Reklama

Strava a zdravé přibírání v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 31.01.17 16:00
Strava a zdravé přibírání v těhotenství

Ahoj děvčata, vím, že podobných diskuzí je tu více, ale přesto jsem se vás chtěla zeptat, jak se stravujete v těhotenství- např. jaký je/byl váš jídelníček a kolik přibíráte/ jste přibraly? Nejsem si úplně jistá, jestli to jak jím, úměrně odpovídá mé narůstající váze. Na začátku 18 tt mám nahoře asi 4,5 kg. Jedna na to řekne, že přibrala za celé těhotenství 8 kg a že je to děs, druhá přibere 25 a říká, že je to normální. I doporučený váhový přírůstek se dost liší. Někde se uvádí 9-12,12-16 jinde zase až klidně 20. Vím, že jsme každá jiná, ale jsem trochu zmatená, zda mé přibírání je tzv. zdravé. Nemám sice takový pohyb jako před těhotenstvím, ale občas zajdu na běžky nebo do bazénu. Za mé největší hříchy ve stravování považuji lupínky s mlékem, toasty, pečivo a těstoviny, občas čokoládový jogurt, což osobně považuji za běžnou stravu, nebo ne?. Tak si říkám, zda není problém ve velikostech porcí, i když tedy jím stále stejně, nebo mě to tak přijde. Uvítám každou radu, jelikož nejsem zrovna přes stravu odborník :) Omlouvám se za sloh, a doufám, že chápete, co mám na srdci :kytka:

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 16:07

Dneska 20+00 a mám nahoře 6kg v prvním těhotenství jsem rodila 36+4 a přibrala jsem cca 14kg

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 16:09

Tvoje váha je naprosto v pořádku, jez dál zdravě. Občas zhřeš, no a samozdřejmě všeho s mírou. Když se nebudeš přejídat, tak to bude dobré

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 31.01.17 16:10

Tak ono taky záleží na výchozí váze. Každá druhá modelka vytrubuje do médií, jak přibrala 30 kilo, jenže přibírala z počáteční podváhy…
Obecně je to individuální, neomezovat se a zároveň nepřežírat, každá prostě přibere jinak :nevim:. Stejně tak někdo při kojení hubne, někdo vůbec :nevim:

Janli
Kelišová 5412 příspěvků 9 inzerátů 31.01.17 16:12

Holka, tak pokud zvládáš řešit stravu, máš skvělé těhotenství :D. Hodně z nás je rádo, že do sebe dostane vůbec něco, natož aby to bylo zdravé a vyvážené. Nepitvej se v tom. Jez na co máš chuť, hodně zeleniny, kvalitní maso a nepřežírej se. Já jsem přibrala 8kg a z porodnice jsem šla bez nich. Jenže jsem nemohla skoro jíst, jak mi bylo zle. Bůh ví, z čeho to moje čtyřkilové dítě vyrostlo.

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 31.01.17 16:13

Podle mych zkusenosti, z toho co mam vycteno a z toho co jsem videla v okoli : plati vseho s mirou:):). Pribirani v tehotenstvi je velmi indivudiualni, velmi zalezi na telesnych proporcich pred tehotenstvim, na getetice, nastrave zase az tak moc ne. Takze pokud se neladujes nenakejma super obrovskejma mnozstvima jidla, kor sladkyho a tucnyho, a nepribiras zcela mimo tabulky ( treba 5 kilo za tyden), tak to neres a uzivej si tehotenstvi. Kdy jindy muzes v klidu pribirat a jist dortik k svacine nez ted? Lepsi je to resit po porodu, kdy muzes krasne sportovat.

Ornwen
Závislačka 4258 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 16:20

Tak za me funguje mit jednonmale dite uz na svete. Pak jsem rada, i pres jinak pohodove těhotenství, ze stihnu jist vic jak trikrat za den. Tim padem mam tentokrat vyrazne mensi narust vahy :mrgreen:
Mam taky hroznou chut na sladke, tak se ho snazim nejist moc, buhuzel vysledkem pak dost casto je, ze nejim nic, protoze ten kolac bych si koupila, vzala do ruky a zhltla za behu zatímco zravejsi jidlo neni po ruce.

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 31.01.17 16:23

Ahoj holky, ano máte pravdu. Nechtěla jsem tím dát nějak najevo, že řeším malichernosti, vím, že někdo ani nepřibere protože zvrací. Jen jsem si chtěla být jistá, jestli je mé přibírání v pořádku a jestli to nějak nehnojím jídlem - je to nezvyk :)

bordeaux-zuzka
Kecalka 127 příspěvků 31.01.17 16:28

Prijde mi, ze to nekdy opravdu nejde moc ovlivnit.

V prvnim tehotenstvi jsem pribrala 7,5kg, vsechno zustalo v porodnici. Chodila jsem denne do prace pesky, „hlidala jsem se“ ve smyslu, ze jsem opravdu na vecer nejedla tabulku cokolady ani jine sladkosti, obcas jsem se projela na rotopedu. Vychozi vaha 57kg.

Ve druhem jsem ted a jsem 38tt a mam, pro me neuveritelnych, 14 kg. Kazdy den litam dopo i odpo se 16 mesicnim synem, jim pravidelne, zadne sladke napoje, chipsy, nejim nezdrave, prave naopak. Spanek je tedy spatny, syn se v noci furt budi. Samozřejmě si obcas dam neco sladkeho (sladky jogurt, ryzovy chlebíček s coko polevou), ale žádné dortiky ke kavicce (nemam na to se synem cas). Viditelne otoky nemam, takze tech 14kg opravdu nechapu. Je mozne, ze trochu zadrzuju vodu (mam stehna a zadek vetsi, u syna vubec, ted cekam dceru). Pocatecni vaha taky 57kg.

Takze shrnuti - za sebe muzu s cistym svedomim rict, ze u me neprobiha zadne prezirani, pohyb mam a sladke jen trochu, porce normalni, zadne hromady, na noc nejim. Nekdy to opravdu zena neovlivni, nevime, co si nase telo mysli…treba se moje telo pripravuje na mega zaprah s detmi 17 měsíců od sebe…pak ti muzu napsat, jak mi to slo dolu (kdyz se mi pripomenes), sama jsem zvedava, kolik necham v porodce a kolik odejde v 6 nedeli.

Lu1234
Kecalka 195 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 16:39

Urcite je to v poradku. Ja mam treba rychle spalovani a vicemene jsem cely dospely zivot na stejne vaze, jim hodne i mimo tehotenstvi. V tehotenstvi jsem zacala zamerne jist jeste vice zdravych vyzivnych potravin, treba lososa, avokado, tucne syry a nijak se neomezuju ani co se tyka sladkeho, prakticky kazdy den si dopreju dezert nebo cokoladovy bonbon, bez vycitek. Jinak jim beznou vyvazenou stravu, vic polevek, hodne zeleniny, sem tam lusteniny, ruzne druhy masa, aby to bylo pestre. Jedine, co odmitam, jsou potraviny nebezpecne pro plod (syrove maso apod.) a „umele“ potraviny plne ecek. To, co pises (lupinky, testoviny, jogurt…) podle me zadne hrichy nejsou, pokud ovsem nejis jenom tohle :lol: jsem 38 tt a mam nahore 10 kg. Jo a cvicim cele tehotenstvi cca 2-3× tydne pul hodiny az hodinu tehotenske cviceni, jinak jen obcas prochazka.

Edit - jeste tedy dodam, ze puvodni vaha 53.
A dortiky si dopravam s chuti, myslim ze horsi nez kousek sachru se slehackou je stres z pribirani. Psychicka pohoda taky dela hodne.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 17:47

Myslím si, že přibíráš v normě ;) Menší váhový přírůstek se doporučuje hlavně obézním ženám, které mají dostatečné tukové zásoby na období kojení. Já jsem během těhotenství přibrala 15 kg, před dítětem jsem bya spíše hubená. A před porodem mi celkem otékaly nohy, tak si myslím, že jsem asi zadržovala vodu v těle. A týden po porodu jsem měla 10 kg dole a 6 měsíců po porodu jsem byla na původní váze. Jinak pořád ještě kojím, malá má za chvilku 8 měsíců. Myslím, že kojení s hubnutím pomáhá - mateřské mléko je dost tučné.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 31.01.17 18:48

Já přibrala 17 kg. Do porodnice jsem jela s 65 kg, na 175 cm :-) Z porodnice s 57 kg a za 4 měsíce 52 kg. Žrala jsem jak kyselina a kila stejně letěla dolů. Jsem hubená celý život. Takže jak píše @barbuchablond já nejdřív musela vykrmit sebe z podváhy, abych těhotenství zvládla.

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 01.02.17 15:58

Já mám obezitu 1.stupne a zhubla jsem šest kila.
Snažím se nad jídlem uvažovat, e taky zhresim.
Mám kamarádku, co jedla jako kyselina i s cukrovkou a přibrala 8 kg za celé tehu. A to jako fakt zrala(sváděla to na chutě)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama