Těhotenství a kojení

Anonymní
19.4.10 12:41

Těhotenství a kojení

Ahoj maminy. Mám dotaz. Po předchozích několika letech marného snažení se o potomka a jeho následné splození po IVF jsem v jeho deseti měsících nečekaně, ale moc a moc chtěně :lol: otěhotněla. Teda alespoň myslím :mrgreen: (od lékaře ještě potvrzeno nemám)

Malého ještě 1× večer 1 x v noci a 1× ráno kojím. Chci se zeptat, máte některá zkušenost s kojením v těhotenství? Nebo mám malého rovnou odstavit?? Prosím o názory a zkušenosti. Díky.

PS: mě kojení celkem vyhovuje, ale samozřejmě nechci ohrozit to prtě

Ještě se omlouvám za anonym, ale občas nakoukne rodina a ta samozřejmě o mém těhu ještě nic neví :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12207
19.4.10 12:59

Blahopřeju k těhotenství ! :potlesk:

Odstavovat určitě nemusíš, pokud vám oběma kojení vyhovuje a nijak vás nezatěžuje.
Jsou maminky, u kterých při kojení v těhotenství dochází k dráždění dělohy (oxytocin - tvrdnutí bříška/bolesti v podbřišku) - byla jsem jednou z nich a s kojením jsem na radu lékařky přestala (staršímu dítěti byly dva a nebyl problém).
Většina maminek ale s kojením během těhotenství problém nemá, takže může naprosto s klidem pokračovat :)
Určitě by ses měla velmi zodpovědně stravovat, neboť tělo musí zajišťovat navíc dvě dětičky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
19.4.10 13:11

Ahoj.
Najpr gratulujem!!! :kytka:

Vlastnu skúsenosť nemám,ale segre dr poradil,že by mala prestať,že to može vyvolať potrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
19.4.10 13:14

Ahoj, také moc gratuluju.
Já jsem znovu otěhotněla, když byl dceři 1 rok a 1 měsíc. Tehdy jsem kojila ještě i v noci. Když měla 15 měsíců, odstavila jsem ji na noc, ale přes den jsem ji kojila až do 18 měsíců.
Neměla jsem s tím žádný problém.
Pokud Vám kojení vyhobuje a Tobě nedělá žádné problémy, tak v tom klidně pokračuj. Když by to tělu vadilo, určitě by Ti dalo nějak vědět :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
19.4.10 13:22
LUCIKU píše:
Ahoj.
Najpr gratulujem!!! :kytka:Vlastnu skúsenosť nemám,ale segre dr poradil,že by mala prestať,že to može vyvolať potrat

No, ještě, že jsem toto nevěděla 8-o . To bych měla nervy.
Jo a moje známá kojila starší dítko také, ale její syn se během prvních 3 měsíců jejího těhotneství odstavil sám. Prý některým dětem mléko už pak nechutná, když matka znovu otěhotní :nevim:. Pokud vím, tak kvůli kojení staršího problémy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
19.4.10 13:26
etosha píše:
LUCIKU píše:
Ahoj.
Najpr gratulujem!!! :kytka:Vlastnu skúsenosť nemám,ale segre dr poradil,že by mala prestať,že to može vyvolať potrat
No, ještě, že jsem toto nevěděla 8-o . To bych měla nervy.
Jo a moje známá kojila starší dítko také, ale její syn se během prvních 3 měsíců jejího těhotneství odstavil sám. Prý některým dětem mléko už pak nechutná, když matka znovu otěhotní :nevim:. Pokud vím, tak kvůli kojení staršího problémy neměla.

Ono to sestre bolo strašne líto.Otehotnela keď malej bolo 11m.Ono jej to dr najprv nepovedal,ale už neviem kto.Tak mu hneď volala a on jej to potvrdil.Že sa to stať može a nemusi.Že ma pacientky ktore kojili skoro cele tehu a nič a že ma aj take ktore potratili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29068
19.4.10 13:54

https://www.emimino.cz/…ojeni-34090/

Gratuluju k těhotenství,kojit můžeš dál :kytka: Dávám odkaz na moji diskuzi o kojení v těhotenství a kojení sourozenců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54235
19.4.10 13:58

Anonymní já jsem dceru kojila a nikdo mi o žádném problému neříkal. Věděl to i gynekolog a nebyl proti a to jsem byla kvůli 3 potratům a zdrav. problémům všude vedena jako vysoce riziková. Dceru jsem kojila 3× - 5× denně ze začátku. Potom už jenom po ránu a ke konci 2× - 3× týdně. Na mlíčko si chodí občas i dneska a nevidím v tom žádný problém :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
19.4.10 15:02

Odstavovat nemusis urcite… kamaradka kojila cele tehotenstvi (ma deti 1,5 roku od sebe) a v pohode :wink: Akorat pak rikala, ze mela s tim novorozencem trosku ze zacatku problem, pac ji vlastne teklo hned mliko, ale pro to starsi. Takze nez se ji to srovnalo zas na novorozence, mala ji blinkala. Ale trvalo to ani ne 14 dnu a pak v pohode :wink: Starsi se sam odstavil behem jejiho pobytu v porodnici.
A gratuluji k tehotenstvi, at vse dopadne jak ma :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
19.4.10 15:22

kojit klidně můžeš dál, já tou dobou kojila už jen ráno. Syn se mi koncem prvního trimestru, ale odstavil sám, byla jsem ráda. Začalo mi to dost vadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.10 16:28

Tady zakladatelka :lol:
Tak jsem začala pročítat diskuze a články o kojení v těhu. Asi začnu pracovat na nějakém kompromisu. Nejdřív zkusím nahradit ranní kojení. Už te´d mi malej nechce ráno moc pít. No a potom uvidíme :-D

Je pravda, že se Adámek pár dní před zjištěním těhu odmítal večer nakojit. Ale tedď už s tím problém nemá, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :nevim: .

Nejsem zastáncem kojení za každou cenu a hlavně ze začátku jsem tomu sama nemohla přijít na chu´t, ale te´d to mám celkem ráda a je mi trochu líto, že bych to měla omezovat. No, budu si to muset v hlavě trochu srovnat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama