Těhotenství 8m císař

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie23L
Nováček 3 příspěvky 26.10.18 08:34
Těhotenství 8m císaři

Ahoj všem :mavam:
jsem trošku zoufalá, a proto prosím o všechny, kteří mají s tímto nějakou zkušenost, jestli by se se mnou o to nemohli podělit. Mám doma plánovaného osmimesíčního chlapečka. Rodila jsem plánovaným císařem. Potom jsem půl roku kojila a teď už skoro 2 měsíce nekojím. Od porodu jsem nemohla dostat měsíčky. Byla jsem proto na gyndě, tehotenský test byl negativní, píchli mi agolutin. Místo měsíčků mi ale týden po injekci vyšel pozitivní test. Dělala jsem si digital od clearblue, podle kterého bych teď měla být 4.-5. tyden. Šla jsem na gyndu, kde na mě byl doktor strašně nepřijemnej. Řekl mi, že na ultazvuku něco málo vidí, ale že mi nemůže říct, jestli je to těhotenství. Že mi hrozí mimoděložní a kdybych měla bolesti nebo krvácení, tak hned do nemocnice. Ale podle mě je asi ještě brzy, aby bylo na utz něco vidět, nebo ne? Pak mi řekl, že jsem otěhotněla moc brzy po sekci a že mě nikdo nemůže nutit jít na interupci, ALE (dál už to nedořekl).Vzal mi krev. Dneska má dovolenou, takže výsledky budou až v pondělí. A do pondělí je dlouho, mám toho plnou hlavu. Prosím moc, máte někdo podobné zkušenosti?

Reakce:

Janka888
Kecalka 366 příspěvků 26.10.18 08:43

Ahojky, mám doma 10 měsíční dcerku a otěhotněla jsem neplánovaně, když ji bylo 5 měsíců. Rodila jsem jí císařem. Doktor mi říkal, že je brzy, ale nijak se nad tím nepozastavoval. Hlavní prý je, jestli to bude rok, když budu rodit, což bude. Když se jim v porodnici jizva nebude líbit, stejně císaře naplánují. Takže podle mě je škoda nemít miminko jen kvůli tomu. Uvidíš co výsledky, ale být tebou bych si miminko nechala. Na ultrazvuk je ještě brzy podle mě. Držím palce :-)

KKatka23
Echt Kelišová 8275 příspěvků 26.10.18 08:45

Tak v prvé řadě přestaňte proboha panikařit. Oni jsou doktoři často velcí ignoranti a jen ženskou vyplaší. Já jsem asi výhra pro vás co se týče příspěvku do diskuze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mám tři děti během třech let a všechny sekcí :mrgreen:
První dcerku jsem rodila plánovaným císařem v roce 2015. My jsme s manželem chtěli velkou rodinu a děti jsme chtěli blízko u sebe. Pročítala jsem všechny možné diskuze a názory a zkušenosti a došla jsem k závěru, že když otěhotním půl roku po sekci, tak vzhledem k tomu, že jsem neměla s hojením jizvy žádné problémy, i těhotenství bylo bez problému, tak že to nebude až tolik vadit. Takže jsem začla měřit bazální teplotu a šest měsíců po císaři jsme na to hupli a vyšlo to napoprvé. Tzn. 16 měsíců po sekci se mi narodila druhá dcerka. Nikdo neměla nejmenší problém s tímto těhotenstvím, nikdo mě nehnal na přerušení, nikdo se o mě nijak nestaral zvláštně, na jizvu se mě nikdo neptal, všichni očekávali, že budu rodit přirozeně. Těhotenství probíhalo opět bez problémů, vše OK. Bohužel teda já nejsem schopná se rozurodit sama, takže ve 41+3 jsem přistoupila na vyvolávání a dopadlo to opět akutní sekcí. Na sále jsem brečela doktorovi, že jsem chtěla hodně dětí a teď budu mít druhý císař - řekl mi na to, že pokud vše půjde dobře, tak můžu mít i čtyři děti. Znova jsem chtěla otěhotnět až po roce, protrože to už jsem se akt docela bála, aby to jizva vydržela. Ale omylem jsem otěhotněla už po devíti měsících. MOje mudra opět nic špatnýho neříkala, akorát nakonec to skončilo abortem, musela jsem na revizi. V srpnu jsem byla na revizi, počkala jsem šestinedělí a jeden cyklus a na konci října vloni jsem našla zase dvě čárky - plánovaně. Zase vše ok - dokonce jsem se domlouvala s doktorama, že bych zkusila přirozený porod, ale už nechtěli vyvolávat, řekli, že pokud mimčo bude mít pod čtyři kila a rozrodím se sama, tak to zkusíme. Bohužel ve 40+5 mimčo bylo už věžtší, takže opět plánovaná sekce teď v červenci. Čtvrtý dítko sice neplánuju, ale nikdo mi to vyloženě nezakázal ;) Takže moc gratulu, čeká vás super jízda, mít děti blízko u sebe je super :hug:

Pukrle
Kecalka 217 příspěvků 26.10.18 08:51

@Lucie23L Po cisari se sice doporucuje nejlip otehotnet az po jednom roce, ale pokud je jizva zahojena, tak se “povoluje” otehotnet po 6 mesicich.

1mila2
Kecalka 362 příspěvků 26.10.18 09:06

Klid! Mam za sebou 2 sekce a v lednu me ceka treti. Prvni rozestup mam pres 5let, takze pohoda a ted bude rozestup necelych 13mesicu. Tehu jsem zjistila, kdyz mela dcera 5mesicu. Doktor nic nerikal, ja se ptala a on rekl, ze co uz :lol: pry to budeme vic sledovat. No, od 20tt mam kontroly co 5tydnu, tak mi to vic sledovany neprijde :lol: zatim ale vse OK. Ptala jsem se, zda me nepozene na potrat a on rekl ze urcite ne, ze to jako tragedii nevidi, ale necha to na me (ja potrat nechtela, ikdyz treti dite jsme uplne taky neplanovali - holka je z IVF, protoze prirozene deti mit nemuzeme, tak proto jsem nehrotila antikoncepci :roll: ).
Jinak mam v okoli hned 2 holky, ktere maji deti 14mesicu od sebe sekci a nic se nestalo ani nedelo :palec: ty budes mit rozestup jeste krasnej :lol: :kytka:

Zabatko
Závislačka 4267 příspěvků 26.10.18 09:10
@Lucie23L píše:
Ahoj všem :mavam:
jsem trošku zoufalá, a proto prosím o všechny, kteří mají s tímto nějakou zkušenost, jestli by se se mnou o to nemohli podělit. Mám doma plánovaného osmimesíčního chlapečka. Rodila jsem plánovaným císařem. Potom jsem půl roku kojila a teď už skoro 2 měsíce nekojím. Od porodu jsem nemohla dostat měsíčky. Byla jsem proto na gyndě, tehotenský test byl negativní, píchli mi agolutin. Místo měsíčků mi ale týden po injekci vyšel pozitivní test. Dělala jsem si digital od clearblue, podle kterého bych teď měla být 4.-5. tyden. Šla jsem na gyndu, kde na mě byl doktor strašně nepřijemnej. Řekl mi, že na ultazvuku něco málo vidí, ale že mi nemůže říct, jestli je to těhotenství. Že mi hrozí mimoděložní a kdybych měla bolesti nebo krvácení, tak hned do nemocnice. Ale podle mě je asi ještě brzy, aby bylo na utz něco vidět, nebo ne? Pak mi řekl, že jsem otěhotněla moc brzy po sekci a že mě nikdo nemůže nutit jít na interupci, ALE (dál už to nedořekl).Vzal mi krev. Dneska má dovolenou, takže výsledky budou až v pondělí. A do pondělí je dlouho, mám toho plnou hlavu. Prosím moc, máte někdo podobné zkušenosti?

Doktor se měl za každých okolností chovat profesionálně, být nepříjemný na pacientku je k ničemu. 4.- 5. týden nemusí na UZ opravdu nic ukázat, já jsem zářný příklad toho, že těhotenství může být vidět dokonce až v 9. týdnu, už mě hnali na operaci kvůli mimoděložnímu a nakonec se vylouplo na UZ mimino pěkně kde má být. Hoď se do klidu a nepanikař.

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 26.10.18 09:17

@Lucie23L Hlavně klid. Doktor se teda chová dost neprofesionálně. Oni jsou tak předpřipo..aní z možných komplikací, že ženskou občas zbytečně vyděsí.
Mám děti necelých 14m od sebe, otěhotněla jsem 5m po císaři a v pohodě. Jasně, nikdo mě nechválil, ale jinak to bylo standardní těhotenství.

KarolB
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 26.10.18 09:21

V klidu. Muj muz se narodil na zacatku ledna sekci a jeho sestra se narodila ten samy rok v prosinci prirozenym porodem. Vsichni i s tchyni jsou v poradku a to je porodila uz skoro pred 30 lety.. ;)

janinka81
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 26.10.18 11:09

Ahoj byla bych v klidu. Otěhotněla jsem 7 měsíců po porodu sekcí s dvojčaty. Rozdíl mezi holkama máme 16 měsíců. Nejmladší dcerku jsem dokonce rodila přirozeně.

Lucie23L
Nováček 3 příspěvky 26.10.18 15:22

Holky, moc všem děkuju za vaše příspěvky :*
Od toho doktora jsem přišla fakt vystresovaná, teď už je mi mnohem líp. Takže už jen doufat, aby to nebylo to mimoděložní a snad bude vše v pořádku ;)

inob73
Povídálka 41 příspěvků 26.10.18 15:37

A proč jsi se nechránila ? Můj gynekolog to se mnou řešil už na prohlídce po šestinedělí. Chápu,že jsi časem chtěla druhé,ale když jsi po císaři,tak by jsi měla myslet také na sebe.Ono to svá rizika opravdu má. No,tak ať je vše OK,držím pěsti.

Lucie23L
Nováček 3 příspěvky 26.10.18 15:47

@inob73 já to mám trosku složitější s ochranou. Nemuzu brat žádnou antikoncepci. Zkoušela jsem tři druhy. Nakonec jsem skončila v nemocnici s vysokým tlakem. No a zjistili mi, ze nemuzu nic s hormonama. No a teď jsem si myslela, ze když nemám vůbec mesicky, tak nemuzu otěhotnět. Jinak děkuji :*

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >