavně kvůli sobě. Jinak pak budete mít problém s kostmi, nedostatkem vitamínů aj.

Ja nestradam, zadne problemy taky nemam az na unavu ale tak ta k tehotenstvi patri. A zdrave, nenaskladam si 5× denne jidlo kdyz vstavam na obed odpo usnu a vecer dohanim, je to spatne ale vstavat rano kvuli snidanim to proste nedavam jsem znicena unavou, proto si dopravam spanek dokud to jde

• Nahlásit
  • Citovat
2.12.19 12:43

Měla jsem to dost podobně. Ale od 30tt mi pak narostlo břicho, který přišlo malý jenom mě :lol: jídlu jsem moc nedala protože mi hned bylo blbě, jak malá kopala do žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 12:54

Já bych to neřešila. Na mě začalo být vidět těhotenství až od 7 měsíce. Šla jsem rodit s 8,5 kg navrh které jsem nechala v porodnici a malá měla 50 cm a 3690g. Taky jsem nevstávala na snídani ale hlídala jsem si co jím abych neplácala samé sladké které mám ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 12:57

Jsi vysoká, ono se to bříško na tobě rozloží. Já měřím stejně jako ty, taky jsem štíhlá, a v těhotenství s dvojčaty jsem měla mini bříško, dokonce menší než kamarádka, která byla ve stejném týdnu a čekala jedno mimčo (měří o 15 cm míň než já). Trochu víc mi pak narostlo až kolem 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
4315
2.12.19 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve 26 tt a nemam skoro zadne brisko, jen kdyz si lehnu, je to trosku videt, jinak kdyz nekam jdu tak na me nikdo nic nepozna, jen pritel v posteli :D dale mam problem s jidlem, odnaucila jsem se snidat protoze vstavam tak akorat na obed (jsem na rizikovem) a obedu moc nedam, varim teda vse, neomezujeme se. Vcera jsem napriklad snedla 2 knedliky s masem a omackou, jindy si dam hrst testovin s necim, proste jim jak maly dite. Svaciny nejim, protoze odpoledne vytuhnu, jsem unavena. K veceri si dam ovoce a pak hrozne plácam paty pres devaty. Vecer mam holt chute. Ale mam trochu strach, ze jak mam malinky bricho, tak jestli prcek spravne meri jak by mel? A vazi jak by mel? Nechapu, kam se nasklada kdyz jsem vlastne v pulce 7mesice. Muze to ovlivnit to jidlo treba spatny rust? Uz se toho zacinam obavat, ani jsem moc nepribrala, snad jen 3kg plus minus nejakej gram. Jsem 178cm vysoka, otehotnela jsem v 57kg. O to vic bych mela mit bricho a nabirat ne? Mel to nekdo podobne?

Já jsem teda ve 24 tt ale taky toho moc nepojim břicho už jsem měla velký před těhotenstvím tak teď tolik neroste ale já moc na jídlo chuť nemám tak se dost často nutim ale je mi teda špatně trochou tak je to těžké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
2.12.19 13:16
@Anonymní píše:
Jasne, kontroly mam 1× za mesic, jen prave nevim, jestli pokazdy meri delku a vahu, podle me ne ale netusim. Vzdy vidim na ultrazvuku mrnouse ale dr rekne jen, ze je treba vidět dobre ted momentalne pohlavi atd. Velky utz jsem ve 20 tt mela v poradku ale ted nevim a vsichni z okoli maj pupky a ja nic a bojim se kam se muze naskladat.

Nemusite se bat, oni by rekli, kdyby se jim neco nezdalo :-) a nikde neni receny, ze musite pribrat 15kg a mit buben…ja to mela a neni o co stat :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
2.12.19 13:16

Také jsem měla břicho malé, přibrala jsem jen 8 kg za celé těhu. Malá měla 50cm a 3kg přesně. Ještě ve 30 tt mi lidi říkali, že jsem asi trochu přibrala, jaké pro ně bylo překvapení, když jsem řekla, že za 4 týdny nastupuji na mateřskou nebo že mám za dva měsíce termín :mrgreen:. Vůbec se s tím netrap, kdyby bylo něco špatně, Dr. by ti řekl. Hlídej si jen dostatek vitamínů a minerálů, ať pak nemáš problémy zdravotní ty nebo třeba problém s kojením a neplnohodnotným mlékem.
Teď jsem 16 tt a vidět už na mě něco málo je, podruhé je prostě břicho už povolenější a tak si přijdu jak ve 28 tt u první.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
2.12.19 13:17
@Anonymní píše:
Ja nestradam, zadne problemy taky nemam az na unavu ale tak ta k tehotenstvi patri. A zdrave, nenaskladam si 5× denne jidlo kdyz vstavam na obed odpo usnu a vecer dohanim, je to spatne ale vstavat rano kvuli snidanim to proste nedavam jsem znicena unavou, proto si dopravam spanek dokud to jde

No tak asi strádáš, když jsi mrtvá únavou. :roll: Málo jíš, tak máš málo energie. Tělo je v šetřícím režimu, proto pořád spíš. Jako únava k těhotenství patří, ale ve druhém trimestru? Co budeš dělat ke konci, kdy je to teprv záhul? PA mi řekla, že to, že si dítě vše potřebné vezme z matky je mýtus. Pokud hladoví matka, hladoví i dítě. Takže podle mě, by to u tebe mohlo opravdu souviset i s tím jídlem nejídlem. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
2.12.19 13:21

Dite si vezme co oitrebuje a stradat bzdes ty. Muzou se ti treba zacit rozpadat zuby… kup si aspon nejake vitaminy. A jez jogurty, zeleninu a ovoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2130
2.12.19 13:37
@zuzikka píše:
No tak asi strádáš, když jsi mrtvá únavou. :roll: Málo jíš, tak máš málo energie. Tělo je v šetřícím režimu, proto pořád spíš. Jako únava k těhotenství patří, ale ve druhém trimestru? Co budeš dělat ke konci, kdy je to teprv záhul? PA mi řekla, že to, že si dítě vše potřebné vezme z matky je mýtus. Pokud hladoví matka, hladoví i dítě. Takže podle mě, by to u tebe mohlo opravdu souviset i s tím jídlem nejídlem. :think:

Souhlasím. Pokud dítě nemá odkud brát, tak bude nedostatečně vyživované a bude strádat. To, že jsi neustále unavená a večer máš chutě by měl být velký varovný signál, abys něco změnila. Jednoznačně to totiž znamená, že nemáš dostatek živin. :nevim: Ve třetím těhotenství jsem neustále zvracela, byla unavená a i v létě jsme se třásla zimou. Byla jsem fakt vyčerpaná, jak mi bylo neustále zle. Maličký se narodil 10 dní před termínem a měl 2200g, všichni se shodli na tom, že to bylo mou nedostatečnou výživou. Nemusí to tak být u tebe, ale pokud nejsi schopná fungovat a pořád jen spíš, tak bys na jídle a energetickém příjmu měla přidat. Teď jsem těhotná počtvrté, ve 24 TT, nezvracim, je mi fajn. Bříško roste rychleji než u třetího a i váha leze nahoru, už mám +5 kg (to jsem v předchozím těhotenství rodila). Nejsem z toho nijak nadšená, ale já si to po porodu zase vycvičím a vyběhám. Doufám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama