Reklama

Těhotenské vitamíny - nutnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:34
Těhotenské vitamíny -nutnost?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.

Brala každá z vás vitamíny v těhotenství nebo je to nechci říkat zbytečnost, ale něco, co nutně nepotřebujete? Znám hodně žen, které je nebrali. Zajímalo by mě, jestli to na těhotenství vliv vůbec nějaký má. Bral je někdo z vás jen v jednom těhotenství? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 01.02.17 15:45

Nebrala, neberu. Jen kyselinu listovou.

Uživatel je onlinecitlivaduse
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 01.02.17 15:47

Nebrala jsem nic, jen ze začátku kyselinu listovou

epsice
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 2 inzeráty 01.02.17 15:47

Proč anonym? beru na doporučení dr. kvůli chudokrevnosti. stojí mne 300 na měsíc což není žádná závratná suma

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 01.02.17 15:52

První trimestr jsem měla acidum folikum od lékaře. Pak mi už nepredepisoval.
Mám doma Chytré miminko, ale není mi po tom dobře. Bolí mě z toho hlava. Zobnu si jen parkrat do týdne, asi třikrát, protože mi teď v zimě moc zeleniny nechutná. Tak bych chtěla doplnit jinde.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 01.02.17 15:56

Já brala u obou těhotenství nějak od 2,3 měsíce calibrum až do konce a pak ještě chvilku při kojení. Teď zpátky, když se zase hodně věcí kolem mě i ve mně změnilo a stále mění, bych asi místo tablet více mixovala ovoce, zeleninu, oříšky, semínka a možná k tomu sem tam užila nějaký ten doplněk, ale nejspíše asi jen více mixovala.
Rozdíl s vitamíny, nebo bez nemohu zodpovědět, protože neznám, nevím a ani nevím, jestli by nějaký rozdíl byl.

Ou
Závislačka 4994 příspěvků 01.02.17 15:57

Těhotenské vitamíny mohou dokocne způsobovat komplikace a zvyšovat rizika vašeho onemocnění v budoucnu - doplňky jsou vhodné v případě, že ze závažného důvodu nemůžete jíst tak, abyste svoje potřeby pokryla stravou.

A nebo pokud máte nějaký zdravotní problém.

pokud vyloženě máte potřebu něco užívat, tak po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem, ne s internetem.

Jinak se především snažte jíst dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a tuků s přirozeně rozpuštěnými vitamíny (vejce, semena a ořechy, mléko, ryby)

http://formularyjournal.modernmedicine.com/…e-benefits-a

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 01.02.17 16:00

Ja nebrala nic, akorat magnezko co mi napsala dr, a ke konci malinikovej caj, jinak vsechno normalne jako kdybych tehotna nebyla…

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 01.02.17 16:02

Neberu a nezačnu, jim dost ovoce a zeleniny :-),muj nazor je, ze to neni potřeba, dřív taky nic takovyho nebylo a všichni žijeme, celkem i ve zdraví :D

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 01.02.17 16:10

Nebrala jsem nic, ani kyselinu listovou, ani magnézuim, prostě nic..

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 01.02.17 16:11

Taky jsem nic nebrala, ani neberu a zatím vše vypadá v pořádku :mavam:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 01.02.17 16:14

Beru a je mi dobře s první jsem nebrala a byla jsem víc vyčerpaná a jednou jsem i lehla se silnou virozou, mají se brát dvě tablety beru pouze jednu. Beru Elasti-Q PRO MIMI s DHA vyjde mě na 104,50 žádná trága ;)

Uživatel je onlinemakarka
Kecalka 362 příspěvků 01.02.17 16:47

@Ou obecne souhlasim, nicmene-chtela bych videt jidelnicek zeny, ktere se podari denne prijmout cca 600mg kyseliny listove..denne… to je prakticky nerealne. Proto suplementace kyseliny listove je durazne doporucovana. V nasem prostredi muze byt i pri vyvazenem jidelnicku problem i s jodem (ne pro kazdeho je z mnoha hledisek realne jist 2×tydne doporucovane morske ryby) a relativne casto i se zelezem. Takze toto je potreba ohlidat.

Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 01.02.17 16:49

Není nutné brát vitamíny. Pokud opravdu zdravě jíte.

Run
Generální žvanilka 20520 příspěvků 01.02.17 17:16

Kyselinu listovou a ke konci železo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama